واکنش‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی؛ بیوک میرزایی پس از «قالتاق» نامیدن اژه‌ای عذرخواهی کرد

24/07/1400 10:47:00 ب.ظ

واکنش‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی؛ بیوک میرزایی پس از «قالتاق» نامیدن اژه‌ای عذرخواهی کرد

گزيده ها, ايران

واکنش‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی؛ بیوک میرزایی پس از «قالتاق» نامیدن اژه‌ای عذرخواهی کرد

واکنش بیوک میرزایی ، بازیگر سرشناس، در یک برنامه زنده تلویزیونی مربوط به شناخت چهره‌ها، خبرساز شد، چرا که آقای میرزایی با دیدن عکس غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه، او را « اون قالتاق » نامید.

چاپبیوک میرزایی، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون، با «قالتاق» نامیدن رئیس قوه قضاییه ایران واکنش‌های گسترده ای در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.آقای میرزایی که در یک برنامه زنده تلویزیون دولتی ایران حاضر شده بود، در بخش شناخت چهره‌ها، با دیدن تصویر غلامحسین محسنی اژه‌ای او را «اون قالتاق» نامید.

بیوک میرزایی همچنین با مشاهده عکس علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی، گفت «لاریجانی‌ها دیگه»، و در پی اصرار مجری نام او را «قاسم لاریجانی» عنوان کرد.این ویدئو و واکنش‌های این بازیگر سینما و تلویزیون، دستمایه طنز میان کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، به‌ ویژه در توییتر، شده است و با به کار بردن هشتگ «اون قالتاق» به این موضوع پرداختند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تنها حقیقتی که از فاضلاب صدا و سیمای جمهوری نکبت بار عِسلامی بعد از مدتها پخش شد. قالتاق به کسی می گویند که چیزی نمی فهمد و همیشه عصبانی به نظر می آید قالتاق به آدم کلاهبردار و حیله گر می گویند اژه‌ای قالتاق نان پدر و شیر مادرت حلال که حرف راست میزنی

کاهش چشمگیر تولید مازوت در اتحادیه اروپا در ۳۰ سال گذشتهاز ابتدای سال ۲۰۲۰ به این سو کشتی‌ها تنها مجاز به استفاده از نوعی نفت کوره یا مازوت با غلظت بسیار کمِ گوگرد هستند.

بیل کلینتون در بیمارستانی در کالیفرنیا بستری شدبیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، به‌دلیل ابتلا به نوعی عفونت «غیرمرتبط با بیماری کووید-19» در بیمارستانی در کالیفرنیا بستری شده است.خبرگزاری ابراز نگرانی

انفجار در مسجد شیعیان در قندهار 32 کشته و 53 زخمی بر جای گذاشتدر پی وقوع یک انفجار در یک مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان 32 نفر کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.گفته شده که این انفجار در مسجد «امام بارگاه

انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندهار بیش از ۸۰ کشته و زخمی برجای گذاشتاین انفجار در زمان برگزاری مراسم نماز جمعه به وقوع پیوست و تعدادی از نمازگزاران جان خود را از دست دادند و تعداد بیشتری نیز مجروح شدند. اصلی ترین دشمن یک مسلمان ، یک مسلمان دیگر است. بی تردید کار داعشه. دوباره دمکرات ها اومدن و داعش رو با خودشون آوردن.

در ایتالیا ارائه گواهی سلامت برای حضور در محل کار اجباری شد | DW | 15.10.2021در ایتالیا افراد شاغل تنها با در اختیار داشتن گواهی سلامت، مجاز به کار هستند. مقررات جدید کرونایی شامل ۲۳ میلیون نفر می‌شود. هزاران ایتالیایی در اعتراض به دستورالعمل جدید دولت به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند.

وزیر خارجه عربستان در آمریکا؛ شاهزاده سعودی در مورد ایران با بلینکن و مالی گفت‌وگو کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت: شراکت قوی بین ایالات متحده و عربستان سعودی وجود دارد. ما متعهد به دفاع از پادشاهی هستیم. کارهای زیادی داریم که با هم در زمینه مسائل مختلف بسیار مهم انجام دهیم؛ از تغییرات اقلیمی گرفته تا انرژی، از در گیری‌های یمن تا مسايل مربوط به ایران. آمریکااین گاو شیرده رو میدوشه، میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران میدوشمت،اینم با اجازه آمریکا مخالفانش رو اره میکنه،میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران اره میکنم،جالب اینکه همه میدونند برنامه اتمی ایران فقط یه بهانه است واسه دوشیدن این و سرکوب کردن اون،حتی خودشونم میدونن شيداى_همدانى_را_آزاد_كنيد

اشتراک چاپ بیوک میرزایی، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون، با «قالتاق» نامیدن رئیس قوه قضاییه ایران واکنش‌های گسترده ای در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.Aa بنا به اعلام اداره آمار کمیسیون اروپا تولید نفت کوره یا مازوت که اثرات زیست محیطی مخربی دارد طی ده گذشته به میزان قابل توجهی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کاهش یافته است.15 اکتبر ,2021: 11:34 صبح GST آخرین به روزرسانی: 15 اکتبر ,2021: 12:06 شب GST Share آدرس کپی شد بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، به‌دلیل ابتلا به نوعی عفونت «غیرمرتبط با بیماری کووید-19» در بیمارستانی در کالیفرنیا بستری شده است.15 اکتبر ,2021: 01:44 شب GST آخرین به روزرسانی: 15 اکتبر ,2021: 03:26 شب GST Share آدرس کپی شد در پی وقوع یک انفجار در یک مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان 32 نفر کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.

آقای میرزایی که در یک برنامه زنده تلویزیون دولتی ایران حاضر شده بود، در بخش شناخت چهره‌ها، با دیدن تصویر غلامحسین محسنی اژه‌ای او را «اون قالتاق» نامید. بیوک میرزایی همچنین با مشاهده عکس علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی، گفت «لاریجانی‌ها دیگه»، و در پی اصرار مجری نام او را «قاسم لاریجانی» عنوان کرد. نفت کوره که به دلیل غلظت و وزن آن به نفت سنگین نیز شهرت دارد یک فراورده نفتی خاص است که در پالایشگاه‌ها تولید می‌‌شود و در اغلب کشتی‌ها به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویدئو و واکنش‌های این بازیگر سینما و تلویزیون، دستمایه طنز میان کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، به‌ ویژه در توییتر، شده است و با به کار بردن هشتگ «اون قالتاق» به این موضوع پرداختند. به گفته پزشکان معالج او، کلینتون برای نظارت دقیق بر بیماری و تجویز آنتی‌بیوتیک‌ و مایعات تزریقی در بیمارستان بستری شده و برای ادامه نظارت بر روند درمان در بیمارستان مانده است. اما همانطور که برخی کاربران شبکه های اجتماعی پیش‌بینی کرده بودند، آقای میرزایی ساعاتی بعد مجبور به عذرخواهی یا به تعبیر برخی «اعتراف تلویزیونی» شد . از این رو تلاش‌هایی با توجه به شدت گرفتن این نگرانی‌‌ها برای محدود کردن آلودگی ناشی از حمل و نقل دریایی و تردد کشتی‌ها در ژانویه سال گذشته میلادی صورت گرفت. عمار ملکی، تحلیل‌گر سیاسی، در توییتی در واکنش به این ویدئو نوشت، همه می‌دانند مملکت دست «اون قالتاق» و «اون قاسم» و «اون قاتل» است و «دیگر از دل به زبان آمده» است و «در برابر دوربین هم خواسته و ناخواسته خود را عیان می‌کند. سخنگوی وزارت داخله طالبان گفته است یک نیروی ویژه برای تحقیقات بیشتر این رویداد به محل انفجار اعزام شده است.

» مصطفی عزیزی، کارگردان پیشین سریال‌های تلویزیونی در ایران، با تکرار اصلاحات مورد استفاده بیوک میرزایی، نوشت: «این بابا اون قالتاقی است که با قاسم لاریجانی (ترکیب قاسم سلیمانی و علی لاریجانی) مملکتی را خانه خراب کردند. در گزارش یورواستات آمده است: ۲۱ کشور عضو اتحادیه اروپا که همچنان در سال ۲۰۲۰ نفت کوره تولید می‌کردند طی ده سال گذشته حجم تولید این فراورده نفتی را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش داده‌اند. بیل کلینتون، سیاستمدار دموکرات از سال‌ 1993 تا 2001 دو دوره رئیس جمهوری آمریکا بود.» علی ملیحی، روزنامه‌نگار، با پیش‌بینی عذرخواهی اجباری آقای میرزایی از اژه‌ای گفت: «به زودی: دیدار صمیمانه بیوک میرزایی با اون قالتاق». کاربرانی نیز به گاز گرفته شدن عیسی سحرخیز توسط محسنی اژه‌ای در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات در سال ۸۵ اشاره کرده‌اند. میزان خروجی پالایشگاه‌های کشورهای تولید کننده نفت کوره در اتحادیه اروپا طی سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۲۰ اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) پنج کشوری که ۶۰ درصد نفت کوره اتحادیه را تولید کرده‌اند بر اساس این گزارش ۱۳ کشور عضو در سال ۲۰۲۰ بیش از یک هزار کیلوگرم نفت کوره تولید کرده‌اند. کامبیز غفوری، روزنامه‌نگار، به طنز نوشت: «سوال امتحانی سال‌های پسا جمهوری اسلامی: - نام رئیس قوه قضائیه حکومت اسلامی که گاز می‌گرفت چه بود؟ +غلامحسین محسنی اژه‌ای - مردم او را چه می‌نامیدند؟ + اون قالتاق». برخی کاربران نیز به «سوت بلبلی زدن» محسنی اژه‌ای اشاره کرده‌اند. این کشورها به ترتیبِ میزان تولید عبارتند از : ۱.

مثلا کاربری به نام سینا شکوهی که نوشت: اشاره او به این سوت زدن آقای اژه‌ای در سال ۹۸ است: «عذرخواهی» بیوک میرزایی: خواستم به مهران رجبی بگویم «قالپاق» به «اون بابا» گفتم «قالتاق» ساعاتی بعد، بیوک میرزایی در یک برنامه تلویزیونی دیگر در گفت‌وگویی تلفنی با همان مجری گفت: «من با مهران رجبی شوخی دارم و به دلیل زبلی وی، خواستم به او بگویم قالپاق، وگرنه «اون بابا» [محسنی اژه‌ای] به زندگی من خدشه‌ای وارد نکرده که بگویم قالتاق.» توضیح او موجب خنده مجری شد و در حالی که سعی می‌کرد نخندد، گفت که خنده او هم به دلیل «شیطنت‌های مهران رجبی» است و «آن‌ورآبی‌ها»، «معاندان»، و «براندازان» منظرند ماهی خودشان را بگیرند. آلمان با تولید ۶۲۰۰ کیلوتن (۱۳درصد کل نفت کوره اتحادیه در سال ۲۰۲۰) ۳. .