واکنش خانواده علی یونسی به برگزاری جلسه بازجویی عمومی دو دانشجوی زندانی در دادسرای عمومی تهران

18/07/2020 04:12:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

علی_یونسی, امیرحسین_مرادی

♦️ واکنش خانواده علی یونسی به برگزاری جلسه بازجویی عمومی دو دانشجوی زندانی در دادسرای عمومی تهران ▪️ خواهر علی_یونسی گفت که برادرش و امیرحسین_مرادی «بر اثر تهدید و شکنجه های روحی و نگرانی از وضعیت خانواده ها، توانایی حرف زدن واضح را ندارند.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

— Aida Younesi آیدا یونسی (@YounesiAida)July 16, 2020این جلسه بازجویی عمومی که در ادامه توسط نماینده قوه قضائیه به اعتراف‌گیری تبدیل شد، روز دوشنبه با حضور چند نماینده از دانشگاه صنعتی شریف و نمایندگان قوه قضائیه در دادسرای عمومی دادگستری تهران برگزار شد.

بر اساس متن جلسه که یکی از نمایندگان دانشگاه تهیه کرد، در این جلسه امیرحسین مرادی و علی یونسی اتهامی را به طور مشخص نپذیرفتند و در ادامه وقتی نماینده قوه قضائیه برای پذیرفتن اتهامی اصرار داشت، با واکنش تعدادی از نمایندگان دانشجویان مواجه شد که به «تحت فشار» قرار دادن علی یونسی اعتراض کردند. یکی از دانشجویان گفت: «ما نیز برای اعتراف‌گیری به این‌جا نیامدیم. بگذارید راحت باشند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

«احکام اعدام برای ارعاب است اما خیزش بعدی قطعی است» | DW | 15.07.2020یک تحلیلگر مسایل سیاسی در تهران که حال و روز جامعه را از نزدیک زیر نظر دارد می‌گوید تصور جمهوری اسلامی این است که می‌تواند با مجازات اعدام جلوی موج بعدی اعتراض‌ را بگیرد. اما علیرغم این ارعاب خیزش بعدی قطعی است.

سخنگوی وزارت بهداشت: از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنیدسخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی از همه هموطنان خواست که از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنند.

وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویمروحانی: وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویم

شانس پیروزی کمپین اعدام نکنید چه قدر است؟

آیا مستمری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانیِ بازنشستگان کارگری یک «فتح الفتوح» است؟!بازنشستگان با ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی که با ۵ ماه تاخیر به کرسی نشسته، تقریباً نصف حقِ تقلیل یافته و حداقلیِ ۵ میلیون تومانی خود را گرفته‌اند؛ تازه اگر برای ساده‌سازی معادله، در نظر نگیریم که همان سبد رسمیِ حدوداً ۵ میلیون تومانیِ اسفندماه امروز به بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است!

تغییرات اقلیمی: موج گرمای سیبری 'گواه روشن' گرمایش استآنچه که خیلی از دانشمندان را نگران می کند این است که اقلیم جدیدی که در حال ورود به آن هستیم به آن معنی است که بسیاری نقاط اکنون درحال تجربه کردن شرایطی هستند که ورای چیزی است که اکوسیستم های بومی - یا در واقع جوامع انسانی - برای تحمل آن تکامل یافته اند.

رو که از شدت استرس حتی توانایی واضح حرف زدن رو از دست دادن و در اثر تهدیدها و شکنجه های روحی، نگران خانواده هاشونن رو بدون حضور وکیل و خانواده ها به جلسه بازجویی عمومی ببرید.لینک کوتاه شده https://p.به گزارش ایسنا، دکتر لاری اظهار کرد: تاکید ما بر این است که افراد مسن، افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند و خانم‌های باردار بیشتر در معرض خطر بیماری کووید 19 هستند اما این موضوع به معنای آن نیست که سایر افراد از خطر این بیماری در امان هستند.به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان یکی از استان‌های استراتژیک ماست و گزارشی که روز گذشته از وزیر بهداشت  گرفتم، ایشان  گفتند شرایط بیماری کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است.

— Aida Younesi آیدا یونسی (@YounesiAida) July 16, 2020 این جلسه بازجویی عمومی که در ادامه توسط نماینده قوه قضائیه به اعتراف‌گیری تبدیل شد، روز دوشنبه با حضور چند نماینده از دانشگاه صنعتی شریف و نمایندگان قوه قضائیه در دادسرای عمومی دادگستری تهران برگزار شد. بر اساس متن جلسه که یکی از نمایندگان دانشگاه تهیه کرد، در این جلسه امیرحسین مرادی و علی یونسی اتهامی را به طور مشخص نپذیرفتند و در ادامه وقتی نماینده قوه قضائیه برای پذیرفتن اتهامی اصرار داشت، با واکنش تعدادی از نمایندگان دانشجویان مواجه شد که به «تحت فشار» قرار دادن علی یونسی اعتراض کردند.com/p/3fMLL تایید حکم اعدام برای سه تن از بازداشت شدگان اعتراض‌های آبان‌ماه گذشته، اعدام دو زندانی سیاسی کرد در ارومیه و احکام اعدام‌هایی که در راهند، اذهان عمومی را به شدت نگران کرده است. یکی از دانشجویان گفت: «ما نیز برای اعتراف‌گیری به این‌جا نیامدیم. وی در پایان گفت: توصیه وزارت بهداشت این است که از امکانات فضای مجازی به‌جای دورهمی‌های حضوری استفاده کنیم همچنین تاکید ما بر رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‌ها است. بگذارید راحت باشند. این اعتراض‌ها خبرگزاری فارس را وادار کرد روز چهارشنبه ۲۵ تیر مجددا به آنچه رئیس قوه قضاییه در نشست روز قبل گفته بود بپردازد و سعی کند احکام اعدام برای امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی را موجه جلوه دهد.» - شرمتان باد که ۲ جوان ۲۰ ساله را بعد از ۹۷ روز (که ۵۹ روزش انفرادی بدون هیچ تماس تلفنی بود)، بدون آنکه خانواده‌هایشان ویا وکیل مورد نظرشان را حتی یک بار ملاقات کرده باشند به یک جلسه"اعتراف گیری" جمعی بردید. وی افزود: در ابتدای انقلاب ۷۴ درصد از مردم از  آب بهداشتی برخوردار بودند و امروز به ۹۹/۹ رسیده است.

.» خبرگزاری فارس تلاش سازمان‌های حقوق بشری مانند عفو بین‌الملل را نیز به حساب «یگان سایبری منافقین» گذاشته و نوشته است: «طولی نکشید که هشتگ اعدام نکنید با پشتیبانی یگان سایبری منافقین، برخی از سلبریتی‌ها و دشمنان مغرض و همیشگی این مرز و بوم به ترند اول توئیتر در جهان تبدیل شد و بسیاری از مردم که از جزئیات اقدامات مجرمانه این محکومان بی‌خبر بودند ناخواسته با این جریان مرموز همراه شدند و جای جای فضای مجازی مملو از هشتگ اعدام نکنید شد.