واکنش رئیس فراکسیون کارگری مجلس به دور تازه بازداشت‌ها در هفت‌تپه

09/07/1398 02:42 ب.ظ

علیرضا محجوب، رئیس فراکسیون کارگری مجلس امروز در تذکری در جلسه علنی مجلس گفته است: «کشاکش‌ها در هفت_تپه ادامه دارد و دیروز یک تشکل قانونی در هفت‌تپه را بازداشت کردند.» او خواستار پیگیری موضوع از سوی مجلس و دستگاه‌های مربوطه شد. اخبار_ایران کارگران

اگر چه محجوب نامی از این تشکل قانونی نبرده اما خبرگزاری‌ها این تشکل را «شورای اسلامی کارخانه نیشکر هفت تپه» معرفی کرده‌اند. این در حالی است که اعتراضات کارگران هفت‌تپه توسط سندیکای کارگران این شرکت سازماندهی می‌شود.

علیرضا محجوب خواستار پیگیری این موضوع از سوی مجلس و دستگاه‌های مربوطه شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

از بدو‌ تولد سخنگوی خانه کارگر بوده ولی دریغ از یک عملکرد مثبت این یعنی گازانبری نابودشون کنین !!!وگرنه اینا به فکر کارگر نیستن این مرتیکه بی خاصیت خودش عامل بحرانه

چرا دستور رئیس قوه قضاییه درباره برخورد غیرقضایی و غیرکیفری با اعتراضات کارگری عملی نشد؟در کارخانجاتی که بدون تعیین تکلیف رابطه استخدامی و بازنشستگی کارگران اقدام به اخراج آنها کرده‌اند، قطعاً اینگونه کارگران حق شرعی و قانونی دارند که اعتراض خود را در بلاتکلیف گذاشتن سرنوشت و آینده‌شان به مقامات اجرایی و دولتی منعکس کنند.

واکنش باشگاه استقلال به احکام انضباطی داربی ۹۰واکنش باشگاه استقلال به احکام انضباطی داربی ۹۰ احتمالاً در بازی بعدی باید از جواد زرینچه و استراماچونی در خط دفاعی استفاده کنیم. یا تیم را با یک مدافع به میدان بفرستیم!

واکنش جانسون به ماجرای تاجر زن آمریکایی: هیچ عمل خلافی رخ نداده استنخستین بار روزنامه «ساندی تایمز» در گزارشی این ادعا را مطرح کرد که خانم جنیفر آرکیوی در زمانی که آقای جانسون شهردار لندن بوده، در ماموریتهای تجاری آقای جانسون و هیأت او را همراهی می‌کرده و شرکت او با استفاده از نفوذ آقای جانسون چندین هزار پوند کمک مالی دریافت کرده است.

بیانیه نماینده خوی در واکنش به ماجرای سرقت از منزلشدفتر نماینده خوی و چایپاره در بیانیه‌ای به خبر سرقت ارز از منزل این نماینده مجلس واکنش نشان داد.

واکنش امرالله صالح به گفته‌های عبدالله مبنی بر پیروز در انتخاباتامرالله صالح، معاون اول تکت انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری محمد اشرف غنی عصر دوشنبه 30 سپتامبر در یک

حمله به آرامکو و انتظار واکنش اتحادیه عرب در شورای امنیتاحمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب از اقدام کشورهای عضو این اتحاديه بعد از روشن شدن نتایج تحقیقات انتظار شما فقط این انتظار و خوب تمنا میکنید وگرنه تمام اتحایه و صنفتون🤣🤣قد ۳ موشک سجیل هم نیست ، دیگه باید مثل قدیما برین زیر سایه امپراطوری ایران بزرگ ، یا در خلیج همیشگی فارس غرق شوید حوثی ها مردمانی ایرانی هستند که خداوند عزیز آنها را به یمن فرستاد برای تنبیه کفر و شرک ایران بزرگ است به شما امان خواهد داد تا زیر پرچم این بزرگ همیشگی به زندگی ننگینتان ادامه دهید ، این مرام ایرانیست

استان وایر- علیرضا محجوب، رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه ۹ مهر در تذکری در جلسه علنی مجلس گفته است: «کشاکش‌ها در هفت تپه ادامه دارد و دیروز یک تشکل قانونی در هفت‌تپه را بازداشت کردند.»

اگر چه محجوب نامی از این تشکل قانونی نبرده اما خبرگزاری‌ها این تشکل را «شورای اسلامی کارخانه نیشکر هفت تپه» معرفی کرده‌اند. این در حالی است که اعتراضات کارگران هفت‌تپه توسط سندیکای کارگران این شرکت سازماندهی می‌شود.علیرضا محجوب خواستار پیگیری این موضوع از سوی مجلس و دستگاه‌های مربوطه شد.

با آغاز دور جدید اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه از روز دوشنبه یکم مهر که در اعتراض به اخراج ٢٠ نفر از کارگران این شرکت از سوی کارفرمای خصوصی آن آغاز شده؛ کارگران معترض خواستار خلع ید از مالک بخش خصوصی شدند. این کارگران همچنین لغو احکام قضائی صادر شده در پرونده بازداشت‌شدگان هفت تپه، از جمله علیه اسماعیل بخشی و محمد خنیفر را درخواست کرده‌اند. کارگران معترض دستمزد ماه‌های مرداد و شهریور خود را هم دریافت نکرده‌اند.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: