واکنش هنرمندان ایرانی به اعتراضات خوزستان؛ ابی: مردم ایران چون ققنوس به پا خواهند خاست

07/03/1401 11:50:00 ب.ظ

🔺واکنش هنرمندان ایرانی به اعتراضات خوزستان؛ ابی: مردم ایران چون ققنوس به پا خواهند خاست ▪️اعتراضات مردمی علیه آن چه که سوءمدیریت حکومت ایران پس از فرو ریختن ساختمان «متروپل» عنوان شده است، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شماری از هنرمندان ایرانی ضمن ابراز تأسف از وقوع حادثه متروپل و همدردی باخانواده‌های داغ‌دار قربانیان، از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای حکومتی با معترضان به شدت انتقاد کردند. چاپ اعتراضات مردمی در جنوب ایران علیه آن چه که سوءمدیریت حکومت ایران پس از فرو ریختن ساختمان «متروپل» در آبادان عنوان شده است، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

این اعتراضات مردمی در برخی نقاط با سرکوب نیروهای حکومتی همراه بود و تصاویر آن توسط بسیاری از کابران ایرانی به اشتراک گذاشته شد.

شماری از هنرمندان ایرانی برون‌مرزی نیز ضمن ابراز تأسف از وقوع حادثه متروپل و همدردی باخانواده‌های داغ‌دار قربانیان، از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای حکومتی با معترضان به شدت انتقاد کردند. برخی از این نظرات به صورت «استوری» در شبکه اجتماعی اینستاگرم منتشر شد، مانند پیام شنیداری ابی که همراه با تصاویری از آبادان و اعتراضات مردمی در خوزستان به اشتراک گذاشته شد.

او در این پیام ضمن هم‌دردی با مردم و خانواده‌ای داغدار ایرانی، گفت که «آه و خشم مردم ایران، دامن‌گیر این حکومت غاصب و بی‌اعتبار خواهد شد. مردم ایران همچون ققنوس از خاکستر این حکومت جبار و عمامه‌به‌سران بی‌رحمش به پا خواهند خاست. به امید آن روز!» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

آیا درصد ناچیزی از نخبگان ایرانی پس از مهاجرت به کشور باز می‌گردند؟رصد‌خانه مهاجرت ایران،با انتشار نتایج پیمایش تصمیم به مهاجرت در کشور که در بهار۱۴۰۰ انجام شده،با بیان اینکه«اکثریت نخبگان ایرانی میل زیاد و خیلی زیاد به مهاجرت دارند»،مدعی شده:«درصد ناچیزی از نخبگان ایرانی میل به بازگشت، پس از مهاجرت دارند» راستی_آزمایی

فروش نفت ایران به چین به دلیل رقابت روسیه «بیش از یک‌چهارم» افت کرده استسی‌ان‌ان می‌گوید که بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های انرژی و هوای پاک، از زمان آغاز جنگ در اوکراین، چین بیش از ۷ میلیارد یورو (۷.۵ میلیارد دلار) سوخت فسیلی از روسیه خریداری کرده است. یاردوبه،چی میگن،تامین کننده،منافع،روسیه،سوریه،لبنان،وچندجای دیگرشده،کشوره ایران آنوقت حالا مردم هم تعمیین،میشوند،ازاوضاع کاملامشخص است مردم دولت را تامین میکنندنه دولت مردم را

معماری ایرانی از فراز تا فرود و ویرانیعلت فرو ریختن ساختمان متروپل به صورت رسمی مشخص و اعلام نشده است، اما پژوهشکده مهندسی سازه پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، سه دلیل اصلی فروریختن آن را عدم توجه به رعایت سیستم‌های مهندسی، عدم توجه سازندگان به هشدارهای مهندسان ناظر، و بی‌توجهی شهرداری به این هشدارها اعلام کرده است.

بازدید سرپرست دادسرای نظامی شرق استان تهران از محل وقوع انفجار در یکی از صنایع پارچینسرپرست دادسرای نظامی شرق استان تهران از محل وقوع انفجار در یکی از صنایع پارچین بازدید کرد.

صحبت‌های وزیر کار در مورد جاماندگان از یارانه/ بخش زیادی از درخواست‌های بازبینی درست استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش زیادی از درخواستهای بازبینی برای درخواست یارانه‌ها درست است اما نیازمندِ شفاف‌سازیِ اقتصادی است.

آیا ماموران پلیس می‌توانند از دستور شلیک به معترضان سرپیچی کنند؟⚖️ آیا ماموران پلیس می‌توانند از دستور شلیک به معترضان سرپیچی کنند؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ارسال به واتس‌اپ به شماره: ۰۰۹۰۵۴۱۱۹۹۴۰۱۸ ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی