واکنش فعالان و سفیران حقوق بشر اروپایی به خطر اعدام قریب الوقوع آرمان عبدالعالی

28/07/1400 05:28 ق.ظ

🔺 سازمان عفو بین‌الملل با انتشار فراخوانی از مردم و فعالان حقوق بشر بریتانیا خواست «با امضای دادخواست این سازمان» خواستار توقف حکم اعدام آرمان عبدالعالی و کودک‌مجرم دیگری به نام حسین شهبازی شوند. ⬇ بیشتر بخوانید:

به گزارش این نهاد حقوق بشری [تا زمان تنظیم مطلب] بیش از ۴۰ هزار نفر از فعالان و همراهان عفو بین‌الملل در بریتانیا با امضای این فراخوان خواستار توقف اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی شده‌اند.

سفیران حقوق بشر ۱۰ کشور اروپایی نیز از مقامات جمهوری اسلامی خواستند تا حکم اعدام آرمان عبدالعالی را متوقف کنند. این سفیران حقوق بشر تاکید کرده‌اند که اعدام مجازاتی بی رحمانه، غیرانسانی ‌و ضد حقوق بشر است.

سفیر حقوق بشر وزارت امور خارجه هلند نیز با انتشار متنی در توئیتر خود ضمن درخواست لغو فوری اجرای این حکم، مجازات اعدام را ناقض حقوق بشر و غیر قابل برگشت اعلام کرد. سفیر حقوق بشر وزارت امور خارجه لیتوانی و از اعضای سفیران حقوق بشر اروپایی نیز در توئیتر خود از دولت ایران خواست حکم اعدام آقای عبدالعالی را متوقف کنند. headtopics.com

از سوی دیگر محمود امیری‌مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، با انتشار متنی در توئیتر گفت،‌ تنها فشار بین‌المللی می‌تواند آقای عبدالعالی را از اجرای حکم اعدام برنامه‌ریزی شده نجات دهد. باربل کوفلر، کمیسر حقوق بشر آلمان و سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آن کشور، نیز با اشاره به زیر سن قانونی بودن آرمان عبدالعالی در زمان وقوع جرم و ابراز تاثر از اعدام قریب الوقوع او،‌ با انتشار متنی در توئیتر اجرای این حکم را «نقض فاحش حقوق بشر» دانست و از دولت ایران خواست اجرای این حکم را متوقف کنند.

درمقابل قتل باید قصاص صورت بگیرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دادگاه حقوق بشر اروپا ترکیه را به دلیل نقض آزادی عقیده محکوم کرد | DW | 19.10.2021دادگاه حقوق بشر اروپا ترکیه را به دلیل صدور حکم علیه یک کاریکاتوریست که کاریکاتورهای انتقادی درباره اردوغان منتشر کرده بود، به پرداخت ۷۵۰۰ یورو غرامت به این کاریکاتوریست محکوم کرد.

اردوغان: سیاستمداران اروپایی به‌جای مبارزه با اسلام‌هراسی، از آن استفاده سیاسی می‌کنندسیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام‌هراسی که جامعه را مانند سرطان احاطه کرده، در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و گرفتن رای هستند

ایران: مقامات جمهوری آذربایجان «عنان کلام» را داشته باشنددر واکنش به اظهارات الهام‌ علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان، مبنی بر نقش تهران در قاچاق موادمخدر و ارسال آن از طریق خاک مناطق آزاد‌شده آذربایجان به اروپا،

واکنش لاریجانی به اظهارات طحان‌نظیف؛ مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنیدعلی لاریجانی مشاور راهبردی مقام معظم رهبری و از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر ریاست جمهوری به سخنان اخیر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

خشم چین از عبور کشتی‌های جنگی آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوانارتش چین می‌گوید عبور ناوشکن‌های آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوان، ثبات و آرامش این منطقه را به خطر می‌اندازد.

رضا اسلامی، استاد حقوق بشر دانشگاه به ۵ سال حبس محکوم شد | DW | 19.10.2021دادگاه تجدیدنظر رضا اسلامی، استاد حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی را به پنج سال زندان محکوم کرد. او پیش از این به اتهام تدریس در یک کارگاه آموزشی در جمهوری چک به جرم 'همکاری با دول متخاصم' به هفت سال زندان محکوم شده بود. قاضی به مجرم گفت میدهم 3000ضربه شلاق به تو بزنند مجرم به قاضی گفت اقای قاضی یا شلاق نخورده ی یا شمردن بلد نیستی حالا قاضی های ما به آدمهایی که نه دزدی کرده اند نه قاتل هستند به جرمهای ساده پنج سال هفت سال یا بیشتر حکم زندان میدهند بدون اینکه درکی از زندانی شدن داشته باشند وقتی کسی جاسوس است فرقی نمی کند دانشمند باشد یا استاد دانشگاه! ړړ