واکنش‌های گسترده به طرح مجلس برای شبکه‌های اجتماعی؛ آیا نمایندگان عقب‌نشینی می‌کنند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنش‌های گسترده به طرح مجلس برای شبکه‌های اجتماعی؛ آیا نمایندگان عقب‌نشینی می‌کنند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

پیش‌نویس طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» در حالی برای تصویب ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی قرار گرفته که سؤال‌ها و نگرانی‌های کاربران و صاحب نظران سیاسی و رسانه‌ای همچنان پابرجاست.که طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» که پیش از این عنوان «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» روی آن گذاشته شده بود، بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیونی «مخصوص» بررسی شود.

بر اساس این طرح، همه سرویس‌های مهم داخلی و خارجی، باید مجوز فعالیت در ایران را دریافت کرده و متعهد به رعایت انبوهی از تکالیف و الزامات شوند، در غیر این صورت با مجازات «مسدودسازی» روبرو خواهند شد.بنابراین مخالفان و منتقدان این طرح نه تنها روزنامه‌نگاران، نویسندگان، کنشگران و فعالان سیاسی بلکه صاحبان کسب و کارهای نوپا و شهروندان عادی در ایران هم هستند. آن‌ها هر یک با توجه به جایگاه اجتماعی‌شان به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

با گسترش انتقادها از اقدام روز چهارشنبه نمایندگان مجلس در خصوص طرح جنجالی «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی»، سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: «موضوعی که در برخی رسانه و شبکه‌های اجتماعی درباره تصویب این طرح در مجلس منتشر می‌شود درست نیست و آنچه امروز در مجلس مصوب شد این بود که نمایندگان این طرح را برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک سپردند.

هم‌زمان آقای قالیباف که به هنگام تصویب بررسی طرح حمایت از کاربران در کمیسیون مخصوص ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی در سفر خارجی به سر می‌برد، وعده داده است: «بدلیل اهمیت این مسأله برای آحاد مردم و ضرورت ابراز نظر کارشناسی، مذاکرات این کمیسیون بصورت علنی و شفاف خواهد بود.»⁣

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این ها نماینده مردم نیستند ؛دشمنان مردمند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برای نخستین بار در اروپا از بالون برای کشف کانون‌ آتش‌سوزی‌ جنگلی استفاده شدآتش‌نشان‌های مارسی در جنوب فرانسه بالونی را بر فراز بوته‌زارهای این شهر با هدف تشخیص اولیه شعله‌های آتش در این مناطق به پرواز درآوردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش نماینده ارومیه به طرح محدود کردن اینترنت در مجلس ایراننماینده ارومیه با انتقاد از تصویب بررسی طرح محدود کردن اینترنت در مجلس شورای اسلامی ایران، تصویب این طرح را باعث منزوی شدن ایرانی‌ها دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موافقت مجلس ایران با اجرای آزمایشی طرح محدود کردن اینترنت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض ۵۰۰ هزار نفر از کاربران به طرح ضداینترنتی مجلس ایران | DW | 27.07.2021قرار است طرح 'صیانت از کاربران در شبکه‌های اجتماعی' در مجلس تصویب شود. طرحی که با اعتراضات گسترده‌ای روبه‌رو بوده است. برخی می‌گویند تقلید از سیاست کره‌شمالی شکست خورده و از این طرح به عنوان طرح ضداینترنتی یاد می‌کنند. دویچه‌وله شده مثل چوب دوسر فلان بسیجیها میگن دشمنه ما مردم هم میگیم رفیق دشمنه خوش بمالید دویچه‌ایها این‌ها مدام از چین🇨🇳 و روسیه🇷🇺 مایه می‌گذارند!😂 ولی در چین و روسیه فقط فیلترینگ هست که نسبت آن به فیلترینگ ایران🇮🇷 هم خیلی کم است؛😏 ولی حکومت ایران🇮🇷 تاکنون نشان داده که به دنبال اینترنت به سبک کره شمالی🇰🇵 است!🤦‍♂️ یعنی حذف اینترنت و ارائه یک شبکه داخلی!😡
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شکست‌های والیبال و بسکتبال در روز بد المپیکی برای ورزشکاران ایرانیهرچند از ابتدا پیش‌بینی می‌شد که بسکتبالیست‌های ایرانی حرف چندانی در مقابل تیم ملی آمریکا نداشته باشند، اما کارشناسان والیبال امیدوار بودند که شاگردان آلنکو بتوانند پس از شکست تیم قدرتمندی چون لهستان، دیگر حریف خود یعنی کانادا را هم از پیش رو بردارند. ای زرشک کاش امریکا و کانادا رو میبردیم مخصوصا کانادا رو زکی مشکلی نیست دمتون گرم بابت تلاش های شما ایرانیان عزیز
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش تولید واکسن برکت از هفته دوم مرداد/ تهیه پروپوزال برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سالسرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کوو ایران برکت با اشاره به افزایش تولید واکسن برکت از هفته دوم مرداد از تهیه پروپوزال برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »