وال استریت ژورنال: ایران فعالیت سانتریفوژها را از سرگرفته است | DW | 17.11.2021

26/08/1400 12:01:00 ب.ظ

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، تهران فعالیت‌های سانتریفوژهای پیشرفته و جدید در سایت کرج را از سرگرفته است. انتشار این گزارش در آستانه مذاکرات برجام در وین، دیپلمات‌های غربی را نگران کرده است.

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، تهران فعالیت‌های سانتریفوژهای پیشرفته و جدید در سایت کرج را از سرگرفته است. انتشار این گزارش در آستانه مذاکرات برجام در وین، دیپلمات‌های غربی را نگران کرده است. جمهوری اسلامی از آذر ۱۳۹۹ برای فعالیت‌های نظارتی بازرسان آژانس محدودیت‌هایی قائل شد و از اسفند، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به حال تعلیق درآورد.

یکی از این محدودیت‌ها، جلوگیری از دسترسی بازرسان آژانس به داده‌های دوربین‌های نظارتی در تاسیسات هسته‌ای بود که رفع آن به موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات وین در یک دوره زمانی مشخص موکول شد.

تولید سانتریفوژهای پیشرفته و جدید در سایت کرج باعث نگرانی مقامات غربی شده است. این دیپلمات‌ها گفتند تهران می‌تواند از سانتریفوژهای پیشرفته در برنامه تسلیحات هسته‌ای خود استفاده کند. حمله به سایت کرج آخرین مورد از یک سری حملات مشکوک به برنامه هسته‌ای ایران بوده است که در ماه‌های اخیر و هم‌زمان با تلاش قدرت‌های جهانی برای نجات توافق هسته‌ای شکست‌خورده، انجام گرفت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید منابع دیپلماتیک که وال استریت ژورنال نام آنها را در گزارش خود ذکر نکرده گفته‌اند سانتریفوژهای پیشرفته یکی از موضوع‌های اصلی مورد اختلاف در مذاکرات آتی احیای برجام در وین خواهد بود. headtopics.com

نگرانی هاشون به مسخره گی حقوق بشرشونه

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بی سر در و نشانه؛ این‌جا معروف‌ترین کنیسه یهودیان در تهران استچرا بانوان؟؟! شیوه نامه ی بهداشتی مختص بانوان میشه و آقایان نه؟!

پلیس در بریتانیا انفجار مرگبار در لیورپول را «تروریستی» خواند؛ بازداشت چهار نفر🔺پلیس در بریتانیا انفجار مرگبار در لیورپول را «تروریستی» خواند؛ بازداشت چهار نفر ▪️در پی انفجار روز یکشنبه بیرون از ساختمان یک بیمارستان در شهر لیورپول، بریتانیا سطح تهدید حمله تروریستی را به «شدید» ارتقا داد.

گزارش وال‌استریت ژورنال از تولید دوباره قطعات پیشرفته هسته‌ای در ایران

وال‌استریت ژورنال: ایران ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته را از سر گرفته استدر آستانه آغاز دور جدید مذاکرات بین ایران و کشورهای 4+1 در وین، روزنامه «وال‌استریت ژورنال» در گزارشی نوشته است که تهران تولید قطعات سانتریفیوژ پیشرفته را

هنگاو: اطلاعات سپاه نقده جان باختن دو شهروند «تحت بازداشت» را تأیید کرده است▪️یک سازمان حقوق بشری می‌گوید خبر کشته شدن دو تن از پنج شهروند کرد که دهم شهریور در نقده بازداشت شده بودند، به طور رسمی از سوی اطلاعات سپاه پاسداران این شهرستان به خانواده‌های آنها اعلام شده است. بار دیگر حکومت عدل علی و دین ناب محمدی خوش درخشید لعنت بر جمهوری اسلامی. هموطن کرد شرمنده

سیستمهای الکتریکی کنترل مرز ترکیه با ایران را تسهیل کرده استدوربین‌های حرارتی و سیستم‌های صوتی که در دیوار امنیتی مرز با ایران نصب شده، کنترل این مرز را آسان‌تر کرده است. - خبرگزاری آناتولی تورکیه باید از مسلسل اتومات استفاده کند مثل همون که باهاش اسرائیل نیری را نفله کرد. کرد و فارس زبان مسلسل را بهتر از زبان آدم میفهمند.