وال استریت جورنال: آژانس شواهد جدیدی از فعالیت‌های اعلام‌نشده هسته‌ای در ایران پیدا کرده است

18/11/1399 07:51 ق.ظ

♦️وال استریت جورنال: آژانس شواهد جدیدی از فعالیت‌های اعلام‌نشده هسته‌ای در ایران پیدا کرده است ▪️بازرسان آژانس بین المللی انرژي اتمی به اسنادی دست یافته‌اند که پرسش‌های جدی درباره وسعت جاه‌طلبی هسته‌ای جمهوری اسلامی مطرح می‌کند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. نمایی از مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، پایتخت اتریش. این نهاد مسئولیت نظارت بر اجرای برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بر عهده دارد.

بازرسان سازمان ملل متحد به شواهد و مدارک جدیدی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران دست یافته‌اند، که پرسش‌های جدیدی را درباره وسعت جاه‌طلبی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی مطرح می‌کند.

روزنامه وال استریت جورنال جمعه ۱۷ بهمن از قول سه دیپلمات گزارش داد، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان بازدید از دو سایت هسته‌ای ایران در پائیز گذشته، به این شواهد دست یافته‌اند. به گفته این دیپلمات‌ها، که هویت آنها در گزارش فاش نشده، در نمونه‌های جمع‌آوری شده توسط بازرسان آژانس از آن دو محل، آثار مواد رادیواکتیو وجود دارد که می‌تواند نشانه کار بر روی سلاح هسته‌ای باشد.

با این حال منابع این روزنامه آمریکایی گفته‌اند آنها از ماهیت دقیق آنچه پیدا شده است، اطلاعی ندارند. جمهوری اسلامی سال گذشته دسترسی آژانس به دو سایت مشکوک را به مدت هفت ماه مسدود کرده بود، که منجر به صدور نخستین قطعنامه شورای حکام در محکومیت ایران پس از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد. headtopics.com

تو بی‌جا کردی از وسعت جاه‌طلبی حرف زدی...

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

من که امیدوارم حکومت تروریستی زودتر بمب اتم بسازه تا مورد عنایت اسرائیل و آمریکا قرار بگیره.اینطوری هم خودش زودتر سقوط میکنه و هم ملت راحت میشن. چهره پلید رژیم رو فقط ترامپ فهمیده بود دموکراتها عاجز از فریبکاری رژیم آخوندی هستند به کوری چشم شما وطن فروش ها بمب اتم که هیچی هیدروژنی هم میسازی کشورم تا دست هر بیگانه و بیگانه درستی رو از خاکش دور کنه مدعیان حقوق بشر تعداد کلاهک هسته ای امریکا و اسرائیل که اصلا مهم نیست کسی جز اونا نباید داشته باشه که راحت بتونن بهش زور بگن کور خوندن تازه گهم خوردن

برید دوباره یه پی ام دی بازکنید تا ببینید مارها چجوری میان مثل عسگر نیش بارونتون میکنن!! این بازی ها کهنه هم فایده نداره ، بازی موش و گربه اتمی با ایالات نامتحد امریکا باید تمام شود ! خروج_از_پروتکل_الحاقی اخراج_جاسوسان_اژانس بازرسان اژانس جاسوسان امریکا و اسرائیل راستش از وقتی ترامپ رفته اخبار صدای امریکه برام مثه غرغرهای یک پیر زن غرغرو میمونه که از عالم و ادم گله داره😕😕

Is the same fake as Iraq has a mass destruction weapon Your media is fake and people know how that!!!! بابا نمی خواد شواهد پیدا کنید پفیوزای بمب اتم دار ، ما بمب اتمی رو میسازیم ، هر غلطی از دست تون بر میاد انجام بدین ، خلاص

وال استریت ژورنال با استناد به گزارش محرمانه آژانس: ایران تولید اورانیوم فلزی را آغاز کردطرف‌های اروپایی برجام پیش‌تر یادآور شده بودند که بر اساس توافق وین ایران حق ندارد به مدت پانزده سال اقدام به تولید اورانیوم فلزی کند و در این خصوص دست به تحقیق و توسعه بزند. جمهوری اسلامی! نه ایران! آخوندنیوز kuffmode با امید تولید بمب اتم سه شعبه😍 well I keep saying this Iran has nothing to loose USA by putting conditions on joining JCOPA it has put pressure on itself USA should join agreement then should demand things

به گفته این دیپلمات‌ها، در نمونه‌های جمع‌آوری شده توسط بازرسان آژانس از آن دو محل، آثار مواد رادیواکتیو وجود دارد که می‌تواند نشانه کار بر روی سلاح هسته‌ای باشد.

دیدگاه | سرمقاله وال استریت جورنال: جو بایدن در عراق آزموده می‌شوددیدگاه | سرمقاله وال استریت جورنال: جو بایدن در عراق آزموده می‌شود ▪️از متن: نیازی نیست جو بایدن تنش را به سطح زمان دستور دونالد ترامپ به حمله تلافی جویانه و کشتن قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ برساند جوبایدن با حالت خواب آلود داره موشک هایی رو که ایران باهاش آمریکایی ها رو تو اربیل میکشه میشمره. همین قدر بی عرضه و بدبخت.

وال استریت جورنال:‌ حمله اسرائیل به کشتی‌های حامل نفت ایران به سوریه‎به گفته‌ مقامات آمریکایی و منطقه‌ای، اسرائیل از اواخر سال 2019 تاکنون دست‌کم 12 کشتی که بیشتر آنها

وال استریت ژورنال: زلمی خیلیزاد به طالبان پیشنهاد ایجاد حکومت موقت را داده استگزارش‌ها حاکی است که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان برای تسریع روند صلح، از سال ٢٠٠١ به اين طرف مردم نتايج حكومت هاي عبوري ،موقت ،انتقالي و اشتراكي را ديده اند كه سبب قتل يك مليون افغان شده است، ملت اداره اسلامي قوي مركزي را ميخواهد كه استقلال را اعاده و صلح و امنيت را تامين نمايد. و اين كار را صرف طالبان انجام داده ميتوانند.

ادعای وال استریت ژورنال درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایرانادعای وال استریت ژورنال درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین تحقیقات خود شواهدی دال بر وجود فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده از سوی ایران پیدا کرده است.

Print this page

نمایی از مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، پایتخت اتریش. این نهاد مسئولیت نظارت بر اجرای برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بر عهده دارد.

بازرسان سازمان ملل متحد به شواهد و مدارک جدیدی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران دست یافته‌اند، که پرسش‌های جدیدی را درباره وسعت جاه‌طلبی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی مطرح می‌کند.

روزنامه وال استریت جورنال جمعه ۱۷ بهمن از قول سه دیپلمات گزارش داد، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان بازدید از دو سایت هسته‌ای ایران در پائیز گذشته، به این شواهد دست یافته‌اند.

به گفته این دیپلمات‌ها، که هویت آنها در گزارش فاش نشده، در نمونه‌های جمع‌آوری شده توسط بازرسان آژانس از آن دو محل، آثار مواد رادیواکتیو وجود دارد که می‌تواند نشانه کار بر روی سلاح هسته‌ای باشد.

با این حال منابع این روزنامه آمریکایی گفته‌اند آنها از ماهیت دقیق آنچه پیدا شده است، اطلاعی ندارند.

جمهوری اسلامی سال گذشته دسترسی آژانس به دو سایت مشکوک را به مدت هفت ماه مسدود کرده بود، که منجر به صدور نخستین قطعنامه شورای حکام در محکومیت ایران پس از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد.

بعد از صدور قطعنامه در خرداد ماه، تهران و آژانس – که مسئولیت نظارت بر اجرای برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بر عهده دارد – در شهریور ماه از فراهم شدن امکان بازرسی از آن دو مرکز خبر دادند.

طبق گزارش‌ها، این دو مکان در اطراف شهرضا در استان اصفهان و حومه شهر تهران قرار دارند.

صدای آمریکا هنوز نمی‌تواند محتوای گزارش وال استریت جورنال را تائید کند اما انتشار این گزارش در حالی منتشر شده که دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود، تاکید داشته اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، برگرداند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه ۱۷ بهمن در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید در پاسخ به پرسشی درباره زمان بندی دولت پرزیدنت بایدن برای توافق هسته‌ای با ایران گفت: «همه چیز بسته به ایران است. اگر ایران به اجرای کامل تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای برجام بازگردد، ایالات متحده هم چنین خواهد کرد. آمریکا آن را به عنوان پایه‌ای برای ساخت توافقی طولانی‌تری و قوی‌تر مورد استفاده قرار می‌دهد که پاسخگوی دیگر موارد نگرانی هم باشد.»

سخنگوی کاخ سفید: توپ در زمین ایران است؛ جمهوری اسلامی باید به تعهداتش در برجام بازگردد

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید همه چیز به ایران بستگی دارد و توپ در زمین ایران است که اجرای تعهدات خود را از سربگیرد و به آن عمل کند.