واکنش‌ها به سرنوشت مهسا امینی؛ ده‌ها شهروند معترض مقابل بیمارستان کسری تجمع کردند

25/06/1401 07:30 ب.ظ

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌ فعالان رسانه‌ای حاکی از تجمع ده‌ها تن از شهروندان ایرانی مقابل بیمارستان کسری در تهران است.

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌ فعالان رسانه‌ای حاکی از تجمع ده‌ها تن از شهروندان ایرانی مقابل بیمارستان کسری در تهران است، جایی که مهسا امینی ۲۲ ساله سه روز پس از بازداشت به دست عوامل گشت ارشاد و ضرب و جرح، جان باخت.مهسا امینی سه روز پس از بازداشت توسط گشت ارشاد در بیمارستان جان باخت

مهسا امینی که همراه با خانواده‌، برای دیدار با خویشاوندان از سقز به تهران سفر کرده بودبه دست ماموران گشت ارشاد بازداشت شدگزارش شاهدان عینی و کاربران شبکه‌های اجتماعی حاکی از ضرب و جرح وی در خودروی گشت ارشاد و بازداشتگاه است به طوری که دو ساعت پس از انتقال وی به بازداشتگاه وزرا در تهران، پیکر او با آمبولانس به بیمارستان کسری منتقل شد.

مهسا امینی سه روز پس از بازداشت توسط گشت ارشاد در بیمارستان جان باخت شاهزاده رضا پهلوی در توییتی مهسا امینی را همچون دختر خود دانست که در ایران «قربانی رژیم زن‌ستیز جمهوری اسلامی شده است». زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، از رهبران جنبش سبز که در حصر خانگی به‌سرمی‌برد، با انتشار اطلاعیه‌ای رفتار حکومت ایران در قبال زنان را با دیکتاتوری‌های قرون وسطی مقایسه کرد و آن را «بدعتی» دانست که «نه دین است و نه عرف، نه اخلاق است و نه شرف و نه حتی مندرج در قوانین خودنوشته‌شان».

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

مرگ مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، «قتل حکومتی» است«محمد اولیایی‌فرد» در گفت‌وگو با «ایران‌وایر»: «مرگ مهسا_امینی، قتل‌_حکومتی و برعهده جمهوری اسلامی است. خبر کشته شدن مهسا پس از سه شب در کما بودن، روز ۲۴ شهریور رسما اعلام و تایید شد.» اطلاع_رسانی گزارش aidaghajar 👇 همه این افراد باید شناسایی شوند و به سزای اعمالشان برسند حتی اون راننده ون گشت ارشاد

مهسا امینی در بیمارستان کسری تهران جان باختمهسا امینی، دختر ۲۲ ساله‌ای که پس از بازداشت به وسیله گشت ارشاد به کما رفته بود بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.یکی از نز ...

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور مسئول رسیدگی به حادثه رخ داده برای مهسا امینی شدبا دستور وزیر کشور؛ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور مسئول رسیدگی به حادثه رخ داده برای مهسا امینی شد معاون انيتي 😞😞😞 نماینده هیتلر مسئول بررسی جنایت آشویتس شد بااین وضع کشور تمام‌ مسئولان و ارتش و نظامیان بیخردی که باحکومت جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر کشور همچنان همکاری دارند بساط جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم را استمرار میدهند باید همشون را گوشت چرخ کرده، کرده غذای سک و گربه های کشور شوند

تداوم واکنش‌ چهره‌ها به ماجرای مهسا امینی: از شما متنفریمعلی_کریمی ستاره فوتبال ایران که بارها در مسائل اجتماعی انتقادات تندی را متوجه مقامات ایران کرده، این‌بار نیز با انتشار تصاویری از مهسا_امینی بر تخت بیمارستان چندین بار نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. او در یکی از این واکنش‌هاتنها نوشت:« بی‌کَس وطنم!»

واکنش رئیسی در پی مرگ مغزی مهسا امینی؛ خانواده: امیدی به زنده ماندنش نیستسه روز پس از حادثه مرگ مغزی مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، رئیس جمهور ایران روز جمعه، ۲۵ شهریور، به وزیر کشور دستور داد که به این موضوع رسیدگی کند. هالا بزارید ریسی بیاد سازمان ملل از مملکت گل و بلبل سخترانی کنه رسیدگی نمیخواد، مسئول مستقیم این جنایت جمهوری ننگین اسلامیست ، انتقامت را خواهیم گرفت مهساا تکلیف کف خیابان مشخص می‌شود قيام_تا_سرنگونی مهسا_امینی

تایید ضمنی به کما رفتن مهسا امینی توسط پلیسمرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران در اطلاعیه‌ای نسبت به خبر به کما رفتن مهسا_امینی توسط گشت ارشاد نوشته است:خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس تهران هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده به طور ناگهانی دچارعارضه قلبی شد. اخبار_ایران

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌ فعالان رسانه‌ای حاکی از تجمع ده‌ها تن از شهروندان ایرانی مقابل بیمارستان کسری در تهران است، جایی که مهسا امینی ۲۲ ساله سه روز پس از بازداشت به دست عوامل گشت ارشاد و ضرب و جرح، جان باخت.

بر اساس این گزارش‌ها، ماموران امنیتی به مقابله با معترضان برخاسته و چندین تن از آنان را نیز بازداشت کرده‌اند. ویدیوها نیز نشان می‌دهد که ماموران امنیتی تلاش می‌کنند معترضان را از مقابل بیمارستان کسری متفرق کنند.

مهسا امینی که همراه با خانواده‌، برای دیدار با خویشاوندان از سقز به تهران سفر کرده بودبه دست ماموران گشت ارشاد بازداشت شدگزارش شاهدان عینی و کاربران شبکه‌های اجتماعی حاکی از ضرب و جرح وی در خودروی گشت ارشاد و بازداشتگاه است به طوری که دو ساعت پس از انتقال وی به بازداشتگاه وزرا در تهران، پیکر او با آمبولانس به بیمارستان کسری منتقل شد.

اما نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای بدون هیچ اشاره‌ای به موضوع ضرب و جرح، مدعی شد که خانم امینی در حین برگزاری کلاس‌های ارشادی دچار عارضه قلبی ناگهانی شده است.

مهسا امینی سه روز پس از بازداشت توسط گشت ارشاد در بیمارستان جان باخت

درگذشت مهسا امینی واکنش‌های گسترده‌ای را در میان شخصیت‌های سیاسی و فعالان مدنی و ملی و شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است. بسیاری از آنها با هشتگ‌های مختلف خواستار برچیده شدن گشت ارشاد و حجاب اجباری شده‌اند.

شاهزاده رضا پهلوی در توییتی مهسا امینی را همچون دختر خود دانست که در ایران «قربانی رژیم زن‌ستیز جمهوری اسلامی شده است».

وی در ادامه نوشت: «از تمامی هم‌وطنانم، زن و مرد، می‌خواهم به هر شکلی که می‌توانند در مقابل این توحش بایستند و پشتیبان زنان آزادیخواه ایران باشند.»

زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، از رهبران جنبش سبز که در حصر خانگی به‌سرمی‌برد، با انتشار اطلاعیه‌ای رفتار حکومت ایران در قبال زنان را با دیکتاتوری‌های قرون وسطی مقایسه کرد و آن را «بدعتی» دانست که «نه دین است و نه عرف، نه اخلاق است و نه شرف و نه حتی مندرج در قوانین خودنوشته‌شان».

وی سپس به حاکمان ایران هشدار داد که زنان فردا روزی «پیشوای مبارزه با سرکوب‌ها» خواهند بود.

علی کریمی، ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران، با اشاره به مهاجرت بسیاری از فرزندان مقامات حکومتی ایران در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که «فرزندان آنها می‌روند، فرزندان ما می‌میرند».

حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان خواستار استعفای وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی، تعطیلی کامل گشت ارشاد و برگزاری دادگاه علنی برای تمامی آمران و عاملان این رخداد شد.

محمود صادقی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در واکنش به کشته شدن جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور، پرسید که وقتی او پلیس آمریکا را آنگونه تقبیح کرد در مورد برخورد پلیس ایران با مهسا امینی چه می‌گوید؟

سعید دهقان، وکیل دادگستری، مسئولیت این رخداد را بر عهده رهبر جمهوری اسلامی دانست و در توییتی نام او را کنار او احمد میرزایی رئیس پلیس امنیت اخلاقی و مسئول گشت ارشاد، و ماموری قرار داد که با ضربه به سر مهسا امینی باعث «شکستگی جمجمه» وی شد.

همچنین کمپین حقوق بشر ایران از این رخداد به عنوان «قتل» نام برد و گفت که گام بعدی جمهوری اسلامی «ساختن دیوارهای روغین روایت» آن است به طوری که به جای تهدید و ارعاب می‌گویند «توجيه»، به جای شکنجه می‌گویند «آموزش» و به جای قتل می‌گویند «مرگ در اثر عارضه قلبی».

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌های رادیو فردا؛ س.ن