واکنش‌ به اعدام بازداشتی دی ماه ۹۶؛ صالحی مجرم بود یا قربانی اعتراف اجباری؟

15/05/1399 07:29 ب.ظ

واکنش‌ به اعدام بازداشتی دی ماه ۹۶؛ صالحی مجرم بود یا قربانی اعتراف اجباری؟ اعدام اعدام_در_ایران اعتراف_اجباری بیشتر بخوانید🔽

بیست و دو روز پس از طوفان توئیتری در اعتراض به حکم اعدام معترضان آبان ۹۸ با هشتگ #اعدام_نکنید، مصطفی صالحی از بازداشت شدگان دی ماه ۹۶ به جرم قتل یکی از نیروهای سپاه پاسداران اعدام شد. مصطفی صالحی یکی از بازداشت شدگان اعتراض‌های دی ماه ۹۶ در شهر کهریزسنگ از توابع شهرستان نجف آباد در استان اصفهان بود که در اواخر سال ۱۳۹۷ به اتهام قتل یکی از نیروهای سپاه پاسداران و ضرب و جرح ۶ نیروی امنیتی در جریان اعتراض‌های سراسری در دادگاه کیفری...

مصطفی صالحی یکی از بازداشت شدگان اعتراض‌های دی ماه ۹۶ در شهر کهریزسنگ از توابع شهرستان نجف آباد در استان اصفهان بود که در اواخر سال ۱۳۹۷ به اتهام قتل یکی از نیروهای سپاه پاسداران و ضرب و جرح ۶ نیروی امنیتی در جریان اعتراض‌های سراسری در دادگاه کیفری یک استان اصفهان محاکمه شده بود.

حکم اعدام آقای صالحی در شرایطی اجرا شد که چهار اصفهانی بازداشت شده در دی ماه ۹۶ نیز در انتظار اجرای حکم اعدام قرار دارند. دادگستری استان اصفهان محمد بسطامی، عباس محمدی، مجید نظری کندری و هادی کیانی را به جرم محاربه و قیام مسلحانه علیه حکومت به اعدام محکوم کرده است.

کارزار اینترنتی «اعدام نکنید» در اعتراض به حکم سه معترض آبان داغ شد کارزار مخالفت با اعدام در ایران که طی یک ماه گذشته بر فعالیت خود افزوده، امیدوار بود که پس از به راه انداختن طوفان توئیتری ۲۴ تیرماه (۱۴ ژوئیه) که در عمل با پذیرش درخواست اعاده دادرسی سه متهم محکوم به اعدام اعتراض‌های آباه ماه ۹۸ مواجه شده، این بار نیز قوه قضائیه ایران اجرای حکم آقای صالحی را به تعویق بیندازد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گزارش‌ها از اعدام مصطفی صالحی، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ۹۶گزارش‌ها از اعدام مصطفی_صالحی، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ۹۶ رسانه های داخل ایران گزارش داده‌اند که مصطفی صالحی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات سال ۱۳۹۶، روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه در زندان مرکزی اصفهان اعدام شده است.

مصطفی صالحی از معترضان دی ۹۶ اعدام شد - BBC News فارسیمصطفی صالحی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در شهرک کهریزسنگ از توابع نجف آباد اصفهان بود. او به قتل یکی از نیروهای سپاه پاسداران متهم شد. روز گذشته گزارش‌هایی از انتقال مصطفی صالحی به یک سلول انفرادی برای اجرای حکم اعدام در ایران منتشر شده است.

ایران یکی از معترضان دی 96 را اعدام کردبراساس اعلام دادگستری استان اصفهان امروز صبح حکم اعدام یکی از معترضان دی ماه 96 به جرم قتل یک پاسدار اجرا شده است. - خبرگزاری آناتولی

اعدام معترض دی ۱۳۹۶ در اصفهان؛ مصطفی صالحی تا لحظه آخر گفت بی‌گناه است

از آتاتورک تا اردوغان؛ چگونه حکم اعدام در ترکیه لغو شد - BBC News فارسیمجازات اعدام در کشورهایی چون ایران، عربستان و چین برخلاف اکثر کشورهای دنیا سالانه جان چند صد نفر را می گیرد. آخرین واکنش های افکار عمومی ایرانیان به حکم‌اعدام کارزار توییتری «نه به اعدام» سه نفر از معترضان آبان نود و هشت بود. مهدی شبانی، روزنامه نگار در یادداشتی برای صفحه ناظران درباره تاریخچه لغو حکم اعدام در ترکیه نوشته است.

سرعت وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان استتهران - ایرنا - مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر اینکه ۱۰ درصد از جمعیت معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: استرس زیاد به زنان معتاد، آنها را دچار ضعف می‌کند به همین دلیل سرعت تخریب و وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان است.