واکنش‌ها به حکم برومند نجفی: 'پاسخ انجام وظیفه محیط‌بان اعدام نیست' | DW | 18.01.2022

28/10/1400 08:07:00 ب.ظ

بازتاب تأیید حکم اعدام برومند نجفی، محیط‌بان کرمانشاهی ورزشکاران و هنرمندان را هم به واکنش واداشته. کاربران با هشتگ‌هایی چون نه به اعدام به این حکم اعتراض کرده‌اند. مسئولین می‌گویند برای نجات برومند نجفی دو راهکار دارند.

بازتاب تأیید حکم اعدام برومند نجفی، محیط‌بان کرمانشاهی ورزشکاران و هنرمندان را هم به واکنش واداشته. کاربران با هشتگ‌هایی چون نه به اعدام به این حکم اعتراض کرده‌اند. مسئولین می‌گویند برای نجات برومند نجفی دو راهکار دارند. وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال هم امروز ۲۸ دی در توییتی نسبت به این حکم واکنش نشان داده است.

برخی از کاربران هم تاریخ ۲۹ دی (چهارشنبه) ساعت ۲۰ به وقت تهران را برای به راه انداختن توفان توییتری برای برومند نجفی پیشنهاد کرده‌اند.

هفته گذشته روز۲۱ دیماه، دیوان عالی کشور، حکم قصاص برومند نجفی را به اتهام"قتل عمد" تأیید کرد. بر برومند نجفی چه گذشت‌؟ به نوشته خبرگزاری‌های داخلی، ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان درگیری نیروهای اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک خودرو پراید در منطقه حفاظت شده بیستون و در حد فاصل روستای"سه‌چک" و پادگان حاجی آباد، یک نفر از سرنشینان به دلیل تیراندازی صورت گرفته جان خود را از دست داد. برومند نجفی محیط‌بان، به اتهام قتل زندانی و آبان ماه سال جاری به قصاص محکوم شد.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید مرکز رسانه قوه قضائیه در واکنش به بازتاب تأیید حکم در رسانه‌ها و شبکه‌‌های اجتماعی نوشت، قتل در منطقه حفاظت شده رخ نداده و افرادی که به آن‌ها تیراندازی شده مسلح نبوده‌اند. مقامات قضائی همچنین استدلال کردند که برومند نجفی در منطقه مسکونی که هیچ خطری او و همکارانش را تهدید نمی‌کرده اقدام به تیراندازی کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اعدام در تاریخ معاصر؛ لطفاً به ما شغل جلادی بدهید!بخش سوم از این سلسله‌‌ به جنبش سیاسی علیه اعدام بعد از جنگ جهانی اول در آلمان و به‌موازات آن اعدام‌های سیاسی در شوروی و نیز حکم اعدام در دادگاه‌های ناسیونال سوسیالیسم می‌پردازد.

تمرین‌ مشترک هوایی اسرائیل و آمریکا برای پاسخ به تهدیدات و حمله به اهداف موردنظرروزنامه اسرائیلی «ماکور ریشون» این رزمایش را «پیامی روشن» به ایران خواند و نوشت که این کشور ائتلاف بین‌المللی «در برابر تهدیدهای فزاینده، به‌ویژه از ناحیه ایران» را تقویت می‌کند. 🍆🍆🍆

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.

واکنش‌ها به «حمله حوثی‌ها» به امارات؛ اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل محکوم کردندسازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و بیشتر کشورهای جهان عرب «حمله پهپادی حوثی‌ها» به امارات عربی متحده را محکوم کردند. کودک کشی، به خاک و خون کشیدن زن و بچه، نابود کردن زیرساخت ها، و ...، چی؟ تناقض بحران_فلسفی! به کدوم گناه آخه بی وجودا؟؟ یمن بس چرا کودک کشی در یمن و محکوم نکردن؟ انتقام_سخت قدرتنمائی بساط شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با حوثیها، برای صلیبچیهای سودجو و بیخرد است البته این ترقه بازی ذهنی مشترک معرکه گیری کارگردانی خود استعمار جهانی صلیبچیهاست.