واکسن کرونای ایرانی در برابر ویروس انگلیسی اثربخش است

09/10/1399 12:35 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛ واکسن کرونای ایرانی در برابر ویروس انگلیسی اثربخش است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: واکسن کرونای ساخت داخل در برابر جهش ویروسی مثل جهش انگلیسی فعلا معلوم نیست مقاومتش تا چه زمان باشد، اما اثر بخش است. وی در مورد اینکه آیا در آینده‌ی نزدیک نیاز به واکسن قوی‌تری در برابر کرونا خواهد بود؟ ادامه داد: باید صبر کرد و دید ویروس در آینده چه جهش‌هایی خواهد داشت، چون جهش در ویروس قابل پیش‌بینی نیست و باید دید ویروس چه تغییراتی می‌کند و بر اساس آن اقدامی...

وی در مورد اینکه آیا در آینده‌ی نزدیک نیاز به واکسن قوی‌تری در برابر کرونا خواهد بود؟ ادامه داد: باید صبر کرد و دید ویروس در آینده چه جهش‌هایی خواهد داشت، چون جهش در ویروس قابل پیش‌بینی نیست و باید دید ویروس چه تغییراتی می‌کند و بر اساس آن اقدامی انجام داد.

قانعی در مورد قدرت ویروس انگلیسی گفت: تغییری که در این ویروس اتفاق افتاده، باعث می‌شود تا شیوع آن بیشتر شود، البته قبلا هم این اتفاق افتاده بود و باعث شیوع بیشتر ویروس شده بود. وی ادامه داد: در نظر داشته باشید، هر چقدر مصرف داروهای ضدویروس بیشتر شود، احتمال اینکه قدرت ویروس‌ها بیشتر شود، افزایش پیدا می‌کند و بنابراین احتمال جهش در ویروس همیشه وجود دارد، چون اصلا خاصیت ویروس همین است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

موفقیت واکسن_ایرانی برای هر دوستدار وطن غرورآفرین خواهد بود . اما این گونه اظهارات غیرحرفه ای که غیر علمی بودن آن از نگاه اهل فن پنهان نمی ماند , در باره ی واکسنی که هنوز در مرحله اول فاز انسانی است ، حاصلی جز تخریب اعتماد عمومی ندارد drjahanpur vahabzadeh_ali تو گوشت و خون این حکومت، دروغ و تزویر و ریا است چمدان_دلار چمدانهای_۴۰_کیلویی_دلار

زر نزنین بی شرفا

آغاز تولید انبوه واکسن کرونا در شرکت برکت/دسترسی به واکسن کرونای ایرانی تا خردادآغاز تولید انبوه واکسن کرونا در بنیاد برکت دسترسی به واکسن کرونای ایرانی تا خرداد قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی: پیش بینی شده که ۲۵میلیون دوز تولید داخلی واکسن ایرانی کرونا تا اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ داشته باشیم تا خرداد دیگه کسی نمونده روش تست کنید خدا رو شووووکر شمابرو همون رب رو تولید کن واکسن برکت رو بزنی قرمز ربی میشی اون موقع همه گرفتن تازه اگر برسه کاراتون بوی گند میده مثل همون طب اسلامی که به 100 نفر روغن بنفشه میداد 99 نفر نمیمردن میگفت دیدی معجزه طب اسلامیه🙄 شما استاد استفاده از موقعیت ها به نفع خود هستید اما آخر این قصه چیزی جز پیروزی مردم و رو سیاهی و له شدن شما زیر خشمی که ساختید نیست

کاریکاتور/ اقتدار واکسن ایرانی | کرونای انگلیسی مغلوب واکسن ایرانی- گرافیک و کاریکاتور کاریکاتور تسنیم | Tasnimواکسن ایرانی کرونا توانست ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی را به طور کامل خنثی کند. آغاز مذاکرات وزارت بهداشت سوئیس با ایران برای خرید واکسن ایرانی کرونا بر پایه کدام مدارک تحقیقاتی و پزشکی؟ ببند 😀😀

ایمنی ۸۰ درصدی واکسن کرونای «پاستور»/در خرید واکسن هیچ عدالتی در میان نیسترئیس انستیتو پاستور ایران: واکسن کرونای انستیتو پاستور یک واکسن ایمن است و می‌تواند در بدن تا ۸۰ درصد ایمنی ایجاد کند، واکسن‌های دیگری هم در انستیتو پاستور برای کرونا داریم که کاملاً بومی و از تکنولوژی های فوق برتر هستند که در حال انجام مطالعات آنها هستیم خدا قوت به همکاران عزیز🌷 زارررت حالایکیشوبه ثمرمیرسوندین تا بعد

۲۰۰ میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می‌گوید، واکسن بزنیدمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ثبت اطلاعات واکسن‌هایی که وارد کشور شده و تزریق می‌شوند در قسمتی به نام 'داشبورد' در سامانه تی‌تک، گفت: حدود ۲۰۰ میلیون واکسن فیک و تقلبی در دنیا تولید شده و دارد فروخته می‌شود؛ در ایران هم متاسفانه به اسم واکسن کرونا ارقام بسیار بالایی از مردم طلب می‌کنند، توصیه ما این است که مردم فقط از مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:

«مصطفی قانعی» دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و عضو کمیته واکسن کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به ویروس جهش یافته انگلیسی و تاثیر واکسن‌های کرونا بر روی آن بیان کرد: گروه‌هایی که روی واکسن کرونا کار می‌کنند، اعلام کردند این جهش‌ها تاثیر چندانی روی واکسن‌ها نداشته و همان واکسن‌ها اثربخش خواهد بود.

وی در مورد اینکه آیا در آینده‌ی نزدیک نیاز به واکسن قوی‌تری در برابر کرونا خواهد بود؟ ادامه داد: باید صبر کرد و دید ویروس در آینده چه جهش‌هایی خواهد داشت، چون جهش در ویروس قابل پیش‌بینی نیست و باید دید ویروس چه تغییراتی می‌کند و بر اساس آن اقدامی انجام داد.

قانعی در مورد قدرت ویروس انگلیسی گفت: تغییری که در این ویروس اتفاق افتاده، باعث می‌شود تا شیوع آن بیشتر شود، البته قبلا هم این اتفاق افتاده بود و باعث شیوع بیشتر ویروس شده بود.

وی ادامه داد: در نظر داشته باشید، هر چقدر مصرف داروهای ضدویروس بیشتر شود، احتمال اینکه قدرت ویروس‌ها بیشتر شود، افزایش پیدا می‌کند و بنابراین احتمال جهش در ویروس همیشه وجود دارد، چون اصلا خاصیت ویروس همین است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که واکسن‌ تولید داخل هم می‌تواند در برابر تغییرات ویروس کرونا همچون ویروس انگلیسی مقاوم باشد، بیان کرد: فعلا بر اساس فعالیت‌های ویروس‌ کرونا که تا الان دیده شده، واکسن اثربخشی دارد، ولی فعلا مقاومت آن مشخص نیست تا چه زمان باشد، چون بررسی‌ها کامل نیست، ولی واکسن داخلی با ویروس جهش یافته‌ی انگلیسی مشکلی ندارد، حتی منابع رسمی نیز اعلام کردند این نوع ویروس‌ خطری برای واکسن‌ها ایجاد نکرده است و اگر واکسن در دسترس قرار بگیرد، قطعا این شیوعی که وجود دارد، بسیار کمتر خواهد شد.