واکنش استانداری تهران به زندگی زنان کارتن‌خواب در گورهای خالی/ کارتن‌خواب‌ها به دلیل مصرف مواد، تمایلی به حضور در مراکز نگهداری ندارند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 79 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در خصوص دلیل پناه بردن زنان کارتن‌خواب به گورهای خالی به جای حضور در مددسراها گفت: ممکن است؛ این افراد معتاد بوده و به دلیل اینکه می‌خواهند مواد مصرف کنند، تمایلی به حضور در این مکان‌ها نداشته باشند.

«ثریا شارقی» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به انتشار خبری مبنی بر حضور برخی زنان کارتن‌خواب در بهشت‌زهرا و زندگی در گورهای خالی گفت: باید صحت و سقم این خبر بررسی شود، اگر چنین موضوعی باشد، قطعا برای ساماندهی این زنان اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: مکان‌‌هایی مانند سامان‌سرا، مددسرا و خانه گرم برای نگهداری از این زنان ایجاد شده‌است، اما ممکن است؛ این افراد معتاد بوده و به دلیل اینکه می‌خواهند مواد مصرف کنند، تمایلی به حضور در این مکان‌ها ندارند.مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به حضور حدود ۲ هزار زن کارتن‌خواب معتاد متجاهر ظرفیت کافی برای نگهداری این زنان وجود دارد، تصریح کرد: اگر این زنان خودشان تمایل به حضور در خانه‌‌های امن را داشته باشند، ظرفیت برای نگهداری آنها وجود دارد.

شارقی ادامه داد: تعدادی از این زنان کارتن‌خواب افرادی هستند که دارای اعتیاد نیستند، اما کارتن‌خوابی می‌کنند، این افراد چنانچه به ما مراجعه کنند، فضا برای نگهداری آنها وجود دارد؛ این زنان می‌توانند در مددسراها که به صورت شبانه است حضور داشته باشند و در این مددسراها نیز می‌توانند، غذای گرم دریافت کنند، اما در طول روز، دیگر نمی‌توانند در این مددسراها حضور داشته باشند.وی تصریح کرد: سامان‌سراها نیز مکان‌هایی هستند که به صورت شبانه‌روزی از این زنان نگهداری می‌کنند.

شارقی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد، برای بی‌خانمانان امکانی فراهم شود که شب‌ها را در حرم مطهر امام خمینی سپری کنند تا دچار یخ‌زدگی و سرمازدگی نشوند، خاطرنشان کرد: این موضوع از حیطه اختیارات ما خارج است و تولیت حرم ساز و کار مخصوص به خود را دارد. باید در این زمینه با تولیت حرم هماهنگی صورت بگیرد، البته در حوزه کاری من نیست و من نمی‌توانم در این زمینه نظری ارائه دهم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران خاطرنشان کرد: زمانی که نیروی انتظامی با این افراد روبرو می‌شود، آنها را به گرمخانه تحویل می‌دهد و قطعا این موارد توسط نیروی انتظامی مشاهده نشده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرگ همزمان چهار زن به دلیل قطعی برق بیمارستان خمینی در پی بارش شدید در اهوازخبرگزاری ایرنا شامگاه دوشنبه 16 دسامبر 2019 گزارش کرد که چهار بیمار زن که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان قواعد اخبارگویی بی طرفانه رو حداقل ظاهری رعایت کنید اگر شما خمینی را آیت الله خمینی بخوانید به معنی به رسمیت شناختن یا حتی احترام شما برای او نیست، همانطور که ما از ملک سلمان خواندن پادشاه شما چنین منظوری نمیکنیم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مهسا ملک مرزبان: یک کتابم به دلیل ممیزی از سال گذشته در ارشاد مانده است!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

چند صد نفر در زندان هستند نه هزاران نفر/ قطع اینترنت به دلیل مسائل امنیتی بودمحمدجواد لاریجانی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر: *چند صد نفر در زندان هستند نه هزاران نفر *قطع اینترنت به دلیل مسائل امنیتی بود *۸۵ درصد کشته‌ها مربوط به نیروهای امنیتی یا افرادی بوده است که در حال دفاع از منازل خود در برابر تهاجم آشوب‌گران بوده‌اند اینکه هنوز هست اقا رییسی ازشما بعیده خفه بابا حرومزاده ننه قحبه مادربه خطا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیش‌نویس لایحه مربوط به توافق‌نامه ترکیه با لیبی در مجلس ملت کبیر به تصویب رسیدپیش‌نویس لایحه مربوط به توافق‌نامه ترکیه با لیبی در مجلس ملت کبیر به تصویب رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر کشور در جلسه با نمایندگان مجلس: فقط به سر شلیک نکردیم به پا هم زدیمچقدر پر رو و وقیح هستید خجالت بکشید بیشرف های رزل شما چه موجوداتی هستید تو کجای دنیا به اعتراض مدنی شلیک میکنن؟ فلسطین فرانسه کجا غیر از جایی که شما حضور سیاسی دارید و مداخله میکنید در عراق در سوریه در لبنان در ایران و در کل هر جایی که شما تروریست ها اونجا هستید ایران_اشغالی لوح تقدیر بهش بدبد خب با دوشکا خیلی نمیشه دقیق سر رو نشونه گرفت تاریخ پست‌تر و وقیح‌تر از مسئولین‌کثیف‌این‌حکومت به خودش ندیده!!!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رقیه کبیری، داستان‌نویس به دلیل «داغدار شدن» مردم از دریافت جایزه ادبی خود انصراف دادافرین به این شیر زن ایرا دوست واقعا انسانیت داری m_mahnaz زنده باد..!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »