واکنش‌ها به اخراج دو استاد دانشگاه‌های تهران؛ «تسویه سیاسی» و «انتقام‌جویی» است

02/11/1400 07:40 ب.ظ

🔺واکنش‌ها به اخراج دو استاد دانشگاه‌های تهران؛ «تسویه سیاسی» و «انتقام‌جویی» است ▪️محمد فاضلی و آرش اباذری از کار برکنار شده‌اند. همکاران آنها می‌گویند برکناری این دو استاد، تازه‌ترین تلاش‌ها برای «تسویه سیاسی» و «انتقام‌جویی» است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بر اساس گزارش‌ها از ایران، محمد فاضلی استادیار دانشگاه «شهید بهشتی» و آرش اباذری استاد فلسفه در دانشگاه «صنعتی شریف» از کار برکنار شده‌اند. با اینکه برخی چهره های نزدیک به دولت رئیسی مدعی هستند که آنها به خاطر مسائل کارگزینی و تخلفات احتمالی کنار گذاشته‌ شده اند، برخی از همکاران آنها می‌گویند برکنار روزنامه شرق در توییتی نوشت، محمد فاضلی در سال‌های گذشته سمت‌هایی چون ریاست مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی، معاونت پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیریت شبکه مطالعات سیاست‌‌گذاری عمومی را عهده‌دار بوده است.

وب‌سایت اقتصادآنلاین نیز علاوه بر خبر «حکم عدم نیاز» فاضلی، از گزارش‌هایی مبنی بر حکم مشابهی برای آرش اباذری استاد گروه فلسفه دانشگاه «صنعتی شریف» خبر داده اما نوشته به طور مستقل آن را تأیید نمی‌کند. انجمن علمی فلسفه دانشگاه تهران روز جمعه در بیانیه‌ای به خبر اخراج آرش اباذری واکنش نشان داد و نوشت: «اظهار نظرهای برخی افراد در گذشته، این شائبه را برای اهالی فلسفه به وجود آورده است که علت این اتفاق مسائل غیرعلمی و غرض‌ورزی‌های شخصی بوده است. ما به عنوان مطالبه‌ای صنفی به هر گونه دخالت عوامل غیرحرفه‌ای و یا سیاسی در جذب اساتید دانشگاه قویا معترضیم.»

علت حذف این دو چهره دانشگاهی هنوز روشن نیست، اما برخی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی آن را به مواضع آنها مرتبط دانسته‌اند. محمد فاضلی در توییتی روز چهارشنبه نوشت: «چین و روسیه‌هراسی به اندازه آمریکا و اروپاهراسی؛ و چین و روسیه‌دوستی به اندازه آمریکا و اروپادوستی بی‌معنا و خطاست. سیاست خارجی عرصه منافع ملی است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

پاسخ سجادی به ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها: هنوز به قطعیت نرسیده‌ایموزیر ورزش و جوانان گفت: درباره ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم اما بزودی اعلام می‌شود.

آمریکا مجوز دو نفتکش را به دلیل حمل نفت ایران باطل کردخبرگزاری «رویترز» تایید کرد که موسسه رده‌بندی کشتی‌رانی آمریکا موسوم به «ای‌بی‌اس» در ماه گذشته، مجوز ایمنی و زیست‌محیطی دو نفتکش را به‌دلیل حمل نفت ایران

هنوز هزاران نفر از همکاران محلی آلمان در افغانستان به سر می‌برند | DW | 22.01.2022روند خروج همکاران محلی نهادهای مختلف آلمان در افغانستان با کندی شدید روبرو است. حزب چپ آلمان از یک بیلان 'دهشتناک' سخن می‌گوید. دولت آلمان با پذیرش بیش از ۲۰هزار شهروند افغان و خانواده‌هایشان موافقت کرده است. giz und bmz warten auf giz.pcp. Facilitators getötet, verschwunden, gefoltert werden, dann werden giz und bmz akzeptieren, dass die facilitators in Gefahr sind. Bitte wartet nicht auf unsere Tötung, bitte helft uns, bitte lasst uns nicht zurück. تا فعلا کارمندان اصلی که واقعا با آلمانی ها کار کردند و کارمندان محلی میباشند در کشور باقی و بعضی را بعنوان کارمند بردند خلاف واقعیت ……. ما در حدود 9 ماه است منتظر شامل لست پزيرش و تخليه هستيم مگر چشم بيا و گوش شنوا را اصلا' نديدم واقعا' براي كشور جمهوري فدرال المان جاي شرمنده گي است. محل وظيفه كمپ مارمل مزارشريف مزار بازار.

عرضه اندک گاز از سوی ایران به ترکیهعرضه اندک گاز از سوی ایران به ترکیه مقامات ترکیه اعلام کردند جریان گاز از سوی ایران پس از قطع عرضه در روز پنجشنبه به دلیل نقص فنی و ازسرگیری صادرات در روز جمعه، به میزان اندک و در فشار پایین بوده است. دلیلش بده بستان و بازساری این درگاه است.

سبد خانوار خالی از شیرینی/مردم تمایلی به خرید شیرینی در مناسبت‌ها ندارندرئیس اتحادیه صنف شیرینی‌سازان، شیرینی فروشان، کافه و قنادی مشهدبا اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه نسبت به سال گذشته گفت: به طور کلی شیرینی به علت گرانی افسارگسیخته مواد اولیه و هزینه‌های تولید در حال تبدیل شدن به کالای لوکس است و مردم تمایلی به خرید آن حتی در مناسبت‌ها ندارند. شیرینی در حال حذف شدن از سبد خانوار است. ما نیز توانی در مصرف آن نداریم.

ترامپ پیش از حمله هوادارانش به کاپیتول یک 'نشست پنهانی' داشته است | DW | 22.01.2022سخنگوی سابق کاخ سفید به شبکه سی‌ان‌ان گفت، پیش از حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، او یک نشست پنهانی با افراد بسیار نزدیکش داشته است. ظاهرا ترامپ از ترس شنود، بسیاری از ملاقات‌هایش را پنهانی انجام می‌داده است. محتویات کمر پرزیدنت ترامپ با این سن و سال، بر روی میز نوشیدنی و ساندویچ و احیانا مک دونالد بر و بچ دویچه وله فارسی در زمان استراحت پس از حمالی روزانه برای ارباب الکلی آلمانی🍔🌮🍕🌭🌯🌮🥓☕🍵🥤🍴🍪🍼🍦🍳🍲🥐🍿🥣 سعی کردم تمام زائقه هاتون رو در نظر داشته باشم اینم سس ش💦 با💩 🤣🤣