واکنش ترکیه به تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل درباره کرانه باختری

01/08/1400 08:05:00 ب.ظ

ترکیه: تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل برای ساخت 3100 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم می‌کنیم

وزارت امور خارجه ترکیه

ترکیه: تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل برای ساخت 3100 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم می‌کنیم

وزارت امور خارجی ترکیه تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل برای تصویب ساخت واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

23.10.2021آنکارا/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجی ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل برای تصویب ساخت 3100 واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی‌نشین مختلف در کرانه باختری را که قرار است هفته آینده انجام شود، محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه تاکید شده که اقدام اسرائیل برای درج نام 6 سازمان مدافع حقوق بشر فلسطینی در لیست گروه‌های تروریستی و ممانعت از فعالیت‌های این سازمان‌ها در سرزمین‌های تحت اشغال اسرائیل نیز مغایر با حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است.در بیانیه فوق آمده است: باید به سیاست‌های یکجانبه و غیرقانونی که راه‌حل دو دولتی به‌عنوان تنها گزینه برای حل منصفانه، دائمی و همه‌جانبه مناقشه فلسطین را خدشه‌دار می‌کند، پایان داده شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

نشست شورای اروپا بدون تصمیم روشن درباره لهستان پایان یافتبا وجود جدال کلامی روز اول میان نخست وزیر لهستان و رئیس کمیسیون اروپا، اورزولا فن درلاین و شارل میشل در کنفرانس مطبوعاتی پس از اجلاس شورای اتحادیه اروپا، موضع قاطعی در برابر لهستان نگرفتند.

اردوغان: تحت رهبری ترکیه همراه با اعضای شورای ترک به کشورهای آفریقایی واکسن کرونا کمک خواهیم کرداردوغان: تحت رهبری ترکیه همراه با اعضای شورای_ترک به کشورهای آفریقایی واکسن کرونا کمک خواهیم کرد

بازدید بیل گیتس از شهر باستانی افس ترکیهبیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت از شهر باستانی افس در استان ازمیر ترکیه بازدید کرد. - خبرگزاری آناتولی میتونیم بگیم یکی از سران و اربابان گلوبالیست آمده و از قلمرو گلوبالیستیش که دست یکی از نوچه هاش اداره میشه، بازدید کرده... ویروس گلوبالیستی و دست سازشون هم که فعلا داره بیداد میکنه و انسانها و جوامع رو از هم میپاشونه! بیش باد و فرخنده باد برای ابلهان و نادانان 🚶🚶‍♂️🚶‍♀️

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه

دادگاه تجدیدنظر آمریکا: هالک‌بانک ترکیه بابت نقض تحریم‌های ایران می‌تواند مورد پیگرد قرار گیرد🔺دادگاه تجدیدنظر آمریکا: هالک‌بانک ترکیه بابت نقض تحریم‌های ایران می‌تواند مورد پیگرد قرار گیرد قانون مصونیت عوامل خارجی مصوب ۱۹۷۶ در آمریکا، شماری مصونیت برای نهادها و عوامل خارجی از هرگونه تعقیب در حوزه قضایی داخلی آمریکا، در نظر می‌گیرد.

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه

وزارت امور خارجی ترکیه تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل برای تصویب ساخت واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.Aa رهبران شورای اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا، عصر جمعه در پایان اجلاس دو روزه رهبران ۲۷ کشور عضو، با وجود تاکید بر اهمیت اصول بنیادین حاکمیت قانون، تقدم قوانین اروپایی بر قوانین داخلی و استقلال قوه قضائیه از اعلام موضع روشن درباره لهستان خودداری کردند.22.بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت از شهر باستانی افس در استان ازمیر ترکیه بازدید کرد.

23.10. ماتئوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان از اتحادیه اروپا خواسته بود «زبان تهدید» و «سیاه‌نمایی در مورد لهستان» را کنار بگذارد.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجی ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل برای تصویب ساخت 3100 واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی‌نشین مختلف در کرانه باختری را که قرار است هفته آینده انجام شود، محکوم می‌کنیم. اردوغان: میزان سرمایه گذاری‌های ما در سراسر قاره آفریقا از 6 میلیارد دلار فراتر رفته است. در این بیانیه تاکید شده که اقدام اسرائیل برای درج نام 6 سازمان مدافع حقوق بشر فلسطینی در لیست گروه‌های تروریستی و ممانعت از فعالیت‌های این سازمان‌ها در سرزمین‌های تحت اشغال اسرائیل نیز مغایر با حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است. با وجود بالا گرفتن تنش‌ها میان دو طرف در هفته گذشته که گمانه‌زنی‌ها در باره پولگزیت (خروج لهستان از اتحادیه اروپا) را افزایش داد، نه شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا و نه اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در پایان نشست دو روزه ۲۷ کشور عضو، تهدید مستقیم و کوتاه مدتی را متوجه لهستان نکردند. در بیانیه فوق آمده است: باید به سیاست‌های یکجانبه و غیرقانونی که راه‌حل دو دولتی به‌عنوان تنها گزینه برای حل منصفانه، دائمی و همه‌جانبه مناقشه فلسطین را خدشه‌دار می‌کند، پایان داده شود. گیتس و همراهان وی حدود 2 ساعت در شهر باستانی افس به گشت و گذار پرداختند.

وزارت امور خارجه ترکیه همچنین جامعه بین‌المللی را به اقدام برای برقراری صلح و ثبات پایدار در منطقه و حفاظت از سرزمین‌ها و حقوق مردم فلسطین دعوت کرد. این تلاش برای کاهش تنش در بلوک اروپایی در حالی در پیش گرفته شده که تمام کشورهای عضو با بحران افزایش شدید قیمت سوخت و حتی کمبود مواد اولیه و در بعضی موارد کالاهای مصرفی روبه‌رو هستند. اردوغان: 44 کشور آفریقایی نیز در میان کشورهایی قرار دارند که لوازم و تجهیزات پزشکی به آنها ارائه می‌کنیم. .