واکنش چین به اقدام استرالیا در تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی: بیایید یا نیاید مهم نیست

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنش چین به اقدام استرالیا در تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی: بیایید یا نیاید مهم نیست بیشتر بخوانید🔽

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه هشت دسامبر اعلام کرد که این کشور هیچ نماینده‌ای از دولت خود را به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن اعزام نخواهد کرد و به «تحریم دیپلماتیک» اعلام شده از سوی ایالات متحده آمریکا خواهد پیوست.

این تصمیم که مانع از شرکت ورزشکاران در بازی‌ها نمی‌شود، یک روز پس از اعلام «تحریم دیپلماتیک» ایالات متحده آمریکا به نام دفاع از حقوق بشر به‌ویژه وضعیت استان سین‌کیانگ که واشنگتن آن را نسل‌کشی اویغورها می‌داند اتخاذ می‌شود.

پکن از تصمیم‌های استرالیا در برخی از اقدامات که آن را مداخله خارجی می‌داند عصبانی شده است. از جمله این اقدامات ممنوعیت اعطای قراردادهای 5G به شرکت هواوی و تقاضا برای انجام تحقیقات مستقل درباره منشا همه‌گیری ویروس کرونا است. از سوی دیگر وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری در پکن گفت که سیاستمداران استرالیایی درگیر «موضوعات سیاسی» هستند.پیش بینی می‌شود حدود ۴۰ ورزشکار استرالیایی در بازی‌های پکن که در تاریخ ۴ فوریه افتتاح می‌شود شرکت کنند.سایر متحدان ایالت متحده آمریکا برای پیوستن به تحریم دیپلماتیک بازی‌ها همچنان در حال بررسی هستند.

بازی‌های زمستانی المپیک حدود شش ماه پس از پایان بازی‌های تابستانی در پایتخت ژاپن و با یکسال تاخیر به دلیل همه‌گیری کرونا آغاز می‌شود.تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا که در ماه‌های اخیر مورد حمایت اعضای کنگره و گروه‌های حقوق بشری بود علی‌رغم تلاش‌ها برای تثبیت روابط دو کشور صورت گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیردبرخی از مقامات آگاه و بلندپایه کاخ سفید می گویند که ایالات متحده در هفته جاری «تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی» را اعلام خواهد کرد. به ما چه ؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می کند - BBC News فارسیآمریکا اعلام کرده است که بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به خاطر آن چه نقض گسترده حقوق بشر و نسل کشی اقلیت مسلمان اویغور می خواند، بایکوت دیپلماتیک می کند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا المپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین را 'تحریم دیپلماتیک' کرد | DW | 07.12.2021مقامات رسمی ایالات متحده از بازی‌های المپیک زمستانی پکن دور خواهند ماند. این اقدام به دلیل 'نقض حقوق بشر' در چین صورت می‌گیرد. ورزشکاران ایالات متحده آمریکا اما اجازه شرکت در این رقابت‌های بین‌المللی را خواهند داشت. شانس بسیار مناسبی برای کشورهای مستقل که یکبار برای همیشه دست اینگونه سازمانها (ابزار استثمار) را از کشورهای خود دور کنند. کشورهای مستقل باید سازمان ورزش مستقل مابین خود بنیانگذاری کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کاخ سفید: واشنگتن المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می‌کندکاخ سفید: واشنگتن المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می‌کند کاخ سفید آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به دلیل المپیک زمستانی پکن را به دلیل موارد نقض حقوق بشر در منطقه خود مختار سین‌کیانگ اویغور را به طور دیپلماتیک بایکوت خواهد کرد. خیلی جالبه!!! ۳ کشور صلیبچی(انگلستان و آمریکا و فرانسه)جمعاً ۳۰۰میلیون جمعیت ندارند خودخوانده خودشان را شورای امنیت جهانی قرار داده اند کل جمعیت ۷میلیاردی جهان را انحصار و استثمار کردند مخل و مزاحم و مانع پیشرفت ملتهای حقیقی جهان هستند بدلخواهشان هر کشوری را تحریم میکنند!!!...
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده می‌گوید تمرکز ایران بر رفع تحریم‌ها است؛ هشدار غرب نسبت به شکست مسیر دیپلماسی🔺خطیب‌زاده می‌گوید تمرکز ایران بر رفع تحریم‌ها است؛ هشدار غرب نسبت به شکست مسیر دیپلماسی خطیب‌زاده مدعی شد: «طرف‌های مقابل هیچ ایرادی بر متون ایران در برجام نگرفتند و تنها از بررسی و عدم تامین همه آن سخن گفتند.» ⬇️ بیشتر بخوانید: هيچ ايرادي نگرفتند و گفتند خوبه ، فقط يك كمي نميتونيم همشو تامين كنيم ، يك كمي نميتونيم تحريم ها رو برداريم ، يك كمي هم غني سازي متوقف بشه ، خوشم میاد پوزتون رو زدن حسابی!خوب رودستی ازشون خوردین.فکر میکردین میرین اونجا میچرین و همه رو سر کار میزارین.اونها بیشتر از شما نمیخواستن مذاکره ی مسخرتون به جایی برسه.از الان به بعد باید فقط تو‌گُه خودتون غلت بخورین، دنیا هم تماشاتون کنه و حال کنه.تله خوبی بود شُل کردن تحریم‌ها!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آلمان پیشنهادات هیئت ایرانی در مذاکرات وین را غیرقابل پذیرش دانستدر حالی که تاریخ بازگشت طرف‌های مذاکرات وین به میز گفت‌وگوها هنوز مشخص نیست، آلمان در ادامه ابراز بدبینی‌ طرف‌های مذاکرات نسبت به روند احیای برجام، اعلام
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »