واکنش‌ها به درگذشت بکتاش آبتین؛ ادامه «قتل‌های زنجیره‌ای» توسط حکومت ایران است

18/10/1400 09:45:00 ب.ظ

مرگ بکتاش آبتین در پی ابتلا به کرونا در زندان، که صبح شنبه ۱۸ دی در بیمارستان اتفاق افتاد، واکنش‌های گسترده‌ای از سوی نهادهای صنفی، حقوق بشری و در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

مرگ بکتاش آبتین در پی ابتلا به کرونا در زندان، که صبح شنبه ۱۸ دی در بیمارستان اتفاق افتاد، واکنش‌های گسترده‌ای از سوی نهادهای صنفی، حقوق بشری و در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. چاپ مرگ بکتاش آبتین در پی ابتلا به کرونا در زندان، که صبح شنبه ۱۸ دی در بیمارستان اتفاق افتاد، واکنش‌های گسترده‌ای را از سوی وزارت خارجه آمریکا، نهادهای صنفی، حقوق بشری و در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا در مورد درگذشت بکتاش آبتین با ابراز همدردی با بازماندگان وی، از آقای آبتین به عنوان شاعر و نویسنده ای که به ناحق در بازداشت به سر می برد نام برد.

این سخنگو گفت: «با تأسف، از خبر درگذشت نابهنگام بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز ایرانی به ناحق بازداشت شده به دلیل عوارض کووید-۱۹ آگاه شدیم. ما این ضایعه را به بازماندگانش و همه کسانی که در غم از دست دادن او عزادار خواهند بود، تسلیت می گوییم.» headtopics.com

بایدن با که میخاهد مُذاکره کُند ! حکومتی نامشروع ک نماینده ملت ایران نمیباشد ! دولت آمریکا بداند هَر زد و بند یا توافقی بنام برجام با حکومت نامشروع از نظر اکثریت ایرانیان غیر قابل قبول میباشد .

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

شعار مرگ بر دیکتاتور در زندان اوین در پی درگذشت بکتاش آبتین

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی

آمریکا:‌ اگر به زودی درباره «برجام» به تفاهم نرسیم راه متفاوتی را در پیش می‌گیریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه در دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، پیشرفت مختصری حاصل شده هشدار داد، اگر به زودی واشینگتن و

مقام مسئول: محموله کیوی از امارات به هند رفته بود، در امارات به قرنطینه اهمیت نمی‌دهندمدیر سازمان حفظ نباتات ایران روز جمعه ضمن اشاره به این که مسئله صادرات کیوی به هند حل شده، دلیل مرجوع شدن محموله کیوی ایران از این کشور را «نبود قرنطینه در امارات» اعلام کرد.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.