واکنش آموزش و پرورش ایران به حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان: تصویر شلوغ بود، 'خلوت‌تر' شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنش آموزش و پرورش ایران به حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان: تصویر شلوغ بود، 'خلوت‌تر' شد

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در دفاع از عملکرد خود در اطلاعیه‌ای گفته است: "در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ریاضی سال سوم ابتدایی و ویرایشی که در این تصویر انجام شده است، تصویر قبلی بسیار شلوغ بود و تعداد مفاهیم ریاضی مطرح شده درآن تصویر بسیار زیاد بود".

آموزش و پرورش ایران همچنین گفته است که "موضوع حذف دستوری تصاویر دختران" در روی جلد این کتاب درست نیست و استدلال کرده که "بررسی صفحات دیگر کتاب و نیز جلد سایر کتاب های ریاضی مشاهده می‌شود که تصاویر متعددی از دختران دانش آموز در کتاب های ریاضی استفاده شده است".وزارت آموزش و پرورش ایران می‌گوید که تصاویر دختران در سایر کتاب‌های درسی بر روی جلد قرار دارد

سایت اسکان نیوز، وابسته به یاشار سلطانی در خبری نوشته است که نسیم بهاری، طراح روی جلد این کتاب گفته است اتود اولیه کتاب هم ممیزی‌های زیادی داشته و یکی از آنها این بوده که "اجازه ندادن یکی از دخترها بالای درخت باشه" و یا اینکه "جایی گفتن انگار پسر میره سمت دختر که بغلش کنه". خانم بهاری در اینستاگرامش گفته است که تغییر جدید در روی جلد کتاب بدون اجازه وی بوده و وی درجریان قرار نگرفته و "دست بردن در طرحی که تایید شده هیچ توجیهی ندارد".

یکی از انتقاداتی که کاربران شبکه‌های اجتماعی به عملکرد وزارت آموزش و پرورش ایران در حذف تصویر دختران وارد کرده‌اند این است که بزرگترین ریاضی‌دان معاصر ایران، مریم میرزاخانی یک زن بوده ولیکن آموزش و پرورش ایران به جای پرداختن به وی به عنوان الگو، اقدام به حذف تصاویر دختران کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 8860 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نامه نمکی به رییس دستگاه قضا در پی ادعاهایی درباره پیمانکاری فرزندش در پروژه های بیمارستانیوزیر بهداشت در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر پیمانکاری فرزندش در سه پروژه بیمارستانی، در نامه ای به رییس قوه قضائیه ضمن درخواست برای ارایه مدرک از سوی افرادی که ادعای فساد و تخلف فرزندش را داشتند، تاکید کرد : اجازه ندهید بعضی از جایگاهها و تریبون ها از برخورد قانونی مصون باشند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه وزارت دفاع در پی عدم اجرای تعهدات ۴۰ ساله انگلیس در پرداخت بدهی به ایرانروابط عمومی وزارت دفاع در پی عدم اجرای تعهدات ۴۰ ساله انگلیس در پرداخت بدهی به ایران بیانیه صادر کرد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 572 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه وزارت دفاع در پی عدم اجرای تعهدات ۴۰ ساله انگلیس در پرداخت بدهی به ایرانوزارت دفاع با اشاره به بدهی ۴۰ ساله‌ی انگلیس: *موضوع بدهی انگلیس به ایران ارتباطی با آزادی زندانی و سایر مسائل ندارد *تردید در بدهی انگلیس به ایران وجود ندارد *لندن برای جبران گذشته و رفع نارضایتی ملت ایران گام‌های عملی و فوری بردارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آژیر خطر پس از ۳۰ سال در سراسر آلمان به صدا در آمدبرای اولین بار از زمان اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۱، مقامات این کشور اقدام به برگزاری یک رزمایش سراسری برای آمادگی حوادث غیرمترقبه کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »