واکنش روسیه به پرتاب دراگن: «هیجان جنون‌آمیز» ترامپ را درک نمی‌کنیم

01/06/2020 01:08:00 ب.ظ

واکنش روسیه به پرتاب دراگن، فضاپیمای شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس: «هیجان جنون‌آمیز» ترامپ را درک نمی‌کنیم بیشتر بخوانید🔽

اکتشاف فضا, پروازهای بشر به فضا

واکنش روسیه به پرتاب دراگن، فضاپیمای شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس: «هیجان جنون‌آمیز» ترامپ را درک نمی‌کنیم بیشتر بخوانید🔽

آژانس فضایی روسیه در واکنش به انجام موفقیت‌آمیز ماموریت فضاپیمای شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس ضمن ابراز خرسندی از گشوده شدن مسیری تازه برای سفر به فضا از «هیجان‌ جنون‌آمیز» دونالد ترامپ در این خصوص ابراز تعجب کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری‌ آمریکا در واکنش به این پرتاب موفق گفت که ایالات متحده جایگاه خود را به عنوان رهبر جهان در فضا بازیابی کرده و این مقدمه فرود فضانوردان آمریکایی در مریخ است که به زودی محقق خواهد شد. او همچنین تاکید کرد که واشنگتن بزودی «بزرگترین سلاح‌هایی را که در طول تاریخ قابل تصور هم نبوده»، در اختیار خواهد داشت.

در واکنش به این اظهارات آقای ترامپ، ولادیمیر اوستیمنکو، سخنگوی روسکوسموس، در صفحه توییتر خود نوشت که درک این سطح از هیجان‌ جنون‌آمیز نسبت به پرتاب موفق فضاپیمای دراگن بسیار دشوار است.فضاپیمای متعلق به اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدآقای اوستیمنکو افزود:«این اتفاق باید مدتها پیش رخ می‌داد، اکنون افزون بر روس‌ها، آمریکایی‌ها هم می‌توانند به ایستگاه بین‌المللی سفر کنند و این اتفاق بسیار خوبی است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دیگه زورش به زمین ها نمیرسه رفته از اسمان زمینو کنترل بکنه ترامپ کوید19 پوتین چون رییده به خودش از این نوع ادبیات استفاده کرده برید از چیز ترامپ بخورید بی ناموسا درک هیجان دونالد ترامپ -رئیس جمهور بی کفایت و درمانده امریکا- کار سختی نیست! رئیس جمهور پوپولیست امریکا در آستانه انتخابات 2020 امریکا در حال غرق شدن در باتلاق بی لیاقتی های خویش است! بنابر این ناچار است برای جلب توجه،از هر پدیده ای استفاده تبلیغاتی کند!

کشتن و بمباران زن کودک پیر زنان پیردان سوریه هم درک نخواهی کرد چون کمونیست یعنی بی درک و فهم تا بترکد چشم حسود... لا یسود...!!! این عکس رو بفرست واسشون بگو ترامپ داده

واکنش دفتر علی خامنه‌ای به پرونده قتل رومینا اشرفی

واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لامایک مقام دولتی چین نیز به مانند ایران در واکنش به کشته شدن جروج فلوید با هشتگ «نمی‌توانم نفس بکشم» دولت آمریکا را مسخره کرد. کس ننه همتون در اروپا تخمای آمریکا رو هم نمیتونید بخورید این معترضا وقتی تو ایران هواپیما زدن دقیقا داشتن چه گوهی میل می کردن بدون تردید کشته شدن جورج فلوید دراثرخشونت عنان گسیخته پلیس نژادپرست آمریکا تنها بهانه ای برای فوران آتش خشم پنهان شده درزیر خاکستر اثرات تبعیض های نژادی قومی زبانی ومذهبی درجامعه راسیسم آمریکاودر سطح منتسبان به دولت است

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 414 هزار نفر گذشت

حمله موشکی شبه‌نظامیان حفتر به طرابلس منجر به جان باختن 5 غیرنظامی شدحمله موشکی شبه‌نظامیان حفتر به منطقه سوق الثلاثاء طرابلس منجر به جان_باختن 5 غیرنظامی شد

کپسول حامل فضانوردان ناسا به خوبی عمل کرد؛ درگن به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید🔺کپسول حامل فضانوردان ناسا به خوبی عمل کرد؛ درگن به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید ⚡️کپسول حامل داگ هرلی و باب بنکن، فضانوردان ناسا، ساعت ۱۰:۱۶ بامداد یکشنبه ۱۱ خرداد به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید. میگم شما که هی از اون بالاها خبر میزارید از آسمونم اعتراضات آمریکا پیداست. 👌👌👌 آی ابو استالین، از ۲۵۰۰ کشتهٔ اعتراضات ایران چه خبر؟

روحانی: به ‌زودی به شرایط قبل از کرونا برنخواهیم گشت | DW | 30.05.2020روحانی گفته است مردم باید باور کنند که به زودی به شرایط قبل از کرونا نمی‌توانند برگردند و بخشی از زندگی باید به فضای مجازی برود. روحانی گفت محدودیت فعالیت پاساژها برداشته شده و مساجد در سراسر کشور بازگشایی می‌شوند. مردم باور می کنن، ولی شما به این باور نرسیده اید نفهميدم چي گفت😐 مهم دکانهای دین فروشی اخونداست که باید درش باز بشه ، اخه نمیشه که در دکونی که این مفتخورا سالهاست دارن ازش نون میخورن بسته بمونه هموطن_گرامی واسه همین است که من براندازم و شورشی بر علیه ظلم و ستم خامنه‌ای_جنایتکار و كل اين سيستم سراپا فاسدو دروغگو و رياكار تيك_تاك_سرنگونی

فضاپیمای دراگن متعلق به شرکت خصوصی کارآفرین آمریکایی ایلان ماسک، روز یک‌شنبه و یک روز پس از پرتاب از ایستگاه فضایی فلوریدا، موفق شد تا در ماموریتی مشترک با ناسا، دو فضانورد آمریکایی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) برساند و به انحصار روسیه در پرواز به این ایستگاه پایان داد.استان وایر- حساب توییتری «ریحانه» که  تحت نظارت دفتر حفظ و نشر رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود،  مطلبی منتشر کرد و تلویحا نسبت به ماجرای قتل « رومینا اشرفی » واکنش نشان داد.در این میان، هوا چونینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره مستقیم به ناآرامی‌های جاری در راهپیمای‌های ضدنژادپرستانه در آمریکا و با تکرار شعار این جنبنش در توییتر نوشت: «نمی‌توانم نفس بکشم.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به 414 هزار و 878 نفر افزایش یافت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری‌ آمریکا در واکنش به این پرتاب موفق گفت که ایالات متحده جایگاه خود را به عنوان رهبر جهان در فضا بازیابی کرده و این مقدمه فرود فضانوردان آمریکایی در مریخ است که به زودی محقق خواهد شد. او همچنین تاکید کرد که واشنگتن بزودی «بزرگترین سلاح‌هایی را که در طول تاریخ قابل تصور هم نبوده»، در اختیار خواهد داشت. در بخش دیگری از توییت منتشر شده در این صفحه آمده است که «قانون باید مجازات‌ سختی را پیش‌بینی کند» همزمان دو توییت دیگر هم در این حساب کاربری منتشر شده است  بازنشر اظهارات انتقادی رهبر جمهوری اسلامی به کشورهای غربی در حوزه زنان است. در واکنش به این اظهارات آقای ترامپ، ولادیمیر اوستیمنکو، سخنگوی روسکوسموس، در صفحه توییتر خود نوشت که درک این سطح از هیجان‌ جنون‌آمیز نسبت به پرتاب موفق فضاپیمای دراگن بسیار دشوار است. جدال توئیتری ظریف و پمپئو؛ از «نژادپرستی» در آمریکا تا «سنگسار» در ایران این رفتار، واکنش تند مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا را به همراه داشت. فضاپیمای متعلق به اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید آقای اوستیمنکو افزود:«این اتفاق باید مدتها پیش رخ می‌داد، اکنون افزون بر روس‌ها، آمریکایی‌ها هم می‌توانند به ایستگاه بین‌المللی سفر کنند و این اتفاق بسیار خوبی است. پیش از علی خامنه‌ای، حسن روحانی، رئيس‌ جمهور ایران نسبت به قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داده و  خواسته بود تدوین قوانینی سفت و سخت در رابطه با آن‌ چه «قتل‌های ناموسی» خوانده می‌شود، تسریع شود.» دیمیتری روگوزین، رئیس روسكوسموس، نیز با ارسال پیام تبریکی به همتای خود در ناسا نوشت:« آفرین! می‌فهمم که برای کسب این موفقیت چه اضطرابی را تحمل کردید. میزان ابتلای روزانه در روسیه 2.

» ناسا(اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا) طی ۹ سال گذشته و پس از آخرین پرتاب موفق سفینه فضایی به ایستگاه بین‌المللی همواره برای رسیدن به این ایستگاه به آژانس فضایی روسیه(روسکوسموس) تکیه داشته است. لوایح مرتبط با حقوق زنان در ایران سال‌هاست که به دلایل مختلف در نهادهای تصمیم‌گیری مانده‌اند بی‌آنکه به نتیجه خاصی منجر شود. .