واکنش شدید چین به حمایت لیگ بسکتبال آمریکای شمالی از معترضان هنگ‌کنگی

16/07/1398 01:21 ب.ظ

واکنش شدید چین به حمایت لیگ بسکتبال آمریکای شمالی از معترضان هنگ‌کنگی جزئیات بیشتر🔽

مدیر «هیوستن راکتس» در توئیتش خطاب به معترضان هنگ‌کنگی نوشته بود: «برای آزادی بجنگید، در کنار هنگ کنگ بایستید.» چین که در مورد مسائل مرتبط با حاکمیت و ادعاهای ارضی خود بسیار حساس است بلافاصله به این توئیت واکنش نشان داد و شبکه دولتی CCTV چین اعلام کرد که پخش بازی‌های تدارکاتی لیگ ان‌بی‌ای را در چین به حالت تعلیق درمی‌آورد.

از سوی دیگر حامیان مالی این مسابقات نیز تهدید کرده‌اند که روابط خود را با این لیگ قطع خواهند کرد. در بیانیه‌ای که در آغاز این جنجال از سوی ان‌بی‌ای منتشر شد، این لیگ اعلام کرد که اظهار نظر دریل موری باعث آزار بسیاری از دوستان ما و همچنان هواداران‌مان در چین شده و از بیان این سخنان اظهار تاسف کرده است.

انتظار می رود که تیم بروکلین‌نتس روز پنجشنبه در شانگهای و روز شنبه در شانزن با تیم لاکرز بازی کند. این دو تیم لیک بسکتبال آمریکا هر ساله برای بازی‌های تدارکاتی به چین سفر می کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نرخ بیکاری در ایران به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری با ۱.۸ واحد درصد کاهش از ۱۲.۳ درصد در تابستان سال ۱۳۹۷ به ۱۰.۵ درصد در تابستان ۱۳۹۸رسیده، نرخی که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. تعداد زیادی از بیکاران خودکشی کردن جمعیتشون کم شده مگر آمار دستگاه آخوند دلقک - دزد رو فقط دیوانگان و باج بگیران این دستگاه مفت خور بی سر باور کنند حجت الاسلام یورونیوز شما نقوذی‌های ولایی فقط واسه اربابت خائنه‌ای بمال و کارت نباشه.

پلیس هنگ کنگ به سوی معترضان قانون ممنوعیت ماسک گاز اشک‌آور پرتاب کرداز فرانسه چه خبر؟

ویدئو؛ برخورد تصادفی کوکتل مولوتف معترضان به یک روزنامه‌نگاریک روزنامه‌نگار حاضر در اعتراضات هنگ کنگ بطور تصادفی گرفتار آتش کوکتل مولوتف معترضان شد.

اگر به‌جای سفارت آمریکا در بغداد به سفارت ایران یورش ببرنددر پی بالا گرفتن ناآرامی‌ها در عراق، حسین شریعتمداری، مدیر‌مسئول روزنامه کیهان، با صریح‌ترین تعابیر، در یادداشتی به معترضان_عراقی پیشنهاد داده است که به سفارت آمریکا در بغداد یورش ببرند. ادامه در یادداشت حسین علیزاده تحلیلگر سیاسی 😂😂😂😂

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.

نابرابری درآمدها در آلمان به بالاترین سطح خود رسید | DW | 06.10.2019مطالعات جدید موسسه اقتصادی-اجتماعی وابسته به بنیاد 'هانس بوکلر' نشان می‌دهد که نابرابری درآمدها در آلمان اکنون به بالاترین سطح خود رسیده است. این درحالی است که وضعیت اقتصادی آلمان درحال حاضر مطلوب است.