واکسن چینی کرونا «تا پایان امسال» در دسترس عموم خواهد بود

28/05/1399 10:51 ق.ظ

مدیرعامل شرکت داروسازی دولتی «‌سینوفارم» در چین گفته است که واکسن کرونای ساخت این شرکت تا پایان سال جاری میلادی به صورت تجاری در دسترس عموم خواهد بود واکسن_چینی_کرونا جزئیات بیشتر🔽

مدیرعامل شرکت داروسازی دولتی «کان‌سینو بیولوژیک» در چین گفته است واکسن کرونای ساخت این شرکت تا پایان سال جاری میلادی به صورت تجاری در دسترس عموم خواهد بود. روز گذشته بخش جهانی تلویزیون دولتی چین از ثبت رسمی نخستین واکسن ساخت محققان این کشور برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده بود.

لیو ژینگ‌ژن به روزنامه حزب کمونیست چین گفت که این واکسن هزار یوان (معادل ۱۴۰ دلار) قیمت خواهد داشت و دو بار به فاصله ۲۸ روز به فرد تزریق خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری چین به واکسن نیاز نخواهند داشت، گفت که دانشجویان و کارمندان در شهرهای بزرگ این واکسن را دریافت خواهند کرد و نه کسانی که در نواحی روستایی کم‌جمعیت و پراکنده زندگی می‌کنند.

اگر واکسن کووید-۱۹ با موفقیت تولید شود، مرحله بعد چه خواهد بود؟ شرکت داروسازی دولتی «‌سینوفارم» که در حال حاضر دو واکسن را در دست آزمایش دارد می گوید ظرفیت تولید سالانه ۲۲۰ میلیون دوز واکسن را داراست. این شرکت اعلام کرده که در حال توسعه فاز سوم کارآزمایی واکسن خود در کشورهای عربستان سعودی، برزیل، امارات و شیلی است. headtopics.com

آقای ژینگ‌ژن که علاوه بر مقام مدیرعاملی، همزمان سمت نمایندگی حزب کمونیست در شرکت دارویی را برعهده دارد گفته است که خود این واکسن را دریافت کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در ایران؛ سرنوشت نامعلوم واکسن و پافشاری بر عزاداری محرم

دستگیری عامل پیش فروش واکسن کرونا در فضای مجازیرئیس پلیس فتای تهران: *عامل پیش فروش واکسن کرونا در فضای مجازی دستگیر شد *این فرد ۳۵ ساله انگیزه خود را از تبلیغ واکسن کرونا سرگرمی اعلام کرده *این فرد با دریافت مبلغ ۳۰ میلیون ریال وعده تحویل واکسن را در آبان و آذرماه به کاربران داده بود

محاصره مرگبار هتلی در موگادیشو پایان یافت - BBC News فارسینیروهای ویژه ارتش سومالی گفته‌اند که به محاصره هتل الیت در موگادیشو پایتخت این کشور که توسط گروه شبه نظامی الشباب رخ داده بود، پایان داده‌اند.

پایان اعتصاب غذای ده‌ها معترض آبان در زندان تهران

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 876 و در برزیل 684 قربانی گرفتکرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 876 و در برزیل 684 قربانی گرفت

تبدیل وضعیت ۲۵۰۰۰ نیروی حق‌التدریس؛ امسال/در محرم برخی مدارس در اختیار هیات‌ها قرار می گیرندوزیر آموزش‌وپرورش با برشمردن راه‌های جبران کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در تأمین نیروی انسانی سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم.