واکنش روزنامه دولتی چین به بایکوت بازیهای پکن از سوی آمریکا: هرچه مسئول آمریکایی کمتر، ویروس کمتر

16/09/1400 10:05:00 ق.ظ

واکنش روزنامه دولتی چین به بایکوت بازیهای پکن از سوی آمریکا: هرچه مسئول آمریکایی کمتر، ویروس کمتر

تنش دیپلماتیک, ایالات متحده آمریکا

واکنش روزنامه دولتی چین به بایکوت بازیهای پکن از سوی آمریکا: هرچه مسئول آمریکایی کمتر، ویروس کمتر

سخنگوی کمیته بین المللی المپیک با اشاره به سیاسی بودن تصمیم دولتها به شرکت یا عدم شرکت در بازی های المپیک تصریح کرده ماهیت بیطرفی سیاسی کمیته ایجاب می کند که به چنین تصمیمی احترام بگذاریم.

آمریکا می گوید در اعتراض به نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر از سوی دولت چین بویژه در برابر اقلیت اویغور تصمیم گرفته نماینده ای به بازی های المپیک و پارالمپیک اعزام نکند.چین همواره با رد نقض حقوق بشر در سین کیانگ اعلام کرده هدفش در این منطقه حمایت از مشاغل و مبارزه با افراط گرایی مذهبی بوده است.

طبق آمار ماه نوامبر کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی چین تا کنون درخواست حضور بیش از ۱۴ هزار ورزشکار از کشورهای مختلف برای شرکت در این بازی ها ثبت شده است و از این میان سهم کاروان ورزشی آمریکا به تنهایی بیش از ۱۵۰۰ نفر است.بازی های زمستانی ۲۰۲۲ از تاریخ۴ تا ۲۰ فوریه سال آینده میلادی به میزبانی پکن برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

حرومزاده های ویروس ساز ... چه وقاحتی دارن ... چین کثااافت ... جالبه چین هم تووقاحت مثل روسیه وایرانه عمدا دنیارو الوده کرده چیزیم طلبکاره دمکراسی و آزادی احزاب درچین. اگه از روش فاکتور گیری استفاده کنیم اینطوری میشه مسئول آمریکایی کمتر = ویروس کمتر مسئول آمریکایی= ویروس 😂😂😂😂👍👍👍

واکنش همتی به توقف چاپ پول در دولتواکنش همتی به ادعای عدم چاپ پول: تامین مالی دولت از بانک‌ها و برداشت آن‌ها از بانک مرکزی تا رقم ۸۰ همت در پایان آبان ماه همان چاپ پول است چی نوشتی؟ خاک بر سر همه شما لعنتی ها ارزش همین شیبای بیصاب بدون پشتوانه جوریه که اساسا ریده تو دهن تک تک کارشناسان و اساتید اقتصاد ایران اقایون دهنتون و خوب پاک کنید گوهی شده همه مدیران و اساتید و کارشناسان اقتصادی برید کونتون و بدین بیسوادها هر یک شیبا معادل۱۵ریال.

خطیب‌زاده: چیزی به نام توافق گام به گام مطرح نیست | DW | 06.12.2021سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت طرح توافق موقت یا گام به گام اصلا مطرح نیست. به گفته او ایران پیشنهادات دقیقی را در وین مطرح کرده و منتظر پاسخ طرف اروپایی است.

قانون واردات خودرو به زودی به دولت ابلاغ خواهد شدبراساس قانونی که به زودی به دولت ابلاغ خواهد شد، واردات خودرو مشروط به درآمد صادرات خودرو، درآمد ناشی از صادرات قطعات خودرو و خدمات مرتبط با صنایع نیرو محرکه صورت خواهد گرفت و تنها شرط واردات بدون انتقال ارز بنا به درخواست بانک مرکزی حذف شده است.

با توجه به اقتضائات روز به بازآرایی جریان رسانه‌ای می پردازیموزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اساتید حوزه ارتباطات تاکید کرد: در بازآرایی جریان رسانه ای باید به اقتضائات و مسائل روز، به ویژه مسائلی که در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده ایم، توجه کنیم.

ورود اتباع آفریقای جنوبی به بنادر خوزستان به رغم اعلام ممنوعیت

اسرائیل به دنبال استفاده از «ابزارهای متفاوت» علیه ایران؛ رئیس موساد به واشنگتن رفتنخست‌ وزیر اسرائیل در حالی از استفاده از «ابزارهای متفاوت» علیه برنامه هسته‌ای ایران سخن می‌گوید که دیپلمات‌های اروپایی و آمریکایی پس از پایان دور هفتم مذاکرات وین از مواضع تهران در این گفتگوها ابراز ناامیدی کردند. منظور او کدام «مردم» است؟ آیا ندیده که در انتخابات ریاست جمهوری مردم به نظام پشت کردند؟ آیا در آبان۹۸ مردم را ندیده که در خیابان خواستار پایان‌دادن به این حکومت شده‌اند؟ اسرائیل والله غلط میکنه!اگرحکومت بی لیاقت ایران بجای هزینه منابع عظیم ایران صرف یه مشت عرب!توسوریه ولبنان ویمن و....تمام این منابع روصرف نقطه به نقطه ایران ومردمش ازخوزستان تاسرخس وازسیستان تاماکومیکرد!الان نه بی آبی،نه تهدیدات اسرائیل ونه تحریم آمریکاکشوررو دچارمشکل نمیکرد!! 🎥پوشش_زنده|واکنش خطیب زاده به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران؛ ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/ عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

کاخ سفید از ماه‌ها پیش در تلاش بود موضع شفافی نسبت به بازی های المپیک زمستانی پکن اتخاذ کند و تحریم این بازی ها به نحوی از انحا، همیشه یکی از گزینه های روی میز جوبایدن در این مدت بود.به گزارش ایسنا، پیش از این رئیس جمهور ضمن اشاره به گزارش سازمان برنامه و بودجه مبنی تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی در دوره استقرار دولت سیزدهم، بر تداوم روند تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تا پایان سال نیز تاکید کرده بودند.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۱۵ آذر در نشست خبری خود به سوالات خبرنگاران درباره مذاکرات وین پاسخ داد.به گزارش ایسنا، اواخر خردادماه ۱۳۹۸، مجلس شورای اسلامی طرح ساماندهی خودرو را مصوب کرد.

تصمیمی که با استقبال قانونگذاران آمریکایی هم روبرو شده. نانسی پلوسی، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: « سه دهه سوءاستفاده و سرکوب از سوی پکن نشان می دهد که جامعه بین الملل دیگر نمی تواند سکوت کند و فقط امید داشته باشد که شاید چین رفتارش را اصلاح کند.  وی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: خرید ارز دولت با نرخ نیمایی توسط بانک مرکزی در رشد پایه پولی نمایان خواهد شد و کندی رشد پایه پولی بخشی به‌دلیل تامین واردات دارو و نهاده با منابع بانک مرکزی است.» میت رامنی، سناتور جمهوریخواه نیز با استقبال از این تصمیم گفت:«این پیام روشنی به چین است بدون اینکه تبعاتی برای ورزشکاران آمریکایی داشته باشد. خطیب‌زاده در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد ایران با انعطاف وارد این مذاکرات شده اما"طرف مقابل تعامل و انعطاف لازم را ندارد".» آمریکا می گوید در اعتراض به نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر از سوی دولت چین بویژه در برابر اقلیت اویغور تصمیم گرفته نماینده ای به بازی های المپیک و پارالمپیک اعزام نکند. چین همواره با رد نقض حقوق بشر در سین کیانگ اعلام کرده هدفش در این منطقه حمایت از مشاغل و مبارزه با افراط گرایی مذهبی بوده است. در رابطه با این موضوع، شب گذشته رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو کشور با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بحث و بررسی موضوع واردات خودرو پرداختند.

طبق آمار ماه نوامبر کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی چین تا کنون درخواست حضور بیش از ۱۴ هزار ورزشکار از کشورهای مختلف برای شرکت در این بازی ها ثبت شده است و از این میان سهم کاروان ورزشی آمریکا به تنهایی بیش از ۱۵۰۰ نفر است. گفته شده طرف‌های اروپایی برای مشورت با سران کشورهایشان درباره پیشنهادات ایران به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند. بازی های زمستانی ۲۰۲۲ از تاریخ۴ تا ۲۰ فوریه سال آینده میلادی به میزبانی پکن برگزار خواهد شد. هم‌رسانی این مطلب: .