واکنش فرمانده سابق سپاه به اعتراضات عراق : سرنخ مشکلات عراق به آمریکا بازمی‌گردد

12/08/1398 01:28 ب.ظ

واکنش فرمانده سابق سپاه به اعتراضات عراق : سرنخ مشکلات عراق به آمریکا بازمی‌گردد العربية

محمدعلی جعفری، فرمانده سابق کل سپاه پاسداران ایران و فرمانده قرارگاه بقیه‌الله الاعظم کنونی، حضور بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، یکشنبه 3 نوامبر 2019، محمدعلی جعفری، ابعاد حضور آمریکایی‌ها در عراق را عامل وضعیت امروز این کشور دانست و گفت: «بدون شک مشکلات امروز عراق به خاطر ابعاد حضور آمریکایی‌ها و سفارت این کشور در عراق است».

او خطاب به «ملت عراق» اظهار کرد: «تا زمانی که از دست آمریکایی‌ها خلاص نشوید و آن‌ها در عراق حضور داشته باشند، آمریکایی‌ها مدام در حال برنامه ریزی، ارتباط گیری و تحریک عناصر فریب خورده و یا ناراضی هستند».

جعفری، با تاکید بر اینکه «آمریکا از هر کشوری که در آن منافعی داشته باشد به سادگی نمی‌گذرد»، معترضان عراقی را تلویحا عناصر فریب خورده و ناراضی که توسط آمریکا تحریک شده اند، نامید. او آمریکا را به دخالت در کشورهای خارج از منطقه که به دنبال استقلال خود هستند مانند ونزوئلا، متهم کرد. headtopics.com

سپاه پاسداران یک سازمان تمام مردمی درایران است تمامی برنامه های فرامنطقه اش بخواست ملت ایران انجام میشود.اگر عراقی ها هزارسال هم درخیابان هابمانندشرایطشان فقط با هماهنگی باایران تغییرخواهدکرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

وسرنخ هيچ مشكلي در جهان به سپاه پاسداران باز نمي گردد ؟؟؟دروغ گوها خدا را شکر که همه مسلمانان جهان متوجه شدند که شیعه ها دشمن اصلی اسلام و مسلمانان هستند و دیگه فریب شما تروریست ها را نمیخورند سرنخ تمام انسان کشتی‌ها و زندگی مردم زنده را به جهنم و خون و مرگ تبدیل کردن تنها و تنها از بیت رهبری شما بیرون میاید، اما این دوران مستی و شنا در توهم قدرت و سردمداری جهانی اسلامی را بزودی به گوری تاریک و ژرف در مکان غصبیتان خواهید برد

دروغگویان نابود کننده ها بس کنید وبه جمهوری اسلامی هم مربوط نیست حتما پفیوز اتفاقاً مشکلات عراق ریشه در طمع حکومت آقای خامنه ای است که خود حکومت را از اینجانب امام زمان حاکم الهی خدا غصب کرده است و فشار و زور و وحشیگری حکومت غصبی اش را بر مردم بیدفاع عراق اعمال می کند

محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران بار دیگر دادگاهی می شودقاضی پرونده محمدعلی نجفی که با شلیک گلوله همسر دوم خود را به قتل رساند، از برگزاری دوباره دادگاه این

به تعلیق در آمدن کمک‌های آمریکا به لبنان پس از تحولات اخیر این کشوربه نظر می‌آید که موضوع اعطای کمک‌های آمریکا به لبنان پس از تحولات اخیر این کشور موجب بروز فعل و

اعتراضات عراق؛ تظاهرات روز شنبه یک کشته و بیش از۲۰۰ زخمی در پی داشت🔺اعتراضات عراق؛ تظاهرات روز شنبه یک کشته و بیش از۲۰۰ زخمی در پی داشت ⚡️ مقامات پلیس و یک مقام نیمه رسمی حقوق بشری اعلام کردند که در بغداد پایتخت عراق و جنوب این کشور بر اثر درگیری ماموران با معترضان یک نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند. عربستان هم بالاخره ادم شده

خامنه‌ای: ماکرون یا خیلی ساده است یا همدست آمریکایی‌ها استعلی خامنه ای با اشاره تلویحی به تنش های موجود بین تهران و واشنگتن گفت: «یکی از راه های بستن راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است.» این حربه خامنه ای هم قدیمی و اما تکراری تر شده است که آمریکا و اسرائیل را می کوبد تا از روسیه و بریتانیا ادامه حکومت غصبی اش را بگیرد

عراق؛ ۱ کشته و ۹۰ زخمی حاصل درگیری های روز شنبه در پایتختبه گفته مقامات دولتی در عراق از ابتدای ماه اکتبر تاکنون دست ۲۵۸ نفر در جریان تظاهرات و خشونت ها در این کشور جان باخته اند. آخرین آمار رسمی در این خصوص چهارشنبه شب منتشر شده بود. نابه سامانی در منطقه و مقاومت والای عراقیها بسیار مهم است و این آقای خامنه ای است که در ایران قدرت را از امام زمان و خدا اینجانب غصب کرده است و بیش از سی سال است که کرسی شاهی را به اسم رهبری در ایران چسبیده و جرات مناظره و مباحثه با من را نیز ندارد

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنمدونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

آمریکایی‌ها در عراق را عامل ایجاد وضعیت کنونی در این کشور دانست و اعلام کرد که سرنخ مشکلات عراق مربوط به حضور آمریکا در این کشور است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، یکشنبه 3 نوامبر 2019، محمدعلی جعفری، ابعاد حضور آمریکایی‌ها در عراق را عامل وضعیت امروز این کشور دانست و گفت: «بدون شک مشکلات امروز عراق به خاطر ابعاد حضور آمریکایی‌ها و سفارت این کشور در عراق است».

او خطاب به «ملت عراق» اظهار کرد: «تا زمانی که از دست آمریکایی‌ها خلاص نشوید و آن‌ها در عراق حضور داشته باشند، آمریکایی‌ها مدام در حال برنامه ریزی، ارتباط گیری و تحریک عناصر فریب خورده و یا ناراضی هستند».

جعفری، با تاکید بر اینکه «آمریکا از هر کشوری که در آن منافعی داشته باشد به سادگی نمی‌گذرد»، معترضان عراقی را تلویحا عناصر فریب خورده و ناراضی که توسط آمریکا تحریک شده اند، نامید.

او آمریکا را به دخالت در کشورهای خارج از منطقه که به دنبال استقلال خود هستند مانند ونزوئلا، متهم کرد.

این نخستین بار نیست که مقامات سیاسی ایران، اعتراضات مردم عراق را به عناصر بیگانه در این کشور وابسته می کنند. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در این باره گفت: «عامل این خباثت‌ها و کینه‌ورزی‌های خطرناک، شناخته ‌شده هستند و در پشت این قضایا، آمریکا و سرویس های اطلاعاتی غربی با پشتوانه پول برخی کشورهای «مرتجع» منطقه قرار دارند».

او با اشاره به «برنامه ریزی دشمنان برای آشوب و سلب امنیت برخی کشورهای منطقه»، خواستار ایجاد نوعی از امنیت در عراق شد که پیش از اعتراضات در این کشور حاکم بود و پیگیری خواسته های مردم را تنها در «چارچوب قانونی» موجه قلمداد کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه نیز، اوضاع کنونی عراق را «فتنه» نامید که هدف آن ایجاد اختلاف بین ایران و عراق و تحت الشعاع قرار دادن مراسم اربعین بود.

او آمریکا و سعودیه را متهم کرد که مسئول ایجاد این «فتنه» هستند.

این در حالی است که آسوشیتدپرس گزارش داد که سرکوب معترضان عراقی توصیه قاسم سلیمانی بود. این خبرگزاری از وجود گزارش‌های تأیید نشده‌ای از دخالت برخی نیروهای ایرانی در سرکوب اعتراضات در نجف خبر داد.

از سوی دیگر، شبه‌نظامیان حشدالشعبی که مورد حمایت ایران هستند دست داشتن خود در سرکوب معترضان را رد کردند.

حشد الشعبی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که از «درخواست‌های مسالمت‌آمیز معترضان» در عراق حمایت می‌کند و افزود در امور سیاسی دخالت نخواهد کرد.

گفتنی است، طی روزهای اخیر، شعارهای ضدایرانی در تظاهرات عراق، گسترش بیشتری یافت. معترضان عراقی از جمهوری اسلامی می خواهند، از دخالت در امور داخلی عراق دست بکشد. «بغداد حره حره، ایران بره بره» «بغداد آزاد آزاد است، ایران بیرون بیرون» از جمله رایج ترین شعارهایی است که در تظاهرات مردم عراق سر داده شد.