واکنش فرماندار قم به شایعات درگیری های اعتراضی مردم خورآباد به نتایج انتخابات

13/04/1400 07:23 ب.ظ

فرماندار قم ضمن تکذیب شایعات مطرح‌شده پیرامون درگیری برخی اهالی روستای خور آباد به دلیل نتایج انتخابات گفت: در راه بازگشت از خورآباد یک تصادفی رخ داد که هیچ ربطی به انتخابات و اعتراضات پیرامون آن نداشت و به خاطر ازدحام جمعیت و حضور بنده در آن جمع، برخی این‌طور برداشت کردند این تجمع به خاطر اعتراض به نتایج انتخابات است.

فرماندار قم ضمن تکذیب شایعات مطرح‌شده پیرامون درگیری برخی اهالی روستای خور آباد به دلیل نتایج انتخابات گفت: در راه بازگشت از خورآباد یک تصادفی رخ داد که هیچ ربطی به انتخابات و اعتراضات پیرامون آن نداشت و به خاطر ازدحام جمعیت و حضور بنده در آن جمع، برخی این‌طور برداشت کردند این تجمع به خاطر اعتراض به نتایج انتخابات است. حیدری بابیان این‌که بیش از ۹۵ درصد مردم خور آباد در ششمین انتخابات شوراهای شهر و روستا مشارکت داشته و در این انتخابات حتی یک رأی باطله و سفید نداشتند؛ تصریح کرد: اینجانب به عنوان فرماندار قم عمیقاً به این مردم عشق می‌ورزم و آن‌ها را دوست می‌دارم.

بنده بارها در مراسم‌های و اعیاد در جمع این عزیزان حاضر شدم و در افتتاح پروژه‌ها، شور و شوق آن‌ها را مشاهده کردم.

وی موضوع اعتراضات اعضای علی‌البدل شورای اسلامی روستای خور آباد به نتایج انتخابات شوراهای شهر و روستا را مورد توجه قرار داد وبیان کرد: طبق روال انتخابات، امروز برای رسیدگی به شکایات مطرح شده در فرمانداری کهک حاضر شدیم و همراه با اعضای محترم هیئت اجرایی، هیئت نظارت و کسانی که مجری انتخابات بودند؛ با معتمدین و شورای روستای خور آباد مذاکرات مفصلی داشتیم.

فرماندار قم بابیان این‌که بر اساس قانون انتخابات، کسانی می‌توانند در انتخابات شورای روستا شرکت کنند که حداقل یک سال در آن روستا ساکن باشند؛ عنوان کرد: منتخبین علی‌البدل شورای اسلامی روستای خور آباد مدعی هستند که آرای ریخته شده در صندوق رأی این روستا، متعلق به اهالی روستا نیست. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در ترکیه به زیر 5 هزار نفر کاهش یافتآمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در ترکیه به 4 هزار و 891 نفر کاهش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

جنگ آمریکا در افغانستان به معنای واقعی چه زمانی به پایان می‌رسد؟جنگ آمریکا در افغانستان در حالی تمام می‌شود که نه تسلیمی در کار است و نه پیمان صلحی، نه پیروزی نهایی و نه شکستی قطعی. هیچوقت به پایان نمیرسد...درآمد آمریکا از تحمیل فروش تجهیزات نظامی به جهان سوم کودن هست جنگ در افغانستان تمام نشدنی است با توجه به شرایط جغرافیایی و فرهنگ ایلی و قبیله ای و محروم بودن و صدالبته مذاهب مختلف اسلام برآمدن اخیرن جنرال روسي ازافغانستان بابرآمدن اخرین جنرل امریکائي سکات میلر از افغانسان فرق دارند جنرال روسی درنیمه پل بندر حیرطان بیانیه ئي خفیه داد و یک فیرتوفنګچه هم به طرف افغانستان کرد اما جنرال امریکائي ازاشرغنی بمان خدائي کرده برآمد بیدون کدام فیرسلاح به طرف افغانستان ،

اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه به اقدامات روسیه در جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانهسازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه در اعتراض به اقدامات روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی

سی‌ان‌ان: مذاکرات وین به نتیجه برسد ایران فیلم دوربین‌های نظارتی را به آژانس نشان می‌دهدشبکه سی.ان.ان به نقل از ''یک مقام ایرانی'' که نام او را آشکارا نکرده، مدعی شد: تهران قصد دارد تا زمانی که توافقی برای احیای برجام حاصل به دست نیاید، فیلم دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را در اختیار آژانس قرار ندهد.

آمریکا: عدم همکاری با آژانس به مذاکرات برجام آسیب می‌رساند | DW | 03.07.2021ایران مانع از دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اطلاعات ذخیره شده دوربین‌ها در برخی از سایت‌های اتمی خود شده است. آمریکا نسبت به عدم همکاری ایران با آژانس هشدار داده و آن را با مذاکرات برجام ناسازگار خوانده است. کدام برجام آمریکا غلط کرده است در مورد برجام نظر داده است

شهرستان‌های تیشکان و کشم بدخشان به تصرف طالبان درآمدندشبه‌نظامیان طالبان کنترل شهرستان‌‌های تیشکان و کشم از توابع ولایت بدخشان در شمال افغانستان را به دست گرفتند. - خبرگزاری آناتولی کشم سقوط نکرده به نفع طالبان تبلیغ نکنید .

مرتضی حیدری، فرماندار قم پیرامون اعتراض تعدادی از مردم روستای خور آباد از توابع شهرستان کهک استان قم عنوان کرد: مردم خور آباد مردمانی متدین و پایبند به احکام شرعی هستند و برای مداخله در سرنوشت خودشان، حس مسئولیت بالایی دارند. گلزار شهدای این مردم نیز نشان بارزی از اعتقاد عمیق آن‌ها به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حیدری بابیان این‌که بیش از ۹۵ درصد مردم خور آباد در ششمین انتخابات شوراهای شهر و روستا مشارکت داشته و در این انتخابات حتی یک رأی باطله و سفید نداشتند؛ تصریح کرد: اینجانب به عنوان فرماندار قم عمیقاً به این مردم عشق می‌ورزم و آن‌ها را دوست می‌دارم. بنده بارها در مراسم‌های و اعیاد در جمع این عزیزان حاضر شدم و در افتتاح پروژه‌ها، شور و شوق آن‌ها را مشاهده کردم.

وی موضوع اعتراضات اعضای علی‌البدل شورای اسلامی روستای خور آباد به نتایج انتخابات شوراهای شهر و روستا را مورد توجه قرار داد وبیان کرد: طبق روال انتخابات، امروز برای رسیدگی به شکایات مطرح شده در فرمانداری کهک حاضر شدیم و همراه با اعضای محترم هیئت اجرایی، هیئت نظارت و کسانی که مجری انتخابات بودند؛ با معتمدین و شورای روستای خور آباد مذاکرات مفصلی داشتیم.

فرماندار قم بابیان این‌که بر اساس قانون انتخابات، کسانی می‌توانند در انتخابات شورای روستا شرکت کنند که حداقل یک سال در آن روستا ساکن باشند؛ عنوان کرد: منتخبین علی‌البدل شورای اسلامی روستای خور آباد مدعی هستند که آرای ریخته شده در صندوق رأی این روستا، متعلق به اهالی روستا نیست.

حیدری بابیان این‌که در انتخابات شوراها در روستای خور آباد فهرستی از واجدین شرایط رأی در این روستا وجود داشته و معتمدین روستا نیز بر روی این لیست به توافق رسیدند؛ اظهار کرد: از آن‌جایی که با تعرفه نمی‌شود تشخیص داد که کدام رأی بومی و یا غیربومی است؛ وقتی چنین ادعایی می‌شود باید دلایل آن نیز باید مستدل و مستند ارائه شود.

وی افزود: در این بین اعضای محترم علی‌البدل شورای اسلامی روستای خور آباد می‌گویند که ما شاهد رأی افرادی بودیم که بر اساس قانون نمی‌توانستند در این انتخابات شرکت کنند که برخی از این‌ها، تعداد رأی‌دهندگان غیربومی را حدود ۵۰ نفر ذکر کرده‌اند.

فرماندار قم با اشاره به این موضوع که ادعا باید متکی بر سند باشد؛ گفت: با توجه به نتایج انتخابات شورای خورآباد، عدد مذکور تغییری در نتایج انتخابات این روستا ایجاد نمی‌کند و دلایل ارائه شده در این جلسه آن‌طور نبود که منجر به بازگشایی صندوق شود.

حیدری افزود: اساساً برخی اهالی این روستا نیز معتقد بودند که با بازگشایی صندوق برای آنان تغییر محسوسی در نتایج حاصل نخواهد شد.

وی بابیان این‌که اگر تخلفی ثابت شود برای پیگیری‌های لازمه آن را به دستگاه قضا معرفی خواهیم کرد؛ بیان کرد: از آنجایی که اختیارات فرمانداری قم در حد مقررات قانونی است؛ مقرر شد که ادامه رسیدگی توسط مسئولان استانی پیگیری شود و درنهایت در کمال احترام و ادب جلسه پایان یافت و بر اساس توافقات بنا شد تا پیگیری‌های بعدی در سطح استان صورت بگیرد.

فرماندار قم ضمن تکذیب شایعات مطرح‌شده پیرامون درگیری برخی اهالی روستای خور آباد به دلیل نتایج انتخابات تصریح کرد: پس از پایان جلسه، در راه بازگشت یک تصادفی وحشتناکی رخ داد که هیچ ربطی به انتخابات و اعتراضات پیرامون آن نداشت و به خاطر ازدحام جمعیت و حضور بنده در آن جمع، برخی این‌طور برداشت کردند این تجمع به خاطر اعتراض به نتایج انتخابات است.