واکسن کرونا؛ 'کشورهای ثروتمند واکسن را احتکار می‌کنند' - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

واکسن کرونا؛ 'کشورهای ثروتمند واکسن را احتکار می‌کنند'

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ائتلافی از نهادهای امدادی و خیریه هشدار دادند که کشورهای ثروتمند در حال احتکار واکسن کرونا هستند و در مقابل کسانی که در کشورهای کم‌درآمد زندگی می‌کنند شانس ایمن شدن را از دست می‌دهند.

واکسن کرونای آکسفورد/استرازنکا متعهد شده است ۶۴ درصد از دوزهای تولید شده را در اختیار مردم کشورهای در حال توسعه قرار دهد.از جمله سازمان جهانی بهداشت با همکاری سازمان‌ها و خیریه‌های همکاری جهانی واکسن و پیشگیری از همه‌گیری، برنامه دستیابی جهانی به واکسن کووید-۱۹ یا کوواکس (COVAX) را به راه انداخت. هدف از این برنامه کمک به خرید و توزیع عادلانه واکسن کرونا اعلام شده است.

آنها می‌گویند شرکت‌های دارویی برای اطمینان از تولید دوز بیشتر از این دارو، باید فناوری خود را به اشتراک بگذارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ کرونا توریست، تبلیغ سفر به کشورهای همسایه با هدف تزریق واکسن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آلمانی تُرک‌تبار کاشف واکسن کرونا به جمع ۵۰۰ ثروتمند جهان پیوستتنها دو روز پس از تایید کارآیی واکسن تولید شده توسط دو شرکت بیون‌تک و فایزر توسط بریتانیا، ثروت آقای شاهین تحت تاثیر رشد قیمت سهام شرکتی که او با همکاری همسرش اوزلم توره‌چی تاسیس کرده به ۴.۱۶ میلیارد یورو(۵.۰۶ میلیارد دلار) رسید. نوش جونش جهان خیلی شبیه فیلم v for vendeta شده شرکتهای داروسازانی که ثروتمند میشوند . مردم جهان منتظر پلنهای بعدی شما هست و نگاهتان میکند مردک متقلب!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احتکار کشورهای مرفه بقیه جهان را از واکسن کرونا محروم می‌کند | DW | 10.12.2020کشورهای ثروتمند تا پایان سال آینده به میزان سه برابر جمعیت خود واکسن کرونا سفارش داده‌اند و این دسترسی میلیاردها نفر در کشورهای کم‌درآمد به این واکسن را تا سال‌ها بسیار محدود می‌کند. اصلاً ‌هدف سرمایه داران پلیدی مثل جورج سوروس و بیل گیتس و مرداک و جک دورسی و روتشیلدها و راکفلرها وووو گلوبالیست ها به همراه چین کمونیست همینه نسل کشی شیک و مشروع و سوار شدن بر دنیا و میخ انسانها و نابودی روابط انسانی خدارو شکر اعتراف میکنید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تائید جهانی اولین واکسن کرونا روند دسترسی کشورهای فقیر را تسهیل کردمدیر بخش دسترسی به داروها در سازمان جهانی بهداشت: «این گامی بسیار مثبت در راستای تضمین دسترسی همگانی به واکسن‌های کرونا است.» آمریکای استکبارجهانی گفته که واردات واکسن برای ایران منعی نداره ولی نمیدونم چرا حسن اقدام نمیکنه.شاید دلش نمیادپول ملتوخرج خودشون کنه.شایدم نمیخوادبقیه بفهمن که واردات غذاودارومنعی نداره وگرونیهاخودساخته است.شایدهم چین وروسیه بهش گفتن که یاازما میخری یا مامیدونیم وتو.الله اعلم.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چرا واکسن کرونا به موقع به کشورهای اروپایی نرسیده است | DW | 01.01.2021آمریکا در ماه ژوئیه گذشته ۶۰۰ میلیون دوز واکسن به شرکت بیون‌تک- فایزر سفارش داد. این سفارش از سوی اتحادیه اروپا حدود چهار ماه بعد صورت گرفت. این یکی از دلایل تأخیر در تحویل واکسن به کشورهای اروپایی بوده است. اروپا دیرتر واکسن سفارش داد تا کشورهای دیگر واکسن بخرند تا پول در بیاورد. قاعدتا برای اینکار باید آقای اشپان و خانم مرکل را دادگاهی کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »