واکنش هاشمی به تامین قطعات مترو از تولیدکنندگان داخلی/ بخشی از 'داخلی‌سازی قطعات' جنبه ارزشی دارد/ نمی‌شود هر قطعه‌ای را در داخل ساخت/ دریافت استانداردها زمانبر و طولانی است

22/09/1400 10:53:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد: واکنش هاشمی به تامین قطعات مترو از تولیدکنندگان داخلی/ بخشی از 'داخلی‌سازی قطعات' جنبه ارزشی دارد/ نمی‌شود هر قطعه‌ای را در داخل ساخت/ دریافت استانداردها زمانبر و طولانی است

رئیس سابق شورای شهر تهران در واکنش به تامین قطعات مترو از تولیدکنندگان داخلی گفت: به صورت کلان نمی توانیم بگوییم همه قطعات را داخل می‌سازیم، چرا که بعضی از قطعات که تولید آن‌ها کم است می‌تواند از تولیدات خارجی هم گرانتر شود و به صرفه شرکت مترو نباشد که آن را در داخل بسازد. او ادامه داد: تجهیزات بخش ساختمانی تولیدات داخلی است و نیاز به تولید خارج نیست.

در مورد قطعات باید گفت که به دو دسته قطعات مهم و غیرمهم تقسیم می‌شود؛ تجهیزات ترمز، سیگنالینگ و آن‌هایی که مربوط به حرکت هستند از اهمیت ویژه برخوردارند، اما صندلی و دستگیره و مواردی از این دست در گروه تجهیزات غیرمهم قرار می‌گیرند.

هاشمی اضافه کرد: همه کشورهای دنیا استانداردهای مربوط به خود را دارند و یک استاندارد بین المللی نیز در کنار آن وجود دارد. برای مثال آلمان، آمریکا و دیگر کشورها استاندارد ویژه خود را دارند و در دنیا برای تسهیل امر صادرات و واردات یک استاندارد بین المللی نیز شکل گرفته است که به آن ایزو می‌گویند.

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: طبیعی است هر کشوری می‌تواند استاندارد خود را داشته باشد، یا از استاندارد بین المللی استفاده کند و یا از استاندارد کشوری که از آن قطعات می‌خرد استفاده کند. اما باید دید آیا در برخی از قطعات و تجهیزات این اقدام به صرفه هست یا نه. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نگرانی از افزایش حملات به مسیحیان هند در آستانه کریسمسحملات به‌ویژه در ایالات‌هایی که حزب حاکم بهاراتیا جاناتا در آن‌ها دست بالا را دارد، بیشتر روی می‌دهد؛ دولت راست‌گرای هند به نخست وزیری ناراندا مودی ید طولایی در حمایت از فرهنگ و آیین هندو و تلاش برای به حاشیه راندن اقلیت‌ها دارد. چرا زمانی که به مسلمان میانمار حمله میشد به تخمتون نبود همه رو میکشتن و مورد تجاوز قرار میدادن الان به مسیحیان حمله شده نگران شدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رسوایی بزرگ در باشگاه بارسلونا؛ اتهام آزار جنسی کودکان به یکی از مدیران لاماسیاتحقیق دقیق و جامع یک نشریه در ایالت کاتالونیا، باشگاه اسپانیایی بارسلونا را به لرزه در آورده و آلبرت بنیجس، هماهنگ‌کننده سابق آکادمی معروف «لاماسیا» را خاک تو سرتون کنن شما چرا اخه True Islam, the Islam of Prophet Muhammad SAW is that of peace, harmony and justice. A time will come when Islam and Muslims will be portrayed negatively and the world will be made to believe this. These dreams speak of the time before Imam Al-Mahdi.

کرونا در ایران؛ بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز مبتلا در خراسان رضویبچه ها به هیچ عنوان نمی توانند مراقب باشند تا مبتلا به ویروس کرونا نشوند چون در یک محیط شلوغ مثل مدرسه این کار غیر ممکن است.

گروه بین‌المللی بحران: گرسنگی در افغانستان می‌تواند بیشتر از جنگ قربانی بگیرد«گروه بین المللی بحران» هشدار داد که گرسنگی ادامه دار در افغانستان بیشتر از جنگ بیست سال اخیر در این کشور قربانی خواهد گرفت. - خبرگزاری آناتولی

افزایش چشم‌گیر میزان مرگ و میر کودکان ناشی از کرونا در پاکستانتحقیقات دانشمندان پاکستانی نشان می‌دهد که آمار مرگ و میر کودکان ناشی از کرونا در این کشور بیشتر از کشورهای غربی است. - خبرگزاری آناتولی

تاکید وزیر کشور بر ضرورت بهره‌گیری از راهکارهای علمی و تحقیقاتی در موضوع کاهش آلودگی هواوزیر کشور تاکید کرد: موضوع آلودگی هوا از مهم‌ترین چالش‌های کلانشهرهای کشور است و باید با استفاده از روش‌های علمی و فناورانه به سمت مدیریت این مساله در کشور برویم.