واکنش ترکیه به پروپاگاندای گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در کتاب‌های درسی فرانسه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه پروپاگاندای گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در کتاب‌های درسی فرانسه را ارائه تحریف شده از تعصبات ایدئولوژیک و منافع سیاسی در کتاب‌های درسی و خطر جدی برای نسل‌های آینده خواند. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه پروپاگاندای گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در کتاب‌های درسی فرانسه را ارائه تحریف شده از تعصبات ایدئولوژیک و منافع سیاسی در کتاب‌های درسی و خطر جدی برای نسل‌های آینده خواند.حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدام فرانسه در طرح عقاید جدایی طلبانه گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک در کتاب درسی تاریخ-جغرافی سال آخر مقطع دبیرستان واکنش نشان داد.

به نظر می‌رسد یک انتشاراتی اقدام به آماده کردن یک کتاب درسی برای آموزش در دبیرستان‌های فرانسه کرده که عباراتی در رابطه با کُردها در راستای ایدئولوژی گروه تروریستی و تجزیه طلب ی.پ.گ/پ.ک.ک به کار برده است. این پروپاگاندای تروریستی نتیجه سیاست رسمی فرانسه بوده و حاصل جسارتی است که از پذیرش به اصطلاح نمایندگان گروه تروریستی در کاخ‌های ریاست جمهوری نشات می‌گیرد.

مقامات فرانسوی مبارزه ما با تروریسم که برای تامین امنیت و ثبات در منطقه و در چارچوب احترام به تمامیت ارضی سوریه، انجام دادیم را به عنوان اقدام به اشغالگری ارزیابی کردند. پشت پرده این اتهامات بی اساس، ناامیدی عمیق ناشی از ضربه‌ای که با عملیات چشمه صلح به طرح‌های ایجاد یک دولت تروریستی وارد کردیم، خوابیده است.

این از منظر انسانیت نگران کننده است که سیاستمداران و حاکمان محترص با تعمیق بی‌مسئولیتی‌های خود نسل‌های آینده را با نفرت مسموم می‌کنند. ارائه تحریف شده از تعصبات ایدئولوژیک و منافع سیاسی در کتاب‌های درسی خطر جدی برای نسل‌های آینده است. پیگیری ما برای آنکه در اسرع وقت این اشتباه در حوزه آموزش رفع شود، ادامه خواهد داشت.''این مطالب آموزشی که در برنامه درسی وزارت آموزش فرانسه وجود ندارد، اما به عنوان کتاب کمک آموزشی برای سال تحصیلی 2020-2021 تهیه شده، شامل دو صفحه در توصیف گروه تروریستی ی.پ.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 250 هزار و 92 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 250 هزار و 92 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه: طی عملیات‌های «پنجه» در شمال عراق تاکنون 320 تروریست از پای درآمدندترکیه: طی عملیات‌های «پنجه» در شمال‌عراق تاکنون 320 تروریست از پای درآمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش ترکیه به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدسوزارت امور خارجه ترکیه نسبت به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدس ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 251 هزار و 105 تن رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 251 هزار و 105 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »