واکسن‌های بالقوه کووید۱۹؛ «مدرنا» درخواست مجوز می‌کند و «استرازنکا» آزمایش‌های بالینی بیشتری انجام می‌‌دهد

12/09/1399 10:26 ب.ظ

واکسن‌های بالقوه کووید۱۹؛ « مدرنا» درخواست مجوز می‌کند و «استرازنکا» آزمایش‌های بالینی بیشتری انجام می‌‌دهد مدرنا می‌گوید که واکسن آنها ثابت کرده است به طور متوسط ۹۴.۱ درصد مؤثراست و در موارد شدید کووید۱۹ این میزان تاثیرگذاری به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. واکسن بالقوه کووید۱۹ که توسط شرکت مدرنا و مؤسسه ملی سلامت تهیه و تولید شده است (آرشیو) شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد که برای واکسن کووید بالقوه خود از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا، درخواست مجوز استفاده اضطراری خواهد کرد.

به گزارش سایت خبرهای پزشکی و بهداشتی «وب ام‌دی»، شرکت مدرنا می‌گوید انتظار دارد که کمیته مشورتی واکسن و محصولات بیولوژیکی مربوط به سازمان غذا و داروی آمریکا، واکسن بالقوه کووید۱۹ آنها را در ۱۷ دسامبر (۲۷ آذر) مورد بررسی قرار دهد.

اگر این کمیته واکسن را تایید کند، محصول آنها بلافاصله به نقاط توزیع در سراسر کشور و به گروه‌هایی که دارای اولویت تعیین شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا هستند، از جمله کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در خط مقدم، ارسال خواهد شد. headtopics.com

مدرنا می‌گوید که واکسن آنها ثابت کرده است به طور متوسط ۹۴.۱ درصد مؤثراست و در موارد شدید کووید۱۹ این میزان تاثیرگذاری به ۱۰۰ درصد می‌رسد. وب ام‌دی می‌نویسد، همزمان با این خبر مدیرعامل شرکت داروسازی «استرا زنکا» به خبرگزاری بلومبرگ گفت که شرکت آنها قرار است آزمایش‌های بالینی بیشتری را روی واکسن‌های بالقوه ویروس کرونای خود انجام خواهد داد تا پاسخگوی سوالات به وجود آمده در مورد اثرگذاری آنها باشد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تولید واکسن‌های داخلی علیه کووید۱۹ از شهریور/واکسن 'برکت' اواخر خرداد عرضه می‌شودرییس کمیته علمی ستاد کرونا: *واکسن‌های داخلی علیه کرونا از شهریور سال جاری تولید می‌شوند *واکسن 'برکت' اولین واکسنی است که عرضه خواهد شد *شرکت 'برکت' قول داده که تا اواخر خرداد واکسن خود را عرضه کند *واکسن 'اسوید ۱۹' نیز در اواخر مهرماه به تولید می‌رسد تا شهریور همه از کرونا میمیرند از شهریور به بعد از واکسن های داخلی! برید واکسن فایزر برای ملت بخرید. برای لبنان فایزر گرفتید و دادید به حسن نصرالله مادر چادری صیغه زاده. نه_به_جمهوري_اسلامي واكسن_كرونا خوبه. تا اون موقع نصف نونخورهای ایران عازم سفر آخرت شدن و اون ۴۰میلیون نفر باقی مانده میتونن به کمک واکسن به زندگی مرفه‌تری ادامه بدن 😕

مقامات بهداشتی آمریکا: نتایج آزمایش‌های واکسن کووید۱۹ آسترازنکا ممکن است شامل داده‌های قدیمی باشدمقامات بهداشتی آمریکا: نتایج آزمایش‌های واکسن کووید۱۹ آسترازنکا ممکن است شامل داده‌های قدیمی باشد مقامات بهداشتی آمریکا روز سه‌شنبه ۳ فروردین اعلام کردند که ممکن است شرکت آسترازنکا تصویری ناقص از داده‌های مربو‌ط به موثربودن این واکسن ارائه داده باشد.

کارشناسان: واکسن‌های کرونا ظاهراً بی‌‌خطرند، اما هنوز پرسش‌های زیادی بی‌پاسخ مانده است🔺کارشناسان: واکسن‌های کرونا ظاهراً بی‌‌خطرند، اما هنوز پرسش‌های زیادی بی‌پاسخ مانده است ⚡️با نزدیک شدن به واپسین مراحل سریع‌ترین روند تولید واکسن در تاریخ، واکسن‌های کووید۱۹ به نتایج نهایی آزمایش‌های بالینی رسیده است .

پژوهشگران آمریکایی: داروی ضد ویروس کووید۱۹ نتایج امیدوارکننده‌ای از خود نشان داده ‌استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آیا زدن واکسن کووید۱۹ به معنای بازگشت به روال عادی زندگی است؛ کارشناسان پاسخ می‌دهندآیا زدن واکسن_کووید۱۹ به معنای بازگشت به روال عادی زندگی است؛ کارشناسان پاسخ می‌دهند به گزارش تارنمای خبرهای بهداشتی و پزشکی «وب ام‌دی»، ممکن است پاسخ‌ این سؤالات برای خیلی از افراد مبهم باشد و آنها را دچار سردرگمی کند

تایید دومین واکسن کووید۱۹ در بریتانیا؛ انتقال، نگهداری، و کاربرد آن ساده‌تر است🔺تایید دومین واکسن کووید۱۹ در بریتانیا؛ انتقال، نگهداری، و کاربرد آن ساده‌تر است ⚡️بریتانیا مصرف یک واکسن دیگر برای مبارزه با ویروس_کرونا را تایید کرد. بریتانیا همچنین تصمیم گرفت بین دریافت دو دز واکسن کمی فاصله بیاندازد تا شمار بیشتری واکسینه شوند.

Print this page

واکسن بالقوه کووید۱۹ که توسط شرکت مدرنا و مؤسسه ملی سلامت تهیه و تولید شده است (آرشیو)

شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد که برای واکسن کووید بالقوه خود از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا، درخواست مجوز استفاده اضطراری خواهد کرد.

به گزارش سایت خبرهای پزشکی و بهداشتی «وب ام‌دی»، شرکت مدرنا می‌گوید انتظار دارد که کمیته مشورتی واکسن و محصولات بیولوژیکی مربوط به سازمان غذا و داروی آمریکا، واکسن بالقوه کووید۱۹ آنها را در ۱۷ دسامبر (۲۷ آذر) مورد بررسی قرار دهد.

اگر این کمیته واکسن را تایید کند، محصول آنها بلافاصله به نقاط توزیع در سراسر کشور و به گروه‌هایی که دارای اولویت تعیین شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا هستند، از جمله کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در خط مقدم، ارسال خواهد شد.

مدرنا می‌گوید که واکسن آنها ثابت کرده است به طور متوسط ۹۴.۱ درصد مؤثراست و در موارد شدید کووید۱۹ این میزان تاثیرگذاری به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

وب ام‌دی می‌نویسد، همزمان با این خبر مدیرعامل شرکت داروسازی «استرا زنکا» به خبرگزاری بلومبرگ گفت که شرکت آنها قرار است آزمایش‌های بالینی بیشتری را روی واکسن‌های بالقوه ویروس کرونای خود انجام خواهد داد تا پاسخگوی سوالات به وجود آمده در مورد اثرگذاری آنها باشد.

استرا زنکا صبح دوشنبه ۱۰ آذر اعلام کرد که میزان تاثیرگذاری دو دز واکسن مختلف آنها ۹۰ درصد و ۶۲ درصد گزارش شده است و دو واکسن روی هم تا ۷۰ درصد در پیشگیری از کووید۱۹ مؤثر است.

به گزارش بلومبرگ، شرکت استرا زنکا و شریک آن دانشگاه آکسفورد بریتانیا، در ابتدا تفاوت در دو دز را آشکار نکردند و این امر سوالاتی را درباره شفافیت آزمایش‌های بالینی آنها ایجاد کرده است.

کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی خواستار دریافت اطلاعات بیشتر در مورد واکسن‌های بالقوه کووید۱۹ است

کارشناس ارشد واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که واکسن‌های ویروس کرونا و واکنش سیستم ایمنی بدن به آن‌ها، باید توسط این سازمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و نباید تنها به اطلاعاتی که شرکت‌های داروسازی در بیانیه‌های مطبوعاتی خود ارائه می‌دهند، بسنده کرد.