وال‌استریت ژورنال: بندر جاسک تبدیل به کانون ارسال تسلیحات توسط جمهوری اسلامی به حوثی‌های یمن شده است

19/10/1400 04:37:00 ق.ظ

🔺وال‌استریت ژورنال: بندر جاسک تبدیل به کانون ارسال تسلیحات توسط جمهوری اسلامی به حوثی‌های یمن شده است ▪️مبدا هزاران راکت‌انداز، مسلسل، تفنگ تک‌تیرانداز، و سایر سلاح‌ها که در دریای عمان ضبط شده‌اند، این بندر بوده است. بیشتر بخوانید:

روزنامه وال‌استریت ژورنال، روز شنبه ١٨ دی‌ماه در خبری با استناد به یک گزارش محرمانه سازمان ملل متحد عنوان کرده است بندر جاسک تبدیل به کانون ارسال تسلیحات توسط جمهوری اسلامی به حوثی‌ها شده است. طبق این خبر، در پیش‌نویس گزارش آماده‌شده توسط کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل، که مبتنی بر اظهارات خدمه‌های یمنی و نیز اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط دستگاه‌های ردیابی است، قایق‌های چوبی کوچک از مبدا بندر جاسک اقدام به قاچاق اسلحه‌های ساخت روسیه، چین،...

طبق این خبر، در پیش‌نویس گزارش آماده‌شده توسط کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل، که مبتنی بر اظهارات خدمه‌های یمنی و نیز اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط دستگاه‌های ردیابی است، قایق‌های چوبی کوچک از مبدا بندر جاسک اقدام به قاچاق اسلحه‌های ساخت روسیه، چین، و ایران به سوی یمن کرده‌اند.

ایالات متحده طی سال‌های گذشته در تلاش بوده راه‌های ارسال اسلحه به ستیزه‌جویان حوثی در یمن را مسدود کند. تحویل اسلحه به حوثی‌ها نقض تحریم اسلحه وضع‌شده علیه حوثی‌ها توسط سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ایران: صلاحیت رسیدگی به پرونده هواپیمای اوکراینی را داریم؛ مبلغی به برخی خانواده‌ها پرداخت شده است▪️وزارت امور خارجه ایران با صدور بیانیه‌ای در آستانه سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری پی‌اس۷۵۲ اعلام کرد تاکنون به برخی از خانواده‌ها «پرداخت‌هایی را وفق مقررات مربوطه انجام داده است.»

5 ماه است از پسرمان بی‌خبریم/ فرهاد به قصد مهاجرت به انگلیس وارد ترکیه شدفرهاد جوان کردستانی که به قصد مهاجرت به کشور انگلیس از طریق مرز وارد ترکیه شد در همان ابتدای ورودش در یازدهم مرداد ماه سال‌جاری ناپدید شده و تاکنون خانواده این جوان نتوانستند از طریق مراجع قضایی ترکیه و ایران اثری از او بیابند.

اعتراضات قزاقستان؛ ادامه تیراندازی شبانه در آلماتی، توکایف: نظم به کشور بازگشته استدر حالی که رسانه‌های محلی شامگاه پنجشنبه از ادامه تیراندازی در خیابان‌های مرکزی آلماتی، پایتخت خبر می‌دهند، قاسم ژمات توکایف می‌گوید نظم به این کشور بازگشته است.

کاخ سفید: حملات اخیر ممکن است به مذاکرات وین یا سالگرد کشته‌شدن سلیمانی مرتبط باشدجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در خصوص حملات اخیر به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه گفت که واشینگتن درباره اینکه چه گروه یا افرادی مسئول این حمله‌ها هستند حملات اخير در سوريه وعراق به مذاكرات وين ربطى ندارد اين حملات ربطى دارد به روز سال كشته شدن قاسم سليمانى ابو مهدى مهندس ايالات متحده اكَر آهن كَرم ميبنند عقب نشينى خواهد كرد از سوريا و عراق هرچند نيروى آن كَشور در عراق فرقى دارد با نيروى در سوريا در عراق هماهنكَى كنند باحكومت

وزیر خارجه فرانسه: در مذاکرات وین پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان رو به پایان استژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در خصوص روند مذاکرات احیای «برجام» در وین گفته است که پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان برای رسیدن به توافق رو به پایان دعوت کنید بیاید.

فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است📌 فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفت در این مذاکرات پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است.