واکنش ایران به تحولات اخیر در جامو و کشمیر

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنش ایران به تحولات اخیر در جامو‌_و‌_کشمیر

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که کشورش تصمیمات اخیر دولت هند در خصوص جامو و کشمیر را از نزدیک پیگیری می‌کند.سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به تحولات اخیر در منطقه جامو کشمیر تحت کنترل هند، گفت: جمهوری اسلامی ایران تصمیمات اخیر دولت هند در خصوص جامو و کشمیر را از نزدیک پیگیری می‌کند.

وی، هند و پاکستان را شرکای منطقه ای ایران معرفی کرده و آورده است: ایران از هند و پاکستان به عنوان دوستان و شریکان منطقه ای خود انتظار دارد با اتخاذ روش های مسالمت آمیز و گفتگو در جهت تامین منافع مردم منطقه گام های موثر بردارند. لایحه تقسیم جامو و کشمیر به دو سرزمین اتحادیه جداگانه روز دوشنبه در مجلس اعلا «راجیه سبها» پارلمان هند به رای‌گیری گذاشته شده و با 125 مثبت در مقابل 61 رای منفی به تصویب نمایندگان این مجلس رسید.پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| در سال گذشته ۴۴ کودک زیر ۱۵ سال در همدان مادر شدند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اگر به ایران بروم بدلیل انتشار عکس‌ها و پست‌های انتقادی در فیسبوک بازداشت می‌شوم؟اره کس خل این سواله، مگه مرض داری میخوای بری اگر تا الان هم نمیدونستن الان دیگه نرو افرین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

معلمان و فرهنگیان بازنشسته در چند شهر ایران تجمع کردند🔺معلمان و فرهنگیان بازنشسته در چند شهر ایران تجمع کردند ⚡️در حالی که جمعی از معلمان و فرهنگیان بازنشسته درچند شهر ایران دست به تجمع اعتراضی زدنده‌اند، معلمان حق التدریسی در تهران نیز برای دومین روز متوالی به اعتراضات خود ادامه دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رای به صدور گواهینامه موتورسیلکت برای زنان در ایران قطعی نیستدر پی انتشار اخباری درباره رای دیوان اداری بر لزوم صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان، این دیوان قطعی بودن چنین رایی را تکذیب کرد. ماجرای الزام صدور گواهینامه موتوسیکلت برای زنان از انتشار «دادنامه گفتم خامنه‌ای ال KGB و ساندیس خور هایش اهل این کارا نیستند اسلام زن ستیز در صورتی که پنج رای صادره از دویاچند شعبه دیوان عدالت اداری مشابه هم باشند آنگاه به هیت عمومی دیوان ارسال وحکم قطعی در خصوص وحدت رویه ولازم الاجرا بودنش صادر خواهد شد.اما در ایران اراده ای برای چنین آزادی هایی در حال حاضر متصور باشد در حالی که در قانون جرم نیست این حکومت قرون وسطایی تا به حال هیچ قانونی رو به نفع حقوق زنان تصویب نکرده این هم اگر تصویب شد من اسمم رو عوض می کنم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دموکرات‌ و جمهوری‌خواه در تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ با ایرانمجله آمریکایی فارن‌ پالسی گزارش داد ۲۸ نماینده از میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا در حال تهیه لایحه‌ای با هدف ممنوعیت تخصیص بودجه برای حمله_نظامی به ایران بدون کسب مجوز کنگره‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: در صورت لغو تحریم‌ها ایران برای مذاکره آمادگی دارد | DW | 06.08.2019حسن روحانی گفت ایران حتی اگر آمریکا حاضر به بازگشت به توافق هسته‌ای نباشد، برای مذاکره و گفت‌وگو با آن کشور آمادگی دارد. روحانی بار دیگر تاکید کرد که یگانه شرط ایران برای مذاکره با آمریکا، لغو تحریم‌های ایران است. احتمالا حزب الله لبنان و جناب اسد مشکل مالی پیدا کردن و دیگه تاخیر جایز نیست تنها شرط مذاکره آمریکا با ایران که من دارم. انجام سفر من به عنوان مقام غیر رسمی به آمریکا است. بدون انجام آن تحریمی تعلیق نخواهد شد. و این را دولت روحانی بداند. خخخخخخخ😂🤮
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »