وال‌استریت ژورنال: روسیه شبه‌نظامیان سوری‌ را برای جنگ در اوکراین استخدام کرده است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وال‌استریت ژورنال: روسیه شبه‌نظامیان سوری‌ را برای جنگ در اوکراین استخدام کرده است العربيه_فارسى

به گزارش روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، دوشنبه 7 مارس، به گفته چهار مقام امنیتی آمریکایی، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که روسیه، که از سال 2015 در سوریه فعال بوده است، طی روزهای اخیر جنگجویانی را از آنجا به خدمت گرفته است، به این امید که مهارت آنها در نبردهای شهری بتواند به تصرف کییف و وارد آوردن «ضربه ویرانگر» به دولت اوکراین کمک کند.

در حالی که نیروهای عمدتاً سرباز اجباری روسیه فاقد مهارت‌های جنگ شهری هستند، شبه‌نظامیان سوری حدود یک دهه درگیر جنگ شهری بوده‌اند. مقامات آمریکایی می‌گویند روسیه همچنین می‌تواند از نیروهای سوری در اوکراین بخواهد تا بر اساس نحوه همکاری آنها در سوریه با «گروه واگنر»، نیروی مزدوری که برخی آن را نیروی نیابتی دولت روسیه می‌دانند، نقش «پشتیبانی» را بر عهده بگیرند.

روسیه از زمان ورود به جنگ داخلی سوریه در سال 2015، عمدتاً از طریق حملات هوایی و همچنین با استفاده از نیروهای پیاده و واحدهای زرهی و موشکی از حامیان اصلی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بوده است. گروه واگنر که اندکی پس از آغاز مداخله روسیه در جنگ داخلی سوریه به هواداری از رژیم اسد وارد این کشور شد، عملیات‌های پشتیبانی مانند تصرف میادین نفت و گاز و تامین امنیت دیگر زیرساخت‌های دولتی همچون فرودگاه‌ها را بر عهده داشته است.

به گفته کارشناسان، اعزام جنگجویان خارجی به اوکراین توسط روسیه، جبهه جنگ اوکراین را بین‌المللی می‌کند، و بنابراین می‌تواند جنگ را از این کشور به معادلات منطقه‌ای گسترده‌تر، به‌ویژه در خاورمیانه مرتبط کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اقدام نيک کرده است اقدام دفاع از کشور های اسلامي است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها