واکنش حسن روحانی به اعتراضات کارگران هپکو: هر چه سریعتر مدیر هپکو انتخاب شود

06/09/2019 02:11:00 ب.ظ

کارگران

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره برنامه‌های دولت پیرامون اعتراضات کارگران اراک می‌گوید: «خواسته کارگران این است که هر چه زودتر مدیرشان انتخاب شوند و آقای رئیس جمهوری نیز دستور داده‌اند که این انتخاب هر چه سریعتر انجام شود.» اخبار_ایران

محمود واعظی که باایسناگفت‌وگو کرده درباره اعتراضات اخیر کارگران شرکت هپکو اراک می‌گوید: «یکی از خواسته‌های کارگران این است که هر چه زودتر مدیر کارخانه هپکو انتخاب شود. در همین زمینه بر اساس گزارشی که به رئیس جمهوری دادم، ایشان دستور دادند که انتخاب مدیرعامل شرکت هپکو هر چه سریعتر انجام شود.»

وی خاطر نشان کرد: «در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران، آقای دژپسند و دستگاه‌های ذی‌ربط با جدیت موضوع را دنبال کنند تا مشکلات ایجاد شده هر چه سریع‌تر برطرف شود. آقای دژپسند و یکی دو نفر از وزرای ذی‌ربط قول دادند که تا هفته آینده مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

واکنش ظریف به پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای آدریان دریاوزیر خارجه ایران، پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش ایرانی را «پرداخت رشوه» نامید و آمریکا را متهم کرد که بعد از دزدی دریایی به رشوه‌دهی متوسل شده است.

واکنش فرانسه به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانوزارت خارجه فرانسه در واکنش به تصمیم ایران برای اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، بیانیه‌ای صادر کرد.

واکنش فیفا به برگزاری دیدار ایران و هنگ‌کنگ در میان تظاهرات مردمییک سایت هنگ‌کنگی از موافقت فیفا برای برگزاری دیدار تیم‌ملی فوتبال ایران و هنگ‌کنگ در این کشور خبر داد.

گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران؛ واکنش فرانسه و اسرائیل | DW | 05.09.2019حسن روحانی خبر از آغاز گام سوم کاهش تعهدات و الزام‌های پیش‌بینی شده در برجام داد. فرانسه این اقدام را به زیان تلاش‌های آن کشور در راستای تنش‌زدایی دانسته و اسرائیل نسبت به کاهش فشار بر ایران هشدار داده است.

واکنش عربستان به تحولات یمن

حسام‌الدین آشنا در واکنش به محکومیت حسین قدیانی: جای روزنامه‌نگار و مستندساز و سخن‌ران زندان نیست

استان وایر- محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره برنامه‌های دولت پیرامون اعتراضات کارگران اراک می‌گوید: «خواسته کارگران این است که هر چه زودتر مدیرشان انتخاب شوند و آقای رئیس جمهوری نیز دستور داده‌اند که این انتخاب هر چه سریعتر انجام شود.Aa وزیر خارجه ایران آمریکا را به رشوه‌دهی برای فشار به ایران از طریق پیشنهاد به ناخدای کشتی آدریان دریا متهم کرد.به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌‌نیوز، بعد از این‌که «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجام را صادر کرد، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای، از تهران خواست به تمامی بندهای توافق هسته‌ای پایبند بماند و آنها را نقض نکند.به گزارش ایسنا، سایت HK۰۱ هنگ‌کنگ در گزارشی درباره دیدار تیم‌ملی فوتبال ایران و هنگ‌کنگ در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر مدعی شد که فیفا پس از بررسی و مطالعه بر روی شرایط هنگ‌کنگ اعلام کرده که ایران مشکلی برای حضور در این کشور ندارد و دیدار این دو تیم در استادیوم المپیک هنگ‌کنگ برگزار خواهد شد.

» محمود واعظی که با ایسنا گفت‌وگو کرده درباره اعتراضات اخیر کارگران شرکت هپکو اراک می‌گوید: «یکی از خواسته‌های کارگران این است که هر چه زودتر مدیر کارخانه هپکو انتخاب شود. در همین زمینه بر اساس گزارشی که به رئیس جمهوری دادم، ایشان دستور دادند که انتخاب مدیرعامل شرکت هپکو هر چه سریعتر انجام شود. آقای ظریف در توییت خود نوشت: «آمریکا پس از ناکامی در دزدی دریایی مستقیماً به رشوه‌دهی متوسل شده است: یا نفت ایران را به ما بده و چندین میلیون دلار دریافت کن و یا خودت تحریم شو.» وی خاطر نشان کرد: «در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران، آقای دژپسند و دستگاه‌های ذی‌ربط با جدیت موضوع را دنبال کنند تا مشکلات ایجاد شده هر چه سریع‌تر برطرف شود. این وزارتخانه تاکید کرد که هرگونه نشانه منفی می‌تواند به تلاش‌ها برای کاهش تنش‌ها آسیب وارد کند. آقای دژپسند و یکی دو نفر از وزرای ذی‌ربط قول دادند که تا هفته آینده مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند. دارد به الگو تبدیل می‌شود» وزیر خارجه ایران در توییتر خود از هشتگ «گانگسترهای گروه بی» (به معنی بنیامین نتانیاهو یا «بی‌بی»، جان بولتون، محمد بن‌سلمان، برایان هوک و بن زاید) استفاده کرده است.» رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره مطالبات کارگران در خصوص عدم پرداخت حقوق و معوقات‌شان گفت: «تا زمانی که مدیر برای این شرکت معرفی نشود، امکان پرداخت حقوق و معوقات وجود ندارد.

باید مدیر جدید معرفی شود تا منابع مربوطه تخصیص داده شده و معوقات و مطالبات کارگران پرداخت شود. روزنامه فایننشال تایمز فاش کرده بود که شخص برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران چند روز قبل طی ایمیلی برای آکلیش کومار، ناخدای هندی نفتکش آدریان دریا از او خواسته در ازای دریافت چند میلیون دلار، کشتی را به سمتی هدایت کند که آمریکا بتواند آن‌ را توقیف کند.».» 📩 اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: [email protected] 📞 اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با مسئولین تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسؤلین در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire. بیشتر بخوانید: نفتکش آدریان دریا ۱ بین سوریه و لبنان؛ مقصد جدید مشخص نشده است آن گونه که این روزنامه نوشته است، در ایمیل مورد بحث برای این که اعتماد کاپیتان نفتکش ایرانی جلب شود، شماره تلفن وزارت خارجه آمریکا نیز قرار داده شده است.com .