وال‌ستریت ژورنال: دولت بایدن قصد دارد تحریم‌های «فلج‌کننده» علیه ایران را لغو کند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وال‌استریت ژورنال: دولت بایدن قصد دارد تحریم‌های «فلج‌کننده» علیه ایران را لغو کند العربيه_فارسى

به گزارش «وال‌ستریت ژورنال»، پس از یک بررسی 9 ماهه توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا، مقامات این کشور، دوشنبه 18 اکتبر، اعلام کردند دولت آمریکا قصد دارد برای «بهبود» تاثیر کارآمدی ابزار تحریم‌، سیاست اعمال تحریم‌های اقتصادی و مالی را تغییر داده و آن را محدود کند.این تغییر گسترده در سیاست خارجی آمریکا پس از آن صورت گرفت که بسیاری از ناظران از میزان کارآمدی و تاثیر تحریم‌ها انتقاد کرده بودند.

آمریکا برای این‌که دولت‌های دیگر را به رعایت منافع خود وادار کند، از تحریم به عنوان مجازات آنچه که «تخلف» می‌پندارد استفاده می‌کند. برخی از منتقدان، به «شکست» دونالد ترامپ در جلوگیری از غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران اشاره کرده و آن را مانند «شکست» در براندازی رژیم مادورو، عدم موفقیت در جلوگیری از آزمایش موشک‌های بالستیک توسط کره شمالی و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا از مضامین ناکارآمدی تحریم‌ها می‌دانند.

پیش‌تر الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه دولت پیشین ایالات متحد در مقاله‌ای برای وبگاه «نشنال ریویو» گفته بود که به نظر می‌رسد سازمان امنیت خارجی آمریکا «سیا»، در قبال افزایش توانایی‌های خود برای مقابله با تهدیدهای چین، در حال کاهش توانایی‌هایش برای مقابله با تهدیدهای ایران است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امیدواریم 🇮🇷

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه آمریکا: پایان کار دیپلماتیک دولت بایدن در افغانستان بررسی می‌شودسخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دوشنبه، 18 اکتبر، به خبرگزاری «رویترز» گفت که دیانا شاو، سرپرست بازرسی کل این وزارتخانه، پایان کار دیپلماتیک دولت جو بایدن در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سلیمی: دولت روحانی مجلس را دور زده استعضو هیات رئیسه مجلس ایران با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی گفت سازمان امور مالیاتی دولت روحانی در قراردادهای خود مجلس را دور زده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عدالت‌گستری و گره‌گشایی از کار مردم راهبرد دولت و خبرگزاری ایرنا استعلی نادری مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در آیین معارفه و تودیع مدیران عامل جدید و سابق ایرنا که صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ در محل این خبرگزاری برگزار شد گفت: ایرنا خبرگزاری کل نظام است و مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه نیز باید آن را رسانه خود بدانند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دولت پاسداران؛ فرمانده سپاه عاشورا استاندار آذربایجان شرقی شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رای اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشورجلسه هیات وزیران بعدازظهر یکشنبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد و در این جلسه آقایان زین‌العابدین رضوی‌خرم، محمدصادق معتمدیان و یعقوب علی نظری به ترتیب به عنوان استانداران منتخب استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و خراسان رضوی از اعضای دولت رأی اعتماد گرفتند. بزرگترین اختلاس تاریخ مافیای ایران در برجهای مسکونی ناتمام صندوق بازنشستگان مخابرات در اقدسیه تهران،بلوار اوشان این مافیا از همه نهاد،اطلاعاتی،سپاهی، قضایی،بانکی،شهرداری با همکاری عوامل برون مرزی،با مافیای ارزی ۲۰ سال ست،هزاران هزار میلیارد تومان،میلیونها یورو حاصل این اختلاس.! سید محرومان و استانداران نجومی بگیر. این معتمدیان احتمالا واجایی هست که کلا حذف نمیشه
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

دولت سوسیالیست اسپانیا می‌خواهد روسپیگری را غیرقانونی کند | DW | 18.10.2021سران حزب سوسیالیست حاکم اسپانیا در چهلمین کنگره خود، حزبشان را 'کاملا فمینیستی' خواندند. از جمله برنامه‌های سوسیالیست‌های این کشور ایجاد تحول در شرایط زیست محیطی، بهبود وضعیت کار زنان و غیرقانونی کردن روسپیگری است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »