واکسن بیون‌تک عوارض جانبی جدی برای کودکان پنج تا ۱۱ساله ندارد | DW | 08.01.2022

18/10/1400 02:56:00 ب.ظ

وزارت بهداشت آمریکا داده‌های بیش از هشت میلیون کودک را بررسی کرده است که با بیون‌تک/فایزر واکسینه شده‌اند. تنها ۱۲ مورد میوکاردیت در کودکان زیر ۱۲ سال بر اثر این واکسن مشاهده شده و کسی در بیمارستان بستری نشده است.

وزارت بهداشت آمریکا داده‌های بیش از هشت میلیون کودک را بررسی کرده است که با بیون‌تک/فایزر واکسینه شده‌اند. تنها ۱۲ مورد میوکاردیت در کودکان زیر ۱۲ سال بر اثر این واکسن مشاهده شده و کسی در بیمارستان بستری نشده است. نتیجه تحقیق وزارت بهداشت آمریکا در فاصله سوم نوامبر تا ۱۹ دسامبر سال گذشته میلادی روی هشت میلیون و...

نتیجه تحقیق وزارت بهداشت آمریکا در فاصله سوم نوامبر تا ۱۹ دسامبر سال گذشته میلادی روی هشت میلیون و ۷۰۰ هزار کودک بین پنج تا ۱۱ ساله نشان داده است که عوارض واکسن بیون‌تک/فایزر برای آنها بسیار نادر بوده است.

به گزارش اشپیگل آنلاین کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان روز جمعه ۱۷ دی (هفتم دسامبر) در توییتر این نتیجه را"خبری خوب" خواند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در گزارش تحقیقاتی که وزارت بهداشت آمریکا ارائه کرده، آمده است که تنها ۱۲ مورد میوکاردیت (التهاب عضلات قلب) در میان این کودکان مشاهده شده است. کسی به خاطر عوارض این واکسن در بیمارستان بستری نشده است. در هشت مورد التهاب در طول دوره بررسی کاملا بهبود یافته است.

۹۸ درصد موارد عوارض جانبی جزئی گزارش شده‌اند. تب و استفراغ از جمله عوارض جدی‌تر بوده‌اند. نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله نیز مورد بررسی قرار گرفتند پیامدهای تزریق ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن به نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله بین ۱۲ ماه مه تا ۱۹ دسامبر سال گذشه میلادی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وکلای جوکوویچ می‌گویند ابتلا به کووید دلیل معافیت او از زدن واکسن است - BBC News فارسیوکلای نواک جوکوویچ، تنیس‌باز شماره یک جهان در دادگاه گفتند این بازیکن تنیس اهل صربستان به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از زدن واکسن معاف بوده است.

شماری از زندانیان سیاسی: دخالت نهادهای امنیتی در امور قضایی موجب نقض حقوق زندانیان شده استشماری از زندانیان سیاسی: دخالت نهادهای امنیتی در امور قضایی موجب نقض حقوق زندانیان شده است شماری از زندانیان_سیاسی سابق و فعلی در نامه‌ای به رؤسای قوه مجریه و قضائیه ایران، از سیطره نهادهای امنیتی بر سرنوشت زندانیان سیاسی انتقاد کردند.

اینفوگرافی| تغذیه ایرانی‌ها در مقایسه با شاخص‌های جهانی چگونه است؟📊 اینفوگرافی| تغذیه ایرانی‌ها در مقایسه با شاخص‌های جهانی چگونه است؟ 🔹یکی از مدیران وزارت بهداشت در واکنش به گران شدن شکر گفت ایرانی‌ها زیاد شکر مصرف می‌کنند. به همین مناسبت نگاهی به آمار تغذیه ایرانی‌ها در مقایسه با شاخص جهانی می‌اندازیم.

مداخله نظامی روسیه در قزاقستان؛ آیا پوتین تکرارگر پیمان ورشو است؟در پی ناآرامی‌ها در قزاقستان، دبیرخانه سازمان پیمان جمعی آسیای میانه به رهبری روسیه تصمیم گرفت نیروهای نظامی شامل واحدهایی از روسیه، بلاروس، ارمنستان، تاجیکستان و قرقیزستان را تحت عنوان «نیروی حافظ صلح» برای کمک به سرکوب معترضان و تثبیت اوضاع به قزاقستان اعزام کند. پوتین منفورترین رئیس جمهور دنیا البته حق چپول هاست که پوتین مادرشونو به گا بده پشت ترامپ رو خالی میکنن حالا پوتین تا دسته بهشون فرو میکنه دوس دارم مادر این اروپایی ها رو بگاد

اعتراضات قزاقستان؛ ادامه تیراندازی شبانه در آلماتی، توکایف: نظم به کشور بازگشته استدر حالی که رسانه‌های محلی شامگاه پنجشنبه از ادامه تیراندازی در خیابان‌های مرکزی آلماتی، پایتخت خبر می‌دهند، قاسم ژمات توکایف می‌گوید نظم به این کشور بازگشته است.

وزیر خارجه فرانسه: در مذاکرات وین پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان رو به پایان استژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در خصوص روند مذاکرات احیای «برجام» در وین گفته است که پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان برای رسیدن به توافق رو به پایان دعوت کنید بیاید.