واکنش‌های بین‌المللی به اعتراضات ایران؛ نگرانی آمریکا و هشدار روسیه

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه خواستار توقف «خشونت» حکومت ایران علیه معترضان به افزایش قیمت بنزین شد. وی همچنین خواستار دسترسی «آزادانه» ایرانی ها به اینترنت شد. جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در ایران روز دوشنبه در حالی وارد چهارمین روز خود شد که شماری از کشورهای جهان به این اعتراض ها و پاسخ حکومت ایران به آن واکنش نشان دادند.

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه این کشور گفت: «آرزوی ما این است که حوادثی که در چند روز اخیر در ایران روی داده، به زودی به پایان برسد و هرچه سریع‌تر آرامش برقرار شود.» بنا بر گزارش‌های غیررسمی، این درگیری‌ها تا کنون ده‌ها کشته در پی داشته است و صدها نفر نیز توسط ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند. اولریک دمر، سخنگوی دولت آلمان گفت: «ما با نگرانی تحولات ایران بویژه گزارش کشته‌ها و دستگیری‌های بیشمار آن را دنبال می‌کنیم... ما از تهران می‌خواهیم به [اصول] آزادی بیان و آزادی تجمع احترام بگذارد.»

پاریس همچنین تاکید کرد که تهران باید به تعهداتش در قبال مردم ایران، در موضوعات آزادی بیان و حق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز پایبند باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران به قطع اینترنت در ایران: اینکار به منزله محاصره شهروندان استاعتراض فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران به قطع_اینترنت در ایران: اینکار به منزله محاصره شهروندان است روز دوشنبه، سه روز بعد از قطع اینترنت در ایران وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی تائید کرد که این اقدام با تصمیم شورای عالی امنیت ملی ایران انجام شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراضات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌های مقامات ارشد جمهوری اسلامی به اعتراضات مردم در شهرهای مختلف ایرانبا شدت گرفتن اعتراضات و توسعه دامنه آن به حدود 60 شهر و شهرستان در ایران و به آتش کشیدن برخی نهادها
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌های بین‌المللی به اعتراضات ایران؛ از حمایت آلمان تا هشدار روسیهفرانسه: تهران باید به تعهداتش در قبال مردم ایران، در موضوعات آزادی بیان و حق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز پایبند باشد. واکنش‌های بین‌المللی به اعتراضات ایران؛ آلمان: اعتراضات مردم ایران مشروع و شایسته احترام است بیشتر بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل در پاسخ به راکت‌پراکنی فلسطینی‌ها مواضع نظامی حماس را هدف حمله قرار داد🔺اسرائیل در پاسخ به راکت‌پراکنی فلسطینی‌ها مواضع نظامی حماس را هدف حمله قرار داد ⚡️اسرائیل روز شنبه ۲۵ آبان اعلام کرد در پاسخ به پرتاب دو راکت از سوی اراضی فلسطینی، برخی مراکز نظامی حماس را در غزه هدف قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »