واکنش خانواده علی یونسی به برگزاری جلسه بازجویی عمومی دو دانشجوی زندانی در دادسرای عمومی تهران

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

♦️ واکنش خانواده علی یونسی به برگزاری جلسه بازجویی عمومی دو دانشجوی زندانی در دادسرای عمومی تهران ▪️ خواهر علی_یونسی گفت که برادرش و امیرحسین_مرادی «بر اثر تهدید و شکنجه های روحی و نگرانی از وضعیت خانواده ها، توانایی حرف زدن واضح را ندارند.»

رو که از شدت استرس حتی توانایی واضح حرف زدن رو از دست دادن و در اثر تهدیدها و شکنجه های روحی، نگران خانواده هاشونن رو بدون حضور وکیل و خانواده ها به جلسه بازجویی عمومی ببرید.این جلسه بازجویی عمومی که در ادامه توسط نماینده قوه قضائیه به اعتراف‌گیری تبدیل شد، روز دوشنبه با حضور چند نماینده از دانشگاه صنعتی شریف و نمایندگان قوه قضائیه در دادسرای عمومی دادگستری تهران برگزار شد.

بر اساس متن جلسه که یکی از نمایندگان دانشگاه تهیه کرد، در این جلسه امیرحسین مرادی و علی یونسی اتهامی را به طور مشخص نپذیرفتند و در ادامه وقتی نماینده قوه قضائیه برای پذیرفتن اتهامی اصرار داشت، با واکنش تعدادی از نمایندگان دانشجویان مواجه شد که به «تحت فشار» قرار دادن علی یونسی اعتراض کردند. یکی از دانشجویان گفت: «ما نیز برای اعتراف‌گیری به این‌جا نیامدیم. بگذارید راحت باشند.»

- شرمتان باد که ۲ جوان ۲۰ ساله را بعد از ۹۷ روز ، بدون آنکه خانواده‌هایشان ویا وکیل مورد نظرشان را حتی یک بار ملاقات کرده باشند به یک جلسه"اعتراف گیری" جمعی بردید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«احکام اعدام برای ارعاب است اما خیزش بعدی قطعی است» | DW | 15.07.2020یک تحلیلگر مسایل سیاسی در تهران که حال و روز جامعه را از نزدیک زیر نظر دارد می‌گوید تصور جمهوری اسلامی این است که می‌تواند با مجازات اعدام جلوی موج بعدی اعتراض‌ را بگیرد. اما علیرغم این ارعاب خیزش بعدی قطعی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت بهداشت: از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنیدسخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی از همه هموطنان خواست که از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویمروحانی: وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شانس پیروزی کمپین اعدام نکنید چه قدر است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا مستمری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانیِ بازنشستگان کارگری یک «فتح الفتوح» است؟!بازنشستگان با ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی که با ۵ ماه تاخیر به کرسی نشسته، تقریباً نصف حقِ تقلیل یافته و حداقلیِ ۵ میلیون تومانی خود را گرفته‌اند؛ تازه اگر برای ساده‌سازی معادله، در نظر نگیریم که همان سبد رسمیِ حدوداً ۵ میلیون تومانیِ اسفندماه امروز به بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تغییرات اقلیمی: موج گرمای سیبری 'گواه روشن' گرمایش استآنچه که خیلی از دانشمندان را نگران می کند این است که اقلیم جدیدی که در حال ورود به آن هستیم به آن معنی است که بسیاری نقاط اکنون درحال تجربه کردن شرایطی هستند که ورای چیزی است که اکوسیستم های بومی - یا در واقع جوامع انسانی - برای تحمل آن تکامل یافته اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »