واکسن تولید شده با کوبا روی ۵۰ هزار ایرانی آزمایش می‌شود

11/10/1399 06:03 ب.ظ

سخنگوی سازمان غذا و دارو از آزمایش واکسن مشترک ایران و کوبا روی ۵۰ هزار داوطلب ایرانی خبر داد.کیانوش جهانپور با بیان اینکه یکی از راه‌های تهیه واکسن تولید مشترک با «کشورهای معتبر» است، کوبا را کشوری اعلام کرد که در حال همکاری با ایران است. اخبار_ایران ٰ

«کیانوش جهانپور» روز پنج‌شنبه ۱۱ دی با بیان اینکه یکی از راه‌های تهیه واکسن تولید مشترک با «کشورهای معتبر» در زمینه تولید واکسن است، کوبا را کشور معتبری اعلام کرد که در حال همکاری با ایران در تولید واکسن کرونا است.

جهانپور گفت آن طور که رئیس انستیتو پاستور وعده داده است شاهد اجرای مرحله سوم مطالعات بالینی این واکسن تولید مشترک، در بهمن و اسفند روی ۵۰ هزار نفر داوطلب در ایران خواهیم بود. وی ادامه داد، پس از تایید نهایی، تولید انبوه این واکسن نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

این اظهارات درباره «تولید واکسن مشترک» در حالی صورت می‌گیرد که روز سه‌شنبه وینسنت ورز، رییس موسسه واکسن‌های فینلای در کوبا، اشاره کرده بود یکی از واکسن‌های تحت آزمایش این موسسه به نام «سوبرانا ۲» در حال ورود به فاز دوم آزمایش انسانی است و در این زمینه به داوطلبانی در کشورهای دیگر نیاز دارد. headtopics.com

اعتبار کوبا تو حلقتون!! لیست کشورهای در ظاهر دوست ایران: سوریه، گروه یک: لبنان، ونزوئلا، کوبا، گروه دو: نیکاراگوئه، چین و روسیه. همینا هم به یه پِخ بند هستن!

عجب کشور معتبری چرا رو کوبایی ها آزمایش نمی کنند

کوبا اگه معتبر بود ملتش آواره کشورای دیگه نبودن

ادامه مطلب:
iranwire »

پس بالاخره نقشه محیرالعقول حضرات مشخص شد

استان‌وایر- سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران از اجرای مرحله سوم مطالعات بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا روی ۵۰ هزار نفر داوطلب در بهمن و اسفند خبر داد.

«کیانوش جهانپور» روز پنج‌شنبه ۱۱ دی با بیان اینکه یکی از راه‌های تهیه واکسن تولید مشترک با «کشورهای معتبر» در زمینه تولید واکسن است، کوبا را کشور معتبری اعلام کرد که در حال همکاری با ایران در تولید واکسن کرونا است.

جهانپور گفت آن طور که رئیس انستیتو پاستور وعده داده است شاهد اجرای مرحله سوم مطالعات بالینی این واکسن تولید مشترک، در بهمن و اسفند روی ۵۰ هزار نفر داوطلب در ایران خواهیم بود.

وی ادامه داد، پس از تایید نهایی، تولید انبوه این واکسن نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

این اظهارات درباره «تولید واکسن مشترک» در حالی صورت می‌گیرد که روز سه‌شنبه وینسنت ورز، رییس موسسه واکسن‌های فینلای در کوبا، اشاره کرده بود یکی از واکسن‌های تحت آزمایش این موسسه به نام «سوبرانا ۲» در حال ورود به فاز دوم آزمایش انسانی است و در این زمینه به داوطلبانی در کشورهای دیگر نیاز دارد.

پیش از این مسعود مردانی،‌ عضو ستاد مقابله با کرونا، در آبان‌ماه در پاسخ به گمانه‌زنی‌هایی درباره آزمایش واکسن‌ و داروهای کرونا روی ایرانیان آن را رد کرده و گفته بود: «باید بگذاریم واکسنی وارد ایران شود که تاییدیه سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد،‌ چرا که سرنوشت مردم را به دست تجربه نمی‌دهیم.»

در روزهای گذشته کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ #واکسن_بخرید از دولت ایران خواسته بودند واکسن کرونا را از شرکت‌های معتبر تولید کننده آن تهیه کند.

مقامات جمهوری اسلامی در مقابل از خرید ۲۰ میلیون دوز واکسن از سازوکار کوواکس و چین خبر داده و گفته‌اند در پی خرید واکسن از روسیه و هند نیز هستند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: