واکنش جنیدی به اظهارات رئیس‌جمهور درباره مفاسد میلیاردی/ به هیچ وجه معتقد به وصول کل بدهی‌های بابک زنجانی نیستیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در جایی که عنوان مجرمانه در خصوص اموال دولتی وجود دارد قوه قضائیه راسا باید اقدام کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، لعیا جنیدی در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات رئیس‌جمهور در خصوص مساله فساد میلیاردی گفت: این امری نیست که برای کسی مکتوم باشد؛ دو میلیارد دلار است و همه هم می‌دانند. صدبار هم در همه سخنرانی‌ها گفته شده و دادستان رسما باید چنین چیزی را شروع کند.

وی ادامه داد: مقرر شده دستگاه‌های اجرایی ذیربط جزئیات را اعلام کنند. من اگر چیزی را اعلام کنم که حتی یک کلمه‌اش با جزئیات موجود در دستگاه‌هایی همچون وزارت نفت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تطبیق نکند از نظر حقوقی درست نیست. دولت پیگیری‌های لازم را انجام داده اما موردی که جنبه کیفری دارد باید راسا از سوی قوه قضائیه اقدام شود چرا که در زمان خودش اقدامات و اعلامات لازم انجام شده است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا دولت معتقد است کل بدهی‌های بابک زنجانی وصول شده، گفت: اعتقاد دولت و دستگاه‌های ذیربط به هیچ وجه این نیست. وی همچنین در پاسخ به این سوال که شاکی این پرونده کیست، گفت: دولت تا جایی که می‌دانم مطابق مصوبه شورای عالی امنیت اقدام کرده است. من باید از دستگاه‌های مرتبط بپرسم شکواییه‌ها در چه چهارچوبی رفته است. جزئیات را در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهیم. باز هم می‌گویم در جایی که عنوان مجرمانه در خصوص اموال دولتی وجود دارد قوه قضائیه راسا باید اقدام کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش اتحادیه اروپا به اخراج شهروندان اروپایی عضو داعشفدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اخراج شهروندان اروپایی عضو داعش گفت این موضوع در اختیار کشورهای عضو قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش مقتدی صدر به انتخابات زودهنگام 'تحت نظارت آمریکا' در عراقمقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق در واکنش به فراخوان کاخ سفید جهت برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت ایالات متحده در عراق گفت آمریکا بار دیگر ثابت کرد که اشغالگر است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش دولت فلسطین به ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی توسط اسرائیلدولت فلسطین ترور ابوالعطا یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین در غزه توسط اسرائیل را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش اردوغان به تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه ترکیه | DW | 12.11.2019رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه تهدید کرد که تمامی اعضای اروپایی داعش را به کشورهایشان بازمی‌گرداند و پناهجویان سوری را راهی اروپا می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش مقام آمریکایی به کشف میدان جدید نفتی در ایرانرئیس اداره منابع انرژی در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که میدان نفتی پیدا شده در خوزستان می‌تواند به «بزرگترین سرمایه سرگردان» تبدیل شود مگر آنکه ایران از «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده‌» خود دست بکشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان درگیری‌های شیلی به بیش از ۲۰ کشته و نزدیک به ۲ هزار زخمی رسیدتا کنون بیش از ۸۰۰ پرونده نیز با موضوع شکنجه، تجاوز و ضرب و شتم معترضان توسط نیروهای امنیتی به دادگاه‌های این کشور فرستاده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »