واکنش حسن نصرالله به ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در آلمان: در اروپا فعال نیستیم

04/05/2020 10:51:00 ب.ظ

واکنش حسن نصرالله به ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در آلمان: در اروپا فعال نیستیم

حزب‌الله لبنان, آلمان

واکنش حسن نصرالله به ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در آلمان : در اروپا فعال نیستیم

آلمان پنجشنبه گذشته حزب‌الله لبنان را یک «سازمان تروریستی شیعی» اعلام کرد و نیروی‌های امنیتی‌اش به مساجد و موسسات مرتبط با این گروه در آلمان حمله‌ور شدند.

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه با محکوم کردن اقدام آلمان در ممنوع اعلام کردن تمام فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در این کشور گفت که حزب‌الله در آلمان و اروپا فعالیتی ندارد.آلمان پنجشنبه گذشته حزب‌الله لبنانرا یک «سازمان تروریستی شیعی» اعلام کرد و نیروی‌های امنیتی‌اش به مساجد و موسسات مرتبط با این گروه در آلمان حمله کردند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در یک سخنرانی تلویزیونی اقدام دولت آلمان را «تصمیمی سیاسی و تحت فشار آمریکا و در راستای راضی کردن اسرائیل» توصیف کرد.حسن نصرالله در بخشی از سخنانش گفت: «وقتی می گوییم در آلمان فعالیت نداریم، ما صد در صد صادق هستیم. سال‌هاست سازمانی در کشورهای جهان خصوصا اروپا یا آمریکای لاتین نداریم. از سال‌ها پیش دریافته‌ایم که نمی‌خواهیم عزیزان‌مان در خارج را به دلیل وجود ارتباطی، به دردسر بیندازیم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فکر کنین بنزین ۳ تومنی بزنی به پراید ۷۰ میلیونی بری از مردم مظلوم فلسطین دفاع کنی واقعا ما چقدر بدبختیم اگر فعال نیستی پس چرا غیر فعالت کردند ؟ 😂 خدا لعنتشون کنه پول مردم ایران به یغما بردن کیری تر از توی عنتر مفت خور دنیا به خودش ندیده سیدحسن... احساس می کنم باید زیر هر پستی که به نجاست اسم و تصویر نحس تو آلوده شده یه چند خط فحش بنویسم بلکه داغ پولایی که حق من و هم میهنام بوده و به برکت حضرات حاکم رفته تو جیب گشاد تو و نوچه هات از دلم بیرون بره. خوارکسده😒

اخه مادر خرجشون تو خاورميانه است سید حسن اینو خود بیشرفشون هم میدونن ولی دیگه🤷‍♂️ شاید خودش شخصا فعال نباشد! ولی مزدوران وقاچاقچیان موادمخدروتروریستهایش خیلی هم فعال هستند. پس آن دفتر و مرکز تروریستی اش برای حاج قاسم سلیمانی تاسیس شده بودو فعالیت میکرد؟! البته که آلمان کاردرستی راانجام دادولی دیرهنگام و خیلی هم ضعیف و کم عمل کرده است!بایدقاطعانه تر عمل بکنه.

حریف حزب الله نمیشین زور بیخود نزنید.

نصرالله: ممنوعیت حزب‌الله در آلمان تصمیمی سیاسی است | DW | 04.05.2020 حسن نصرالله ، دبیرکل حزب‌الله تصمیم دولت آلمان به ممنوعیت فعالیت حزب‌الله را 'تسلیم‌شدن آلمان در برابر آمریکا' توصیف کرد. او گفت که بر خلاف قبل حزب‌الله در اروپا و آمریکای لاتین تشکیلاتی ندارد. گوه خورده مردیکه مفت خور تروریست نه پس،آلمان بیاد تسلیم پشم الله(حزب ا...)و یه مشت تروریست و جنایتکار بی مصرف بشه و آلمان رو درست کنه آشغالدونی و یه مشت انگل طرفدار این جنایتکاران کثیف و بی مصرف کنه آلمان تسلیم کسی نشد بلکه راه درست را انتخاب کرد!،آلمان چه بخواهد و چه نخواهد شریک تجاری و نظامی و سیاسی آمریکاست!! این و برای خود دویچوله مینویسم بانصرالله کاری ندارم این یک نمونه است، مشتی از خروار، این یک حقیقت آشکار است که آلمان پیوسته سعی میکند بدهکاری تاریخی خود را به یهودیان تسویه کند، بابت همان واقعه تاریخی موسوم به هولوکاست که صهیونیزم جهانی کم روی آن شانتاژ و بزرگنمایی و مانور نکرده.

در اروپا مستقیم فعال نیستیم.'مستقیم' را مستتر کردن در بیان مث اینکه خیلی بش فشار اومده نمیتونید باشید کلا نباید باشید که بخوایید جاییم فعال باشید .... شما رو ساختن همین هر چیزیم که ساخته میشه یه روز خراب میشه شک نکن

چرایی پایین بودن ابتلا به ویروس کرونا در شرق آلمان | DW | 03.05.2020در ایالت​‌های شرق آلمان کم​تر از غرب کشور ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است. تراکم جمعیت، سنت​‌​ها، درآمد مردم و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در کاهش ابتلا به ویروس کرونا در این مناطق نقش داشته است. واکسن کرونا که در انگلیس تولید شده، توسط یک شرکت هندی در حال تولید است. برای شصت میلیون نفر و بقیمت دوازده یورو. چرا اینخبر تا بحال بازپخش نشده؟ بس که وحشین کسی جرات نداره بره

ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در روسیه به ویروس کرونادر ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ در روسیه ثبت شده است.

محمد نوری‌زاد زندانی سیاسی در اعتراض به آزار خانواده‌‌‌اش، در زندان مشهد خودکشی کرده استمحمد_نوری‌زاد زندانی سیاسی در اعتراض به آزار خانواده‌‌‌اش، در زندان مشهد خودکشی کرده است به گفته خانم ملکی،‌ وکیل آقای نوری‌زاد که موفق به ملاقات با این زندانی_سیاسی شده، اعلام کرده است که وی با سر و دست باندپیچی شده در ملاقات کابینی حاضر شده است. زندانیان ایرانی را کی آزاد می کنید؟ زندانی سیاسی آزاد باید گردد. شبکه_ایرانیاران

مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا خواستار ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در فرانسه شدریچارد گرنل، مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا، از دولت فرانسه خواست تا فعالیت حزب‌الله لبنان را در این کشور ممنوع کند. به گزارش فاکس نیوز آمریکا، ریچارد گرنل، مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا، با امانوئل بو این مگه سفیر تو المان نبود ؟ چقدر میترسید درستش هم همينه!تروريست همه جا بايد ممنوع باشه

کرونا: کاهش محدودیت‌ها در ایالت‌های مختلف آلمان | DW | 04.05.2020در بسیاری ایالت‌های آلمان ، با کاهش گام به گام محدودیت‌ها، شهروندان مجازند از امروز با رعایت موازین بهداشتی و ایمنی برای نمونه به آرایشگاه بروند یا مراسم عبادی انجام دهند. دیدارهای تا ۵ نفره هم در یک ایالت مجاز است.

Aa سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه با محکوم کردن اقدام آلمان در ممنوع اعلام کردن تمام فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در این کشور گفت که حزب‌الله در آلمان و اروپا فعالیتی ندارد.جهان نصرالله: ممنوعیت حزب‌الله در آلمان تصمیمی سیاسی است حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله تصمیم دولت آلمان به ممنوعیت فعالیت حزب‌الله را"تسلیم‌شدن آلمان در برابر آمریکا" توصیف کرد.شیوع ویروس کرونا در سطح آلمان ناموزون و نابرابر است.Aa روسیه با شناسایی۱۰هزار و ۶۳۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین شمار بیماران روزانه را از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ ثبت کرد.

آلمان پنجشنبه گذشته حزب‌الله لبنان را یک «سازمان تروریستی شیعی» اعلام کرد و نیروی‌های امنیتی‌اش به مساجد و موسسات مرتبط با این گروه در آلمان حمله کردند. دبیر کل حزب‌الله لبنان در یک سخنرانی تلویزیونی اقدام دولت آلمان را «تصمیمی سیاسی و تحت فشار آمریکا و در راستای راضی کردن اسرائیل» توصیف کرد. سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در یک سخنرانی تصمیم آلمان برای ممنوعیت فعالیت‌های حزب‌الله در این کشور را"قابل پیش‌بینی" و به مثابه"تسلیم شدن آلمان در برابر آمریکا" دانست. حسن نصرالله در بخشی از سخنانش گفت: «وقتی می گوییم در آلمان فعالیت نداریم، ما صد در صد صادق هستیم. به گفته آقای زیب وجود افراد مسن و کم‌تحرک در یک جامعه می​‌تواند از سرعت رشد ویروس بکاهد. سال‌هاست سازمانی در کشورهای جهان خصوصا اروپا یا آمریکای لاتین نداریم. او تصمیم آلمان را"سیاسی" و در جهت جلب رضایت آمریکا و اسرائیل خواند و گفت که این تصمیم"مقاومت در منطقه را هدف قرار داده است". از سال‌ها پیش دریافته‌ایم که نمی‌خواهیم عزیزان‌مان در خارج را به دلیل وجود ارتباطی، به دردسر بیندازیم. با اعلام آمار قربانیان جدید در روز یک‌شنبه، شمار کل جان‌باختگان ویروس کرونا در روسیه به ۱۲۸۰ نفر رسید.

» دبیر کل حزب‌الله لبنان همچنین گفت با وجود اینکه حزب الله سالهاست فعالیت‌هایش در اروپا و دیگر نقاط جهان را متوقف کرده است، با این حال انتظار دارد که کشورهای بیشتری در اتحادیه اروپا روش آلمان را در ممنوع کردن فعالیت‌های سیاسی حزب‌الله پیش بگیرند. دفاتر انجمن‌های وابسته به حزب‌الله در شهرهای برلین، دورتموند، برمن و مونستر نیز توسط ماموران پلیس تفتیش شدند.  کارشناس انستیتوی ویروسشناسی لایبنیتس برمن در ادامه گفت از ایالت‌​های بایرن، بادن ورتمبرگ و هامبورگ که در تعطیلات به پیست اسکی‌های گران ایشگل اتریش رفتند گزارش شده که عده زیادی به ویروس کرونا مبتلا شدند درحالی که در ایالت‌​​های شرق آلمان خبری نبوده است. وی همچنین با محکوم کردن اقدامات مقامات امنیتی آلمان برای یورش به مساجد و موسسات مرتبط با حزب الله گفت که نیازی به این «اقدامات وحشیانه» نیست. حسن نصرالله همچنین از دولت لبنان خواست که از حقوق شهروندانش در آلمان حمایت کند.» او همچنین دولت و وزارت خارجه لبنان را مسئول حمایت از شهروندان لبنانی در آلمان دانست. حزب الله لبنان در سال ۱۹۸۲ و در جریان جنگ داخلی لبنان تاسیس شد و در سال ۲۰۰۶ در جنگ ویرانگری با اسرائیل درگیر شد.  در شهر گانگلت واقع در هاینسبرگ، واقع در نزدیکی شهر آخن و مونشن‌گلادباخ  ۳۰۰ شرکت‌کننده در یک مراسم کارناوال‌ به همراه دیگر اعضای خانواده‌شان باید ۱۴ روز در قرنطینه‌ خانگی به سر بردند. تمام فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در آلمان ممنوع اعلام شد ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، حزب الله را گروهی تروریستی اعلام کرده‌اند و از متحدانشان خواسته‌اند که اقدام مشابهی انجام دهند. او در این رابطه تصریح کرد: «زمانی که اعلام می‌کنیم گروهی در آلمان، فرانسه یا غیره نداریم، صادق هستیم و سال‌هاست گروهی در کشورهای جهان خصوصاً اروپا یا آمریکای لاتین نداریم. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مقررات قرنطینه عمومی را تا ۱۱ ماه مه، تمدید کرده است.

آلمان مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، فعالیت‌ شاخه نظامی حزب‌الله را در خاک کشورش ممنوع کرده بود با این حال فعالیت‌های شاخه سیاسی این حزب را که نیروی مهمی در پارلمان لبنان به شمار می رود، تا پیش از ممنوعیت شدنش در هفته گذشته، تحمل می کرد. هم‌رسانی این مطلب: .» حزب‌الله در سال‌های اخیر یکی از متهمان پرونده انفجار مرکز یهودیان آرژانتین در سال ۱۹۹۴ به حساب آمده است. اقدامات پیشگیرانه در شرق آلمان اقدامات یشگیرانه​ برای مقابله با کرونا نیز در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا انجام گرفته است.