واکنش سازمان گزارشگران بدون مرز به صدور احکام زندان علیه سه روزنامه‌نگار ایرانی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

واکنش سازمان گزارشگران بدون مرز به صدور احکام زندان علیه سه روزنامه‌نگار ایرانی سازمان گزارشگران بدون مرز ضمن محکوم کردن احکام صادر شده برای این سه روزنامه‌نگار ایرانی، صدور نظام‌مند احکام زندان برای روزنامه‌نگاران در ایران را محکوم کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سازمان گزارشگران بدون مرز ضمن محکوم کردن احکام صادر شده برای این سه روزنامه‌نگار ایرانی، صدور نظام‌مند احکام زندان برای روزنامه‌نگاران در ایران را محکوم کرد.

این احکام در حالی برای این روزنامه‌نگاران ایرانی از ابتدای سال ۱۳۹۹ صادر شده است که وضعیت زندان‌های ایران با شیوع ویروس کووید- ۱۹ نگران کننده اعلام شده است و پیشتر نیز اخباری در رابطه با شیوع این ویروس در زندان‌های ایران و ممانعت مقامات حکومت ایران از آزادی و یا اعطای مرخصی به برخی از زندانیان سیاسی و مدنی از سوی رسانه‌ها و نهادهای حقوق بشری منتشر شده است.

جمهوری اسلامی ایران به دلیل سرکوب رسانه ها و زندانی کردن روزنامه نگاران همواره مورد انتقاد بوده است. گزارشگران بدون مرز أواسط اردیبهشت ماه سال جاری در گزارشی با عنوان «رده‌بندی جهانی آزادی رسانه‌ها در سال ۲۰۲۰» اعلام کرد که ایران در بین ۱۸۰ کشور در رده ۱۷۳ قرار دارد.

وزارت خارجه آمریکا در این توئیت‌ها نوشته بود که «چهل سال پیش، آیت الله خمینی وعده آزادی بیان و آزادی مطبوعات را داد. امروز، ایران یکی از سرکوب شده ترین فضاهای رسانه ای را دارد. رژیم حاکم تنها چهل سال شکست به بار آورده است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار کارشناسان سازمان ملل علیه برنامه اسرائیل برای ضمیمه کردن کرانه غربی رود اردنتقریبا ۵۰ کارشناس حقوق بشر سازمان ملل متحد طرح اسرائیل برای انضمام بخش هایی از کرانه باختری اشغالی به خاک خود را محکوم کرده و آن را 'نوعی آپارتاید قرن بیست و یکمی' توصیف کرده اند. همزمان نخست وزیر بریتانیا، هشدار داده که برنامه اسرائیل برای ضمیمه کردن بخش های وسیعی از کرانه غربی رود اردن می تواند «نقض قوانین بین المللی» باشد. چه عجب بالاخره به صهیونیستهای جنایتکار هشداری هم داده شد، خسته نباشند بعد سالها
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تقاضای تشکیل کمیسون تحقیق سازمان ملل برای بررسی نژادپرستی در آمریکا | DW | 17.06.2020برخوردهای خشونت‌آمیز برخی ماموران پلیس ایالات متحده با سیاه پوستان، در بسیاری از کشورهای جهان به بحث پیرامون نژادپرستی دامن زده است. در این راستا، گروه کشورهای آفریقایی در سازمان ملل هم برای شفاف‌سازی در زمینه نژادپرستی در ایالات متحده اقدام کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست رئیس سازمان غذاودارو برای برخورد پلیس با سایت‌های فروش دارو- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها رییس سازمان غذا ودارو: تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها ممنوع است. برخی کالاهای سلامت محور نظیر کالاهای آسیب‌رسان سلامت نیز حسب مورد با ممنوعیت و یا محدودیت در تبلیغ و فروش اینترنتی مواجه هستند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکنش مجلس به گرانی مسکن؛ دادستان خانه‌های خالی را مصادره کند!اینا که استاد توقیف و مصادره اموال ملت هستن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: حملات هوایی در صعده یمن وحشتناک و ناعادلانه استدفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن ضمن اشاره به کشته شدن دست‌کم 12 نفر در حملات هوایی صورت گرفته به استان صعده، این حملات را «وحشتناک و ناعادلانه» خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید بر ضرورت خروج سازمان تامین اجتماعی از بنگاه‌داریحجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در پی گزارش مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، در خصوص تسریع و برنامه ریزی برای موارد مهمی چون الکترونیکی کردن خدمات این سازمان در راستای تحقق دولت الکترونیک و ضرورت خروج این سازمان از بنگاه داری تاکید کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »