واکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شود

19/06/1398 09:40:00 ب.ظ

واکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شود

واکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شود پنجره همرسانی را ببندید در ایران مرگ زنی جوان تایید شد که یک هفته پیش جلوی دادگاهی خود را به آتش کشید، مرگی که بسیاری را تکان داد. گفته می شود که سروکار او به دلیل عشق آتشینش به فوتبال، به دادگاه کشید.

به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه دستگیر، بازداشت و دادگاهی شد. گویا در نهایت به دلیل کلافگی و سرگردانی در مسیر دادرسی، مرگی جانسوز را انتخاب کرد. گفته شده بود که این زن شش ماه پیش به دلیل آنچه 'پوشش نامناسب' و 'جریحه‌دار کردن عفت عمومی' خوانده شده دستگیر شده بود. بعضی هم می گویند روانی متعادل نداشته است. در هر صورت نام او سحر خدایاری اعلام شده، هوادار استقلال، تیم آبی پوش پایتخت ایران. بسیاری از این زن جوان با نام 'دختر آبی' یاد کرده اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فیفا در نامه‌ای به یورونیوز به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان دادفیفا در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز در این زمینه نوشت: «ما از این فاجعه با خبر هستیم و بابت آن بسیار متأسفیم.»

غروب سحر؛ موج واکنش به مرگ 'دختر آبی' | DW | 10.09.2019خبر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد، آن هم در روز جهانی پیشگیری از خودکشی. سکوت مسئولان در خودسوزی سحر خدایاری را کاربران فضای مجازی شکسته‌اند. بازخوردها بسیارند؛ از واکاوی آپارتاید جنسیتی تا بایکوت استادیوم‌ها.

واکنش‌های جهانی به مرگ «دختر آبی» | درخواست از فیفا برای پایان «آپارتاید جنسی» در ورزشگاه‌های ایرانواکنش‌های جهانی به مرگ «دختر_آبی » | درخواست از فیفا برای پایان «آپارتاید جنسی» در ورزشگاه‌های ایران «گری لینه کر» چهره سرشناس فوتبال جهان توییت کرد: «به طرز تاسف باری غم انگیز است. و چه قدر تاسف بار که زنان نمی توانند به ورزشگاه فوتبال بروند.»

مرگ «دختر آبی» پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه🔹 مرگ دختر_آبی پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه در حالیکه خبرگزاری‌های نزدیک قوه قضاییه دلیل خودسوزی او را مخفی می‌کردند، خانواده او فاش کردند که در پی تلاش برای ورود به ورزشگاه این دختر به شش ماه زندان محکوم شده بود.

واکنش نایب رییس IWF به اولین حضور بانوان ایرانی در وزنه‌برداری قهرمانی جهانواکنش نایب رییس IWF به اولین حضور بانوان ایرانی در وزنه‌برداری قهرمانی جهان: *من برای زنان در ایران و عراق بسیار خوشحالم *ما زنان بیشتری از غرب آسیا را در مسابقات جهانی خواهیم دید *خوشحالم که به‌زودی آن‌ها را خواهم دید

واکنش برخی از مسئولان ایران به درگذشت «دختر آبی»معصومه_ابتکار معاون رییس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده در صفحه توئیتر خود، با انتشار اطلاعیه‌‌ای، از اقداماتش پیش از درگذشت سحر_خدایاری، معروف به دختر_آبی نوشت.