واکنش قوه قضائیه به هشتگ «اعدام نکنید»

25/04/1399 01:16 ب.ظ

پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر قوه_قضائیه به هشتگ میلیونی «اعدام_نکنید» واکنش نشان داد و مدعی شد صدور حکم اعدام برای دو نفر از متهمین، ارتباطی با اعتراضات_آبان ندارد و اتهام آنها «اقدامات مجرمانه» و «تهدید امنیت شهروندان» بوده است. اخبار_ایران

به هشتگ میلیونی «اعدام نکنید» کاربران فارسی‌زبان در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد.امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه جوانی هستند که تائید حکم اعدام آنها به خاطر شرکت در اعتراض‌های آبان سال ۹۸ با اعتراض‌‌های جهانی همراه شده است.کاربران فارسی‌زبان در توییتر هم با چهار میلیون هشتگ خواستار لغو این حکم شده و حملات تندی متوجه مقام‌های جمهوری اسلامی و قضایی کرده‌اند.

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه جوانی هستند که تائید حکم اعدام آنها به خاطر شرکت در اعتراض‌های آبان سال ۹۸ با اعتراض‌‌های جهانی همراه شده است. کاربران فارسی‌زبان در توییتر هم با چهار میلیون هشتگ خواستار لغو این حکم شده و حملات تندی متوجه مقام‌های جمهوری اسلامی و قضایی کرده‌اند.

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه هم در پی این موج میلیونی، روز چهارشنبه مدعی شده که جرم دو فردی که به اعدام محکوم شده‌اند «سرقت مسلحانه» بوده است. این ستاد گفته که «صدور حکم اعدام برای این دو نفر، ارتباطی با اعتراضات آبان ماه سال ۹۸ ندارد» و اتهام آنها «اقدامات مجرمانه» و «تهدید امنیت شهروندان» بوده است.

این ستاد مدعی شده « این دو نفر از اراذل و اوباشی بوده‌اند که مسیر اعتراض مردم به برخی مشکلات اقتصادی در کشور را منحرف کرده و به سمت آشوب برده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

مدارک ترور و مستندات سفر شهید سلیمانی از سوریه به عراق تقدیم قوه قضائیه شده است

قوه قضائیه ایران: حکم اعدام سه متهم حوادث آبان وارد روند اجرا شدقوه قضائیه ایران از آغاز روند اجرای حکم اعدام سه متهم اعتراض‌های آبان ماه، قطعی شدن حکم اعدام یک جاسوس و اجرای حکم اعدام جاسوسی دیگر خبر داد.

توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸: *تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد *جزو اصلی اغتشاشات بودند اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند *دو نفر از آن‌ها در سرقت مسلحانه دستگیر شدند

واکنش علمای قدس به بسته شدن دروازه رحمت مسجد الاقصى توسط اسرائیلعلمای قدس تصمیم مقامات اسرائیل مبنی بر بسته شدن دروازه رحمت مسجد الاقصی واکنش نشان دادند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش ترکیه به درگیری‌های باکو و ایروان: اقدام ارمنستان غیرقابل قبول استوزیر خارجه ترکیه، مولود چاووش اوغلو در مصاحبه با شبکه تی آر تی حمایت کامل کشورش از آذربایجان در منافشه میان این کشور و ارمنستان را اعلام کرد.

واکنش فرهنگستان به نام «کوییک» برای خودرو ایرانیواکنش فرهنگستان به نام «کوییک» برای خودرو ایرانی: *کوییک نامی غیرفارسی و غیرایرانی دارد *با شنیدن نام «کوییک» لفظ انگلیسی «quick»، به معنای تند و سریع، به ذهن خطور می‌کند و این تأسف‌آور است *ما اصرار داریم که سایپا برای این خودرو نامی فارسی انتخاب کند

به هشتگ میلیونی «اعدام نکنید» کاربران فارسی‌زبان در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد.

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه جوانی هستند که تائید حکم اعدام آنها به خاطر شرکت در اعتراض‌های آبان سال ۹۸ با اعتراض‌‌های جهانی همراه شده است.

کاربران فارسی‌زبان در توییتر هم با چهار میلیون هشتگ خواستار لغو این حکم شده و حملات تندی متوجه مقام‌های جمهوری اسلامی و قضایی کرده‌اند.

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه هم در پی این موج میلیونی، روز چهارشنبه مدعی شده که جرم دو فردی که به اعدام محکوم شده‌اند «سرقت مسلحانه» بوده است.

این ستاد گفته که «صدور حکم اعدام برای این دو نفر، ارتباطی با اعتراضات آبان ماه سال ۹۸ ندارد» و اتهام آنها «اقدامات مجرمانه» و «تهدید امنیت شهروندان» بوده است.

این ستاد مدعی شده « این دو نفر از اراذل و اوباشی بوده‌اند که مسیر اعتراض مردم به برخی مشکلات اقتصادی در کشور را منحرف کرده و به سمت آشوب برده‌اند.»

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با انتقاد از اعتراض‌ها به صدور حکم این افراد، نوشته که گروهی در شبکه‌های مجازی با هشتگ «اعدام نکنید» و «شکنجه با کرونا»، مردم ایران را «هدف» گرفته‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: