واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران به لبنان: مردم به نمایش تبلیغاتی حزب‌الله نیاز ندارند

02/07/1400 06:46:00 ب.ظ

🔺واکنش #آمریکا به ارسال سوخت از #ایران به #لبنان: مردم به نمایش تبلیغاتی #حزب‌الله نیاز ندارند حزب‌الله لبنان پیشتر در روز جمعه اعلام کرد که دومین محموله سوخت ارسالی از سوی ایران، به سوریه رسیده است @KevinTav45

آمریکا, ایران

🔺 واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران به لبنان : مردم به نمایش تبلیغاتی حزب‌الله نیاز ندارند حزب‌الله لبنان پیشتر در روز جمعه اعلام کرد که دومین محموله سوخت ارسالی از سوی ایران ، به سوریه رسیده است KevinTav45

وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم ‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی به لبنان منتقل می‌شود گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله .

چاپوزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی از این کشور به لبنان منتقل می‌شود، گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه دوم مهر در پاسخی کتبی به کامبیز توانا از صدای آمریکا در این مورد که آیا می‌توان گفت ایالات متحده تحریم‌های نفتی ایران را نگه داشته ولی ممکن است آن را اجرا نکند گفت: «دولت ایالات متحده به طور معمول در مورد وجود یا تعلیق فعالیت‌های مرتبط با تحریم‌ها اظهار نظر نمی‌کند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

KevinTav45 اون تانکر ها حامل خون جوانان ایرانی هستند ،اون بنزین ها بوی خون ایرانیان را می دهند. دعا می‌کنم به زودی حزب الله لبنان به سوگ تک تک جوانان و عزیزانش بنشیند. KevinTav45 به خاک مالیدن پوزه آمریکا و اسرائیل تبلیغات نیست بلکه یک واقعیته... KevinTav45 مردم فشارها و تحریم ها و بدعهدی های آمریکا را نیاز دارند و بس

حزب‌الله لبنان از ورود دومین کشتی حامل سوخت ایران خبر داد | DW | 24.09.2021 حزب‌الله لبنان ورود دومین کشتی حامل گازوئیل از ایران را اعلام کرد. کشتی ایران ی به بندری در سوریه رفته است تا محموله آن به لبنان انتقال ‌یابد. نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌ سوخت ی ایران را نقض حاکمیت این کشور دانست. به کوری چشم بدخواهان ملت ایران و لبنان خصوصا رسانه روسیاه آلمان هیتلری دمش گرم! غرب بیجا کرده هی بخواد دیکته بکنه بقیه چکار کنن. عاشق پناهنده هایید. هم ژست انسان دوست میگیرید تا بیشتر جذب بشن، هم با حقوق پایین میفرستیدشون سر اون همه شغلی که هر سال تولید میکنید! وزیر کار آلمان بود که گفته بود اگه این کارها اشغال نشن اقتصادمون میخوابه. باپامی کشند..بادست پس می زنند

نگاهی به نامزدهای انتخابات آلمان؛ مارکوس سودر حقوق‌دانی از بایرنسودر که قامت بلندش او را از باقی همتایانش متمایز می‌کند بهتر از آرمین لاشت و اولاف شولتز بلد است خود را در کانون توجه قرار دهد.

ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رودرییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود. چرا باید mRNA برای ایمنی زایی استفاده شود؟

کرملین: دعوت از طالبان به اقدامات آنها بستگی داردسخنگوی کرملین امروز (جمعه) درباره احتمال دعوت از هیات طالبان افغانستان به مسکو گفت، این مساله به نظارت و بررسی‌های آتی فعالیت‌های آنها بستگی دارد و ما منتظر نهایی شدن ساختار دولت کابل هستیم.

فلسطین: جهان مسئولیتش در قبال حفاظت از حقوق کودکان را به عهده بگیردوزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از جامعه بین‌الملل خواست که به مسئولیتش در قبال حفاظت از حقوق کودکان عمل کند.

وزیر خارجه ایران دعوت رئیسی از اردوغان برای سفر به تهران را ابلاغ کردوزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای تُرک خود دعوت رئیس جمهور این کشور از رجب طیب اردوغان برای سفر به تهران را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی سفر به تبریز و اورمیه و اردبیل و زنجان فراموش نشود . اردوغان

اشتراک چاپ وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی از این کشور به لبنان منتقل می‌شود، گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله.خبرگزاری رویترز صبح روز جمعه ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) به نقل از کانال تلگرامی شبکه تلویزیونی"المنار" گزارش داد دومین کشتی حامل گازوئیل برای تامین نیازهای سوختی لبنان وارد بندر بانیاس سوریه شده است.او در باب تفاوت برلین و بایرن می‌گوید: «بایرن و برلین مانند نیویورک و کالیفرنیا هستند.به گزارش ایسنا،   حمید سوری، که ریاست تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت را نیز بر عهده دارد، درباره واکسیناسیون کرونا گفت: یکی از موثرترین مداخلات برای مهار اپیدمی و قطع زنجیره انتقال بیماری‌های عفونی ازجمله کووید۱۹، انجام واکسیناسیون است.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه دوم مهر در پاسخی کتبی به کامبیز توانا از صدای آمریکا در این مورد که آیا می‌توان گفت ایالات متحده تحریم‌های نفتی ایران را نگه داشته ولی ممکن است آن را اجرا نکند گفت: «دولت ایالات متحده به طور معمول در مورد وجود یا تعلیق فعالیت‌های مرتبط با تحریم‌ها اظهار نظر نمی‌کند.» این سخنگو که نخواست هویتش فاش شود در ادامه افزود: «ولی به طور کلی، تهیه سوخت از کشوری مانند ایران که مورد تحریم‌های شدید است، راه‌حل با ثباتی برای بحران انرژی لبنان نیست. رویترز در ادامه گزارش خود آورده است که نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌های سوختی ایران را نقض حاکمیت لبنان دانسته است.» وی گفت: «دولت ایالات متحده از تلاش‌ها برای یافتن راهی شفاف و باثبات برای تامین سوخت که پاسخگوی نیاز شدید کمبود انرژی و سوخت لبنان باشد، حمایت می‌کند. حال آن‌که بایرن بیشتر شبیه کالیفرنیاست؛ هوای بهتر و وجود صنایع و فناوری باعث شده ریتم کاروزندگی متفاوتی داشته باشیم. این چیزی است که مردم لبنان به آن نیاز دارند و نه یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله. حزب‌الله لبنان نیز از سوی ایالات متحده به عنوان گروهی تروریستی شناخته می‌شود.» حزب‌الله لبنان پیشتر در روز جمعه اعلام کرد که دومین محموله سوخت ارسالی از سوی ایران، به سوریه رسیده است..

این محموله گازوئیل نیز مانند محموله اول، در حال تخلیه در بندر بانیاس و انتقال به کامیون‌های نفتکش جهت ارسال به لبنان از طریق زمینی است.  رویترز هفته پیش نیز در ارتباط با ورود اولین محموله سوختی ایران گزارش داده بود که محموله توسط کامیون و با اسکورت مسلحانه گروه حزب‌الله از طریق سوریه وارد خاک لبنان می‌شود. هم‌رسانی این مطلب:. روزنامه اسرائیل هیوم در گزارشی اعلام کرد رسانه المنار وابسته به حزب‌الله در شبکه‌های تلگرامی خود،‌ این خبر را منتشر و پخش کرده است. ایران و سوریه هر دو با تحریم‌های ایالات متحده در حوزه نفت و محصولات نفتی روبرو هستند. وزیر انرژی لبنان ولی اعلام کرده بود هیچ‌گونه مجوزی برای واردات سوخت از ایران از سوی این وزارت‌خانه صادر نشده است. وزارت خارجه آمریکا در واکنش به که چند هفته پیش به لبنان رسید، به گفتن این که «تمامی تحریم‌های نفتی ایران به قوت خود باقی است» اکتفا کرد و حاضر به ارائه جزئیات بیشتر نشد. نخست وزیر دولت لبنان هم پس از ارسال محموله سوخت اول . نیمی از جمعیت شش میلیونی این کشور در فقر زندگی می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است، گفت: باید اعتماد مردم جلب شود.