عفو_بین‌الملل, مرگ, زندانی, زندان, اعتراضات, صدای آمریکا

عفو_بین‌الملل, مرگ

واکنش عفو بین‌الملل به مرگ یک «کودک - مجرم» زندانی بر اثر بدرفتاری مقامات زندان

🔺واکنش #عفو_بین‌الملل به #مرگ یک «کودک - مجرم» #زندانی بر اثر بدرفتاری مقامات #زندان ⚡️دانیال زین‌العابدینی، کودک-مجرم زندانی مهاباد که در جریان #اعتراضات اخیر از زندان مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شده بود، بر اثر ضرب و جرح مقامات زندان جان باخت.

04/04/2020 05:48:00 ب.ظ

🔺واکنش عفو_بین‌الملل به مرگ یک «کودک - مجرم» زندانی بر اثر بدرفتاری مقامات زندان ⚡️دانیال زین‌العابدینی، کودک-مجرم زندانی مهاباد که در جریان اعتراضات اخیر از زندان مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شده بود، بر اثر ضرب و جرح مقامات زندان جان باخت.

براساس اخبار منتشر شده از سوی شبکه‌های اجتماعی و سازمان‌های حقوق بشری،‌ دانیال زین‌العابدینی، کودک-مجرم زندانی محکوم به اعدام در زندان مهاباد که در جریان اعتراضات اخیر از زندان مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شده بود، بر اساس ضرب و شتم مقامات زندان جان خود را از دست داد.

مشاهده نظراتچاپدانیال زین‌العابدینی، کودک-مجرم زندانی محکوم به اعدام در زندان مهاباد که در جریان اعتراضات اخیر از زندان مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شده بود، بر اثر ضرب و جرح مقامات زندان جان خود را از دست داد.سازمان عفو بین‌الملل، روز جمعه ۱۵ فرودین در آخرین بیانیه خود نسبت به مرگ این کودک زندانی واکنش نشان داد و از مقامات ایران خواست بلافاصله تحقیقات مستقلی را در مورد مرگ وی آغاز کنند و افراد مسئول را پاسخگو نگاه دارند.

روحانی ایرانی به فارس: اگر بی‌غیرت باشیم با خوک چه فرقی داریم؟ حسین درخشان: از همکاری با سپاه تا دعوت به هاروارد جو بایدن: ترامپ یک احمق تمام عیار است

به گزارش این نهاد حقوق بشری، دانیال زین‌العابدینی روزیکشنبه ۱۰ فروردین در پی اعتراضات صورت گرفته در زندان مهاباد که به دلیل قصور مقامات ایران در خصوص آزادی موقت زندانیان در پی شیوع ویروس کرونا صورت گرفته بود در ابتدا به همراه گروهی از زندانیان به سلول انفرادی و سپس به زندان میاندوآب منتقل شده بود.

بر اساس این گزارش، این زندانی روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین در پی تماسی با خانواده خود اعلام کرده بود که توسط مقامات زندان به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته، به سختی نفس می‌کشد و به کمک نیاز دارد.در پی ناآرامی‌های اخیر در زندان‌های ایران در پی شیوع ویروس کرونا، گزارش‌های رسمی و اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از ناآرامی در برخی از زندان‌های ایران از جمله مهاباد، عادل آباد شیراز، زندان سپیدار اهواز، زندان‌های الیگودرز، تبریز، سقز و همدان بوده است؛ اعتراضاتی که به دلیل نگرانی از وضعیت بهداشتی بندهای این زندان‌ها صورت گرفته است.

ناآرامی در زندان‌های ایران به زندان عادل‌آباد شیراز هم کشیده شدسید دانیال زین‌العابدینی، متولد ۱۹ مرداد ۱۳۷۹، زمانی که ۱۷ سال داشت، به اتهام مشارکت در قتل و آتش زدن صادق برمکی به همراه سه جوان دیگر که در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ اتفاق افتاده بود، بازداشت و از سوی دادگاه کیفری یک مهاباد به اعدام محکوم شد، این حکم در شعبه ۳۷ دیوان عالی کشور به تایید رسید.

عفو بين الملل با انتشار فراخوانی، خواهان نجات نوجوان ایرانی از اعدام شداین سازمان همچنین در بخش دیگری از گزارش خود نسبت به وضعیت و سرنوشت ۶ زندانی دیگر که گفته می‌شود در جریان این اعتراضات مورد ضرب و جرح قرار گرفته و به زندان میاندوآب منتقل شده‌اند ابراز نگرانی کرد و از مقامات ایرانی خواست که تمام اقدامات مقتضی برای حفافظت از جان آن‌ها را اتخاذ کنند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۶ فروردین ماه در یک کنفرانس خبری گفت: «ما نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند. این اقدامی بشردوستانه است و گذشته از این‌که این افراد غیرقانونی به زندان افتاده‌اند، در این شرایط اصل بشردوستی حکم می‌کند که از زندان آزاد شوند.»

ادامه مطلب: VOA Farsi »

دست ها پلید آخوند های رژیم ایران همیشه به خون ملت مظلوم ایران خاصتا جوانان آن آلوده بوده است. در مورد این فرد و دو همدستش با توجه به جنایت فجیعی که نسبت به دوستشون مرتکب شدند و‌پس از زدن چندین ضربه ساطور به پشت و‌گردن و کمر او را در حالی که زنده بود و دست و پا میزد اتش زدند تنها باری بود که اعتقاد به قصاص و زنده زنده آتش زدنشون بودم اتفاقا از قصاص فرار کرد کثافت

دست ها پلید آخوند های رژیم ایران همیشه به خون ملت مظلوم ایران خاصتا جوانان آن آلوده بوده است. Shame and more shame .. they are the killers of Iranian youth ..These mulahas hate life and living .. اقای رییسی شروع کرده بود بالای 70 درصد زندانیان سیاسی را یامرخصی می داد یا ازاد می کرد حتی زندانیان دوتابعیتی را.زندانیانی که عمدتازمان لاریجانی به زندان افتادند. باند اصلاح طلبان با نفوذیهای خودشان درزندانها شورش راه انداختند تعدادی کشته شدند و روند ازادسازی و مرخصی و..متوقف شد

رژیم کودک کش ولایت وقیح! چرا شما اینطوری حرف می‌زنید چرا مجرم مگر چه جرمی را مرتکب شده چرا فرهنگ شما از نوع آخوندی واطلاعات وسپاه پاسداران است.؟ اگر واقعأ دلسوز کشور و خواستار آبادانی هستید، به جای حمایت از مجرمین و قاتلین، از نوابغ و تحصیل کرده ها حمایت کنید، کسی که به خود جرأت میدهد قانون را زیر پا گذاشته و جان انسانی را بگیرد به هر عمل مجرمانه ای بمراتب بدتر از آن اقدام کرده و جان شهروندان را به خطر می اندازد.

به نظرت یه کودک میتونه به همراه ۳ نفر دیگه نقشه قتل دوستشو بکشه و بعد طی دو مرحله شب قبل و روز بعد اونو اجرا کنه و با انسان زنده در حال سوختن عکس بگیره فکر نکنم پس دست بردارید 😔😡 همچین میگین یک کودک آدم فکر می کنه طفل شیرخوار و معصوم و بی گناه بوده همین کودک یک جانی به معنی واقعی بود و خیلی خوشحالم که به درک واصل شد

توی خرابه شما ، وقتی زندانیا شورش می کنن باهاشون چیکار می کنید. منتظر شورش در زندانهاتون باشید. در جدیدترین متد who جوانان ۱۵ الی ۲۰ سال در زمره کودک قرار داده شده و کودکان ۱ تا ۵ سال رو سالمند در نظر میگیرند. اصل کار اشتباه بود و جنایت این ها متمدن های سوپر قهرمان و سوپر آزادی‌خواه آمریکایی مثلا دارند از وضعیت زندانیان کشورهای دیگر اظهار نگرانی می کنند ؟! قربان دل نازکتان ! این حیاء و تواضعتان ما را ... !

کودک مجرم دیگه چه کسشعریه ،طرف نهایت قصاوت و در به قتل رسوندن جوان مردم و داشته ، کم کسشعر تفت بدین ایران در این مدت قریب به یکصد هزار زندانی را عفو نموده و یا به مرخصی فرستاده است،لطفا شما هم آمار مرخصی ها و عفو زندانیان را منتشر کنید. به علاوه این بنده خدا مرگ مشکوک داشته و تا اعلام پزشکی قانونی و مقامات رسمی نمی توان در مورد چگونگی و یا صحت خبر اظهار نظر کرد

کودک مجرم کجا بود ؟ بد نیست ویدیویی که از قتل فجیع دوستش گرفته بود رو مرور کنید ؛ این نره خر قاتل کودکه؟ چطور ترامپ حاضره با چنین حکومت داعشی بی رحمی مذاکره کنه، تفاوتی بین داعش و جمهوری اسلامی است ؟

اجبار ماندن در چهاردیواری به روایت مرسده قائدی؛ از زندان کمیته مشترک تا قرنطینه خانگی

تهدید به مرگ و احضار به دادگاه یک پزشک به خاطر اطلاع‌رسانی درباره کروناShahedAlavi حالا کی به داد این بنده خدا میرسه که هر بلائی سرش نیارند؟تو ان کشور با شرافت بودن تاوان داره اگر وظیفه شناس و مسئولیت پذیر باشی تاوانش خیلی سنگینه کسی هم به دادت نمیرسه و ازت حمایت نمیکنه فوقش خوش شانس باشی خبری ازت بزنند ولی ملت بلند نمیشند کمکت کنند تاوانش رو خودت پس میدی ShahedAlavi اینکه اگرواقعاًزحمت کشیده وخدمت کرده خداخیرش بده امااین توجیهه اشتباهات نمیشود! اطلاع رسانی هم اگرصحیح بوده خداخیرش بده دادگاه هم برودچه اشکالی دارد؟ ازاوعذرخواهی خواهندکرد! امانه اگراطلاع رسانی اوغیرواقعی ودروغ باشدحتماً بایدبااوبرخوردقانونی شود متخلف پزشک وغیرپزشک ندارد! قانون

شمار مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از ۵۳ هزار نفر و جانباختگان به بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر رسید🎥نتیجه آزمایش دوم ویروس کرونای ترامپ هم منفی شد آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان و ایران را در وب سایت یورونیوز بخوانید: ویروس_کرونا کووید_۱۹ تست_کرونا کاش رئیس جمهور ما بود

اخراج و اجبار به مهاجرت ایران را از خدمات پزشکان بهایی محروم کرده استدر سکوت مردم ایران

رویترز: رقم واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در عراق احتمالا بسیار بیشتر از آمار رسمی استرویترز: رقم واقعی مبتلایان به ویروس_کرونا در عراق احتمالا بسیار بیشتر از آمار رسمی است خبرگزاری رویترز این خبر را جمعه ۱۵ فروردین از قول سه پزشک عراقی که در جریان روند آزمایش‌ کرونا هستند یک مقام وزارت بهداشت عراق و یک مقام سیاسی این کشور منتشر کرده است

ایران پس از بحران کرونا جعبه سیاه را به اوکراین تحویل خواهد داد