وال استریت جورنال: زمان گریز هسته‌ای ایران با هر توافقی «کاهش» می‌یابد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وال‌استریت جورنال می‌نویسد موضوع کاهش زمان گریز هسته‌ای ایران امیدواری به توانایی دولت بایدن برای یک توافق قوی با جمهوری اسلامی را کاهش داده است.

این مقامات که نام آن‌ها فاش نشده، گفته‌اند که زمان دقیق گریز هسته‌ای ایران بستگی به توافق جدید خواهد داشت؛ این‌که ایران برخی تاسیسات هسته‌ای را برچیده و ذخایر اورانیوم خود را همراه با سانتریفوژها نابود یا به خارج منتقل کند.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وال‌استریت جورنال از اظهار نظر درباره زمان گریز هسته‌ای ایران خودداری کرده، اما گفته است «تنها چند هفته» فرصت مانده تا به یک توافق برسیم، وگرنه پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران به حدی خواهد رسید که بازگشت به برجام را ناممکن خواهد کرد. در این میان برخی مقامات سابق آمریکا هشدار داده‌اند که کاهش زمان گریز هسته‌ای ایران به زیر شش ماه می‌تواند توانایی آمریکای برای واکنش به افزایش ناگهانی شتاب برنامه هسته‌ای ایران را تضعیف کند.

این گزارش می‌افزاید البته زمان گریز هسته‌ای به معنی فاصله ایران تا ساخت بمب هسته‌ای نیست و تنها زمان لازم برای تولید مواد اولیه را در بر می‌گیرد؛ چرا که بر اساس ارزیابی مقامات غربی، ایران برای ساخت بمب هسته‌ای و سوار کردن کلاهک‌ هسته‌ای بر موشک‌ها مهارت‌های لازم را ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این یک‌باریه بسیار پیچیده می‌باشد. اینجور نیست که آقای بایدن ندانند که چه می کنند. موفق باشید. یا حق

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار پوتین درباره عضویت اوکراین در ناتو: آماده مذاکره‌ برای کاهش تنش‌ها هستیمولادیمیر پوتین روز سه‌شنبه گفت امیدوار است که رفع نگرانی‌های امنیتی روسیه از طریق مذاکرات ممکن باشد، اگرچه این مذاکرات آسان نخواهد بود. محمدحسین بقراطی 😂مانیا رو هومن کونی بگاد همون بیتا رو میگم😂🍆🍆🍆 لطفا ویکتور اوربان رئیس جمهور مجارستان را با ایران بزرگ و ۱۶۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع با تاریخ چند هزاره و منابع سرشارش مقایسه نفرمایید
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پوتین برای کاهش بحران بر سر اوکراین پیشنهاد مذاکرات بیشتر با غرب داد🔺پوتین برای کاهش بحران بر سر اوکراین پیشنهاد مذاکرات بیشتر با غرب داد ▪️کشورهای غربی می‌گویند که روسیه حدود ۱۲۰هزار سرباز و تجهیزات نظامی را اطراف اوکراین جمع کرده است. آنها نگران آن هستند که مسکو می‌خواهد به اوکراین حمله کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: جنگ اوکراین بازندگانی خواهد داشت پوتین و روسیه و دولت حزب دموکراتی بایدن و حزب او و بریتانیا و اتحادیه اروپا خواهند بود آمریکا با وجود بایدن و حزب دموکرات اَبَر قدرتی او دُچار تَردید شُده است نزد مُتحدین و دُشمنان The donkey riders of the past and B4 the revolution, becoming aristocrats Mullahs, stole Iran's revolution & replaced a crown by Wrapped Ammameh, created an aristocratic clergy regime based on Velāyat-e faqīh, acting as 21st century Mongolian invaders by stealing Iranian's wealth 5000 Iranian top officials kids collectively own $148 billion in western banks as per central bank's report,yet the sickening ultra mullahs asked 2 unfreeze billion in funds 2restart nuclear talks! Mullah donkey riders of the past can return $10 billions of such stolen money!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: ایران در آستانه ساخت سلاح هسته‌ای استباب منندز، سناتور دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، ضمن مخالفت با احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در اظهاراتی گفت، نمی‌توان به ایران اجازه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رسانه‌های اسرائیل: رزمایشی هوایی بزرگی با شبیه‌سازی حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران انجام شدروزنامه تایمز اسرائیل به نقل از شبکه خبری «کان نیوز» می‌گوید دو هفته پیش اسرائیل رزمایش هوایی بزرگی را اجرا کرده که در آن شبیه سازی حمله به ایران را تمرین کرده است. این گزارش می‌گوید از نیروی هوایی آمریکا هم ناظری در این رزمایش حضور داشت. این گزارش که روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن منتشر شده می‌گوید یک... گوه خوردين :)) هیچ حمله ای نه ازسوی اسرائیل و نه جیم الف نخواهد شد، بقای هردو به تداوم وضع موجود بستگی دارد.. جیم الف برای تحمیق کردن ابلهان دورو برش و صحیونیستها برای راندن هرچه بیشتر فلسطینیها و گسترش شهرکهای یهودی نشین.. در شبیه ساز شاید اینکار انجام بشه؛؛ ولی در واقعیت بعد از کوچکترین تعرضی به خاک ایران تل آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وال استریت ژورنال: شانس حصول توافق در وین بالا رفته استوال استریت ژورنال: *شانس حصول توافق در وین بالا رفته است *حفره‌های مهمی هنوز باقی است *اما تمرکز مذاکرات بر روی تصمیمات کلیدی، اصلی و نهایی گذاشته شده است *انتظار می‌رود که مذاکره‌کنندگان اصلی جمعه (فردا) یا شنبه به وین بازگردند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ۷۷ شهر در وضعیت قرمز و آماده‌باش در همه مراکز درمانیهمزمان با افزایش بیش از ۶۰ درصدی آمار بستری کرونا طی یک هفته در ایران، وزارت بهداشت از آماده‌باش همه مراکز درمانی کشور برای مقابله با موج ششم این بیماری خبر داد. کـــــــــــــــــــوسکشهای خدا کیری پرچم🇹🇷🇹🇷 کثافت کوسکون نامو جندتونو روی تاریخ ایران می اندازید ولی ار چین لجن خوار واکسن نمیگیرید کرونارو ریشه کن کنید دنیارا گاییده خود کوسکششون یک مبتلا نداره ریـــــــــــــــــــــــدم 💩💩💩تو قـــــرانتون
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »