واکنش‌ها به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم؛ نتانیاهو: هدف ایران تولید سلاح هسته‌ای است

15/10/1399 07:15:00 ب.ظ

واکنش‌ها به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم؛ نتانیاهو: هدف ایران تولید سلاح هسته‌ای است بیشتر بخوانید🔽

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه در واکنش به تصمیم ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم تا خلوص ۲۰ درصد گفت که این تصمیم نشان دهنده هدف ایران برای تولید سلاح‌های هسته‌ای است و اسرائیل چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نخواهد داد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه خبر داد ایران تصمیم گرفته است تا سطح غنی‌سازی اورانیوم تا خلوص ۲۰ درصد در سایت فردو را افزایش دهد، خبری که توسط سخنگوی دولت ایران نیز تأیید شد.

با این حال آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت ایران در نامه خود به این آژانس مشخص نکرده است که چه زمانی افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم را انجام می‌دهد.

واکنش‌ها به این تصمیم تهران ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است. برخی تحلیل گران سیاسی معتقدند در این روزها باید منتظر اقدام های عملی احتمالی پیش رو در قبال تصمیم ایران بود. چرا که به گفته پیتر استانو، سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در صورت اجرایی شدن این تصمیم، آن را می‌توان نشانه خروج ایران از تعهدات برجامی‌اش ارزیابی کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ایران میبایستی این فتوای فرسوده اش هرچه زودتر جمع کند و بُمب اتمی خودرا زیر کوهای زاگرُس بترکاند یا آزمایش کندمثل هندوپاکستان اینکار درسال 1998 انجام دادن کسی انتظار خوردن کله پاچه با بایدن نداشته باشد ! چونکه تکرارا گفتن بدون بررسی به موشكهای ایران برگشت به برجام ممکن نيست با وجود سگ های هاری مثل نتانیاهو و بن سلمان ما بمب اتم که هیچ بمب هیدروژنی هم نیاز داریم.

اینکه خامنه‌ای درصدد ساخت بمب_اتم هست هیچ شکی در آن نیست مگر اینکه مزدور رژیم باشی که بدروغ بگویی چنین نیست(بمانند ظریف) یا یک احمق هاپو کومار پارس کرد باز بابا میسازیم ، انقدر بال بال نزن و تو نتانياهو ناقابل تر از چيزي هستي كه بخوايم براي نابوديت بمب اتم داشته باشيم چشم گور باید دنبال سلاح هسته رفت ایران اشتباه کرد سر برجام چهار سال را از دست دادن نتها راه برای ایران داشتن سلاح هسته‌ای است

من مخالف ساخت سلاح و امثال اینا بودم اما این کرم ریزیای شما بیناموسا مثل خروج از برجام و ترور سلیمانی داره ثابت میکنه بمب اتم لازمیم که حداقل دهن شما لاشیارو ببندیم