واکنش‌های مقامات ارشد جمهوری اسلامی به اعتراضات مردم در شهرهای مختلف ایران

26/08/1398 10:19:00 ق.ظ

واکنش‌های مقامات ارشد جمهوری اسلامی به اعتراضات مردم در شهرهای مختلف ایران العربية

با شدت گرفتن اعتراضات و توسعه دامنه آن به حدود 60 شهر و شهرستان در ایران و به آتش کشیدن برخی نهادها بر اساس گزارش‌های رسیده از داخل ایران، اعتراضات علیه افزایش سه برابر قیمت بنزین، در برخی از شهرهای ایران از جمله در شهرهای تهران، بوشهر، سرپل ذهاب، انديمشک، اروميه، جم، گرگان، شيراز ، تبريز، كازرون، كرمانشاه، بهبهان ؛شهريار، بابل، اصفهان، كنگان،...

بر اساس گزارش‌های رسیده از داخل ایران، اعتراضات علیه افزایش سه برابر قیمت بنزین، در برخی از شهرهای ایران از جمله در شهرهای تهران، بوشهر، سرپل ذهاب، انديمشک، اروميه، جم، گرگان، شيراز ، تبريز، كازرون، كرمانشاه، بهبهان ؛شهريار، بابل، اصفهان، كنگان، اسلام آباد غرب، بندر ريگ،كرج، خرم آباد، تهرانبار، گجساران، لرستان، ساری، نيشابور، قائم شهر، شوش، سلماس، قدس، جاجرود، رشت، يزد، رباط كريم، قزوين، خمين، سنندج، كامياران، نیکشهر سقز، زاهدان، چابهار، مریوان، رودهن، کامیاران، نیکشهر، زاهدان، چابهار مریوان، شاه آباد کرمانشاه، رودهن، نیشابور، اهواز خرمشهر، ماهشهر به خشونت کشیده شده است.

دادستان معترضان را تهدید کرد محمدجعفر منتظری، دادستان کل جمهوری اسلامی ایران، ضمن تهدید به برخورد با معترضان گفت که که این اعتراضات «ریشه در خارج از کشور» دارد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ناآرامی در چند شهر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزینتصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که در برخی شهرها نیروهای امنیتی با معترضان درگیر شده‌اند.

تجمع در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به گرانی بنزیندر پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است.\r\n بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در شامگاه شنبه ۲۵ آباندر ایران اعتراضات در پی افزایش قیمت بنزین در طول شامگاه شنبه ۲۵ آبان ماه ادامه دارد. گزیده‌ای از تصاویری که از شهرهای مختلف به دست بی بی سی فارسی رسیده را در این ویدیو ببینید.

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.

اعتراضات هنگ‌کنگ؛ یک نفر کشته شد، به وزیر دادگستری هنگ‌کنگ در لندن هم حمله شددر جریان درگیری‌های بین نیروهای دولتی و مخالفان طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ، یک مرد پس از ضربه به سرش کشته شد. همزمان سفارت چین در لندن از حمله به ترزا چینگ، وزیر دادگستری هنگ‌کنگ توسط گروهی از معترضان خبر داده است. اعتراضات خشونت آمیز در هنگ‌کنگ در هفته جاری شدت گرفته است.

اعتراضات گسترده مردم ایران به افزایش قیمت بنزینمردم شهرهای مختلف ایران از دیشب تاکنون نسبت به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داده و امروز نیز با خاموش کردن خودروهای خود در خیابان‌ها اعتراض خود به این مصوبه سران سه قوه کشورشان ابراز داشتند. - خبرگزاری آناتولی دماوند اعتراضات بنزین ایران