واکنش اتحادیه اروپا به طرح راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها در گفتگو با یورونیوز

03/12/2020 07:34:00 ب.ظ

🎥 واکنش اتحادیه اروپا به طرح راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها در گفتگو با یورونیوز بیشتر بخوانید:

جوزپ بورل, برنامه جامع اقدام مشترک؛ برجام

🎥 واکنش اتحادیه اروپا به طرح راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها در گفتگو با یورونیوز بیشتر بخوانید:

پیتر استانو، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز گفت که تنها راه نجات برجام ادامه نظارت های آژانس بین المللی هسته ای، به عنوان تنها نهاد مستقل و اجرای کامل تعهدات ایران در قبال توافق هسته ای است.

روز چهارشنبه، دوازدهم آذر، شورای نگهبان جمهوری اسلامی ایران طرح اقدام راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌های ایران را تصویب کرد. از مهم ترین مفاد درج شده در این اقدام می توان به خروج مشروط ایران از پروتکل الحاقی و بالا بردن میزان غنی سازی اورانیوم اشاره کرد.

با توجه به قانون جدید، دولت حسن روحانی ناگزیر است در صورت عدم لغو تحریم ها ظرف دو ماه آینده، از تعهدات هسته ای دست کشیده و از معاهده ان پی تی، پیمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای، نیز خارج شود.نماینده دستگاه سیاست خارجی اروپا در یک دهه اخیر نقش «هماهنگ کننده توافق هسته ای» را ایفا کرده است و متن برجام نیز توسط دیپلمات های این نهاد با نظارت تمام کشورهای امضا کننده، در زمان ریاست فدریکا موگرینی به رشته تحریر درآمده است. برجام یکی از مهم ترین دستاوردهای سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو دهه اخیر بشمار می رود. در همین راستا یورونیوز با سخنگوی دستگاه امنیت و سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیتر استانو، گفتگو کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واقعا اینها مردم رو چی فرض کردن ،میگن شما(ایران) به تمام تعهداتون عمل کنین و ما(اوپا) هم هیچ چیز در مورد تعهدامون اصلا نمیگیم-ننگ بر اروپا زبان معامله با دنیای روحانی اینه :پاییندی ایران به تعهداتش و اجازه بازدید مکرر به جاسوسان اژانس رو به ظریف دیکته کرده و در مورد تعهدات خودشون نسبت به ایران سکوت کردند ، تا جایی که تو عقب بگشی اونها جلو میان روحانی

اونام كه هيچي تعهدي ندادن اي خاك اروپا در بر‌جام هیچ اختیاری از خودش ندارد چنان اقتصاد اروپا و امریکا در طول این ۶۰ الی ۷۰ سال گره خورده که اگر امریکا سرما بخوره اروپا ذات‌الریه میگیره از این بابت خیالتون جمع باشد اروپا داره برای امریکا و اسرائیل وقت میخره به این میگویند ادبیات هوا_درگزی ! یعنی رو هوا علف چیدن

واکنش اتحادیه اروپا در محکوم‌کردن عملیات حوثی‌ها علیه غیرنظامیان سعودیاتحادیه اروپا، اقدامات شبه‌نظامیان حوثی در هدف قرار دادن غیرنظامیان در پادشاهی سعودی را به شدت محکوم اتحادیه اروپا هم به فکر منافع خود هست وگرنه چرا به بمباران شهرها وفرودگاهای یمن توسط عربستان وامارات واکنش نشان نمی دهند؟

واکنش اتحادیه اروپا به توقف اجرای پروتکل الحاقیواکنش اتحادیه اروپا به توقف اجرای پروتکل الحاقی: *ما عمیقا نگران تصمیم ایران مبنی بر تعلیق موقت اجرای پروتکل الحاقی هستیم *اتحادیه اروپا بر حمایت مداوم خود از برجام در این برهه زمانی حیاتی تاکید می‌کند کارگرشرکت خدماتی هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید😔 5894631118497619شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدبختی ای خدا 😔😔 خوب نگران باشید! چه غلطی میتونید بکنید؟ نگرانی دارو برای بیماران خاص و گرانی و دردسر تحریم را از کشور ایران رفع نمیکند شما باید در زمان ترامپ که با امضاء خروج برجام یک سیرک نمایشی راه انداخته بود ،عمیقا نگران میشدید نه اینکه یک سال هی امروز و فردا کردید ،چرا به آمریکا نمیگوئید برجام در خطر هست کلیه تحریمها را بردارد.

واکنش اتحادیه اروپا به حادثه ' نطنز 'اتحادیه اروپا به حادثه روز یکشنبه تاسیسات غنی سازی نطنز واکنش نشان داد و اعلام کرد که این اقدام ممکن است اقدامی تخریبی باشد. پرچم این اکثریت حرام زاده رو چرا توئیت کردی؟ همون بزن اتحادیه اروپا اینجا خوب می شناسندش. thanksIsrael خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ

ترکیه در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا: مغرضانه و غیرقانونی استبر اساس آنچه در بروکسل به تصویب رسید تحریم‌ها در حال حاضر تنها ماهیت انفرادی خواهند داشت و اتحادیه اروپا برای تحریم‌های فراگیرتر ماه مارس منتظر گزارش جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه می‌ماند. به درک حقتونه اردوغان_گوه_خورد

واکنش ایران به تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه این کشورسخنگوی وزارت خارجه ایران تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا را محکوم کرده و از «بررسی تحریم‌های متقابل» خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

Aa روز چهارشنبه، دوازدهم آذر، شورای نگهبان جمهوری اسلامی ایران طرح اقدام راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌های ایران را تصویب کرد.کرد.به گزارش ایسنا، در بیانیه جوزپ بورل که روز پنج‌شنبه در خروجی سایت سرویس اقدامات خارجی اروپا قرار گرفته، آمده است: «اتحادیه اروپا بر تعهد قوی و حمایت مداوم خود از برنامه جامع اقدام مشترک در این برهه زمانی حیاتی تاکید می‌کند.به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، اتحادیه اروپا در واکنش به حادثه روز یکشنبه تاسیسات نطنز اعلام کرد که هرگونه تلاش برای ممانعت از گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران را نمی پذیریم.

از مهم ترین مفاد درج شده در این اقدام می توان به خروج مشروط ایران از پروتکل الحاقی و بالا بردن میزان غنی سازی اورانیوم اشاره کرد. با توجه به قانون جدید، دولت حسن روحانی ناگزیر است در صورت عدم لغو تحریم ها ظرف دو ماه آینده، از تعهدات هسته ای دست کشیده و از معاهده ان پی تی، پیمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای، نیز خارج شود.» استانو همچنین از همه طرف‌های یمن خواست تا به یک راه حل سیاسی دست یابند. نماینده دستگاه سیاست خارجی اروپا در یک دهه اخیر نقش «هماهنگ کننده توافق هسته ای» را ایفا کرده است و متن برجام نیز توسط دیپلمات های این نهاد با نظارت تمام کشورهای امضا کننده، در زمان ریاست فدریکا موگرینی به رشته تحریر درآمده است. اگر این تصمیم معکوس نشود، به طور عمده توانایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را برای راستی‌آزمایی این که مواد هسته‌ای و فعالیت‌ها در ایران تنها در راستای اهداف صلح‌آمیز باقی‌ می‌مانند، محدود خواهد کرد. برجام یکی از مهم ترین دستاوردهای سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو دهه اخیر بشمار می رود. این افدامات شبه‌نظامیان حوثی، واکنش چندین كشورعربی و غربی در محکوم کردن آن‌ها و پشتیبانی از سعودی و امنیت آن را به دنبال داشت. در همین راستا یورونیوز با سخنگوی دستگاه امنیت و سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیتر استانو، گفتگو کرد. خطیب زاده ادامه داد: خوشبختانه در پی وقوع این حادثه هیچ آسیب انسانی یا محیط زیستی بوجود نیامده است ولی قطعا می توانست به فاجعه ای بیانجامد که جنایت علیه بشریت است و انجام چنین اقداماتی از ذات گردن کش رژیم صهیونیستی به دور نیست.

یورونیوز: با توجه به تصویب طرح اقدام راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم های ایران، آیا آتحادیه اروپا نگران نابودی کامل برجام نیست؟ آیا جوزپ بورل، نماینده دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا نمی خواهد در این باره با وزیر خارجه ایران گفتگو کند؟ آیا راه حلی در کوتاه مدت برای حفظ ایران در برجام وجود خواهد داشت و اتحادیه اروپا می تواند تا دو ماه آینده تحریم ها را لغو کند؟ پیتراستانو: جوزپ بورل درست پیش از جلسه پارلمان ایران با آقای ظریف تلفنی صحبت کرد. این در حالی است که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران اخیرا به دلیل خساراتی که در تعدادی از مناطق یمن در مواجهه با ارتش متحمل شده و همزمان با تنش‌های جاری در روابط میان ایالات متحده و ایران، می‌کوشند تا دامنه حملات و عملیات خود را افزایش دهند.» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه نوشته است: «اتحادیه اروپا کاملا از کار عینی، مستقل و بی‌طرف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره نظارت و راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران حمایت می‌کند. در این گفتگونماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر اجرای کامل تعهدات ایران نسبت به توافق هسته ای پافشاری کردند و گفتند که اجرای تعهدات «کلید اصلی» برای حفظ این توافق است. همزمان قراراست جلسه ای در شانزدهم دسامبر با حضور نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا و بقیه امضاکنندگان برجام برگزارشود. در این نشست تمام چالش های مربوط به برجام مورد بحث قرار خواهدگرفت. ما همچنان از ایران می‌خواهیم که تمامی اقداماتی را که در مغایرت با تعهداتش ذیل برجام هستند، متوقف و معکوس کند. درباره رای پارلمان ایران باید بگویم که تحولات را با دقت دنبال می کنیم.

تنها راهی که جامعه جهانی می تواند نسبت به برنامه هسته ایران اطمینان حاصل کند، اجرای کامل تعهدات ایران مورد اشاره در برنامه جامع هسته ای و هم چنین ادامه کامل همکاریها با آژانس بین المللی انرژی اتمی است. این آژانس تنها نهاد مستقلی است که می تواند اجرای کامل تعهدات ایران را تایید کند.» در انتهای این بیانیه آمده است: «ما از چشم‌انداز بازگشت آمریکا به برجام و بازگشت ایران به ازسرگیری کامل برجام استقبال می‌کنیم. البته آقای بورل به عنوان مسوول هماهنگی برجام بین طرفهای‌ اصلی، به تلاش هایش برای حفظ آن ادامه خواهد داد. هم‌رسانی این مطلب: .