واکنش وزیر خارجه ایالات متحده به حملات راکتی در اربیل عراق: آمریکا از تحقیقات درباره این حمله حمایت می‌کند

28/11/1399 04:26 ب.ظ

واکنش وزیر خارجه ایالات متحده به حملات راکتی در اربیل عراق: آمریکا از تحقیقات درباره این حمله حمایت می‌کند در جریان حمله راکتی که شامگاه دوشنبه ۲۷ بهمن به نزدیکی فرودگاه اربیل انجام شد، یک غیرنظامی کشته و پنج غیرنظامی دیگر زخمی شدند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در یک بیانیه از تحقیقات و مسئول دانستن عوامل حمله راکتی در نزدیکی فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق واکنش نشان داد.

براساس بیانیه‌ای که شامگاه دوشنبه ۲۷ بهمن روی سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آقای بلینکن ضمن ابراز همدردی با خانواده آسیب دیدگان، گفت: « با مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کردستان درباره این حادثه گفتگو و بر حمایت‌مان برای تلاش‌ها به منظور تحقیق و مسئول دانستن عوامل این حمله تاکید کردم.»

در جریان حمله راکتی که شامگاه دوشنبه ۲۷ بهمن به نزدیکی فرودگاه اربیل انجام شد، یک غیرنظامی کشته و پنج غیرنظامی دیگر زخمی شدند. یک نیروی نظامی آمریکایی هم مجروح شده است. وین موراتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف علیه داعش در عراق در پیامی گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه، آتش‌غیرمستقیم در پایگاه نیروهای ائتلافی در اربیل فرود آمد. یک پیمانکار غیرنظامی کشته شده، پنج غیرنظامی پیمانکار زخمی شده و یک نیروی نظامی آمریکایی زخمی شد.

Initial reports that Indirect Fire landed on Coalition Forces in Erbil tonight. There was 1 civilian contractor killed, 5 civilian contractors injured and 1 US service member injured. More information to follow.February 15, 2021 headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دمکراتای سازشکار

Print this page

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در یک بیانیه از تحقیقات و مسئول دانستن عوامل حمله راکتی در نزدیکی فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق واکنش نشان داد.

براساس بیانیه‌ای که شامگاه دوشنبه ۲۷ بهمن روی سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آقای بلینکن ضمن ابراز همدردی با خانواده آسیب دیدگان، گفت: « با مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کردستان درباره این حادثه گفتگو و بر حمایت‌مان برای تلاش‌ها به منظور تحقیق و مسئول دانستن عوامل این حمله تاکید کردم.»

در جریان حمله راکتی که شامگاه دوشنبه ۲۷ بهمن به نزدیکی فرودگاه اربیل انجام شد، یک غیرنظامی کشته و پنج غیرنظامی دیگر زخمی شدند. یک نیروی نظامی آمریکایی هم مجروح شده است.

وین موراتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف علیه داعش در عراق در پیامی گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه، آتش‌غیرمستقیم در پایگاه نیروهای ائتلافی در اربیل فرود آمد. یک پیمانکار غیرنظامی کشته شده، پنج غیرنظامی پیمانکار زخمی شده و یک نیروی نظامی آمریکایی زخمی شد.

Initial reports that Indirect Fire landed on Coalition Forces in Erbil tonight. There was 1 civilian contractor killed, 5 civilian contractors injured and 1 US service member injured. More information to follow.February 15, 2021

خبرگزاری رویترز هم در گزارشی اعلام کرد سه راکت در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل اصابت کرد که در پی آن سه تن زخمی شدند. نیروهای امنیتی کردستان پیشتر گفته بودند سه خمپاره در این حمله شلیک شده بود.

نیروهای امنیتی کردستان عراق فرودگاه اربیل را برای حفظ امنیت تعطیل کرد و پروازها به و از این فرودگاه متوقف شد.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق و مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق این حمله را به شدت محکوم کرده و از پیگیری و برخورد با عوامل آن خبر دادند.