واکنش اروپا به حمله به یک زندان در یمن

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

اتحادیه اروپا حمله هوایی به زندانی در شهر ذمار یمن را که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است، باعث افزایش تنشهای منطقه ای دانست. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اتحادیه اروپا حمله هوایی به زندانی در شهر ذمار یمن را که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است، باعث افزایش تنشهای منطقه ای دانست.فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای حمله به زندانی در شهر ذمار یمن را موجب افزایش تنش‌ها در منطقه عنوان کرد و تاکید کرد: این حمله باعث کشته شدن بیش از 50 نفر و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر شده است.

وی در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد: این حمله در حالی انجام شده که درگیری‌های داخل این کشور نیز شدت گرفته است. این قبیل حملات به تلاش‌های سازمان‌های مختلف برای کاهش درگیری‌ها و درد و رنج یمنی‌ها آسیب می‌زند. موگرینی همچنین افزود: اتحادیه اروپا با تأکید بر لزوم اعمال قوانین بین المللی بشردوستانه برای حمایت از غیرنظامیان، از ابتکار عمل سازمان ملل برای دستیابی به یک راه حل سیاسی مذاکره حمایت می‌کند.

گفتنی است در حمله دیروز ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی به زندانی در شهر ذمار که تحت کنترل شبه نظامیان حوثی قرار دارد، بیش از 50 تن کشته و 100 تن نیز زخمی‌ شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پناهجوی افغان مظنون به حمله با چاقو در فرانسه: ندایی به من فرمان قتل داددادستانی فرانسه اعلام کرده است که مظنون این حادثه خود را مسلمان معرفی کرده اما اظهاراتش «متناقض» است. بنا به این گزارش وی مدعی شده است که «ندایی» با مضمون توهین به خدا شنیده و به او دستور داده تا دست به قتل بزند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

'دفع کامل' حمله طالبان به قندوز؛ درگیری در پلخمریوزارت داخله افغانستان اعلام کرده حمله گسترده طالبان به قندوز کاملا دفع و شهر پاکسازی شده‌است. به گفته این نهاد ۵۶ عضو طالب، ۲۰ عضو نیروهای امنیتی و ۵ غیر نظامی کشته شدند. صبح امروز طالبان به شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان حمله کردند ولی منابع امنیتی گفته که موفق به دفع حمله آنان شده‌است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حزب‌الله لبنان حمله به هدفی در اسرائیل را تایید کردحزب‌الله لبنان تایید کرد که یک خودرو نظامی اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان را منهدم کرده و سرنشینان آن کشته و زخمی شدند. هم‌زمان ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که به این حمله واکنش نشان داده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

حمله اسرائیل به مناطق جنگلی در لبناننیروهای اسرائیل به سمت مناطق جنگلی در لبنان بمب‌های آتش‌زا پرتاب کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »