والدین مالک کودکان نیستند

27/06/1398 08:21 ق.ظ

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی: کودک‌آزاری رتبه اول را در خشونت‌های خانگی داراست. در برخی از مناطق باتوجه به خرده فرهنگ‌ها، احساس تملک والدین نسبت به کودکان ریشه‌دار است و فکر می‌کنند کودک مایملک آنهاست و هرطور که خواستند، میتوانند با کودک رفتار کنند.

تهران- ایرنا- رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در برخی از مناطق باتوجه به خرده فرهنگ‌ها، احساس تملک والدین نسبت به کودکان ریشه دار است و این گروه از خانواده‌ها فکر می‌کنند کودک مایملک آن‌ها بوده و هرطور که خواستند، می‌توانند با کودک رفتار کنند در حالی که این باور فوق العاده آسیب زا است. وی ادامه داد: براساس تحقیقات انجام گرفته در کشورهای حتی توسعه یافته، بر خلاف تصور اولیه، احتمال اینکه کودک در خانواده در معرض خشونت قرار گیرد بیشتر از محیط بیرون از خانواده است و این موضوع ضرورت آگاهسازی و انواع مداخلات تخصصی را جهت پیشگیری از کودک...

وی ادامه داد: براساس تحقیقات انجام گرفته در کشورهای حتی توسعه یافته، بر خلاف تصور اولیه، احتمال اینکه کودک در خانواده در معرض خشونت قرار گیرد بیشتر از محیط بیرون از خانواده است و این موضوع ضرورت آگاهسازی و انواع مداخلات تخصصی را جهت پیشگیری از کودک آزاری، روشن می‌سازد.

جعفری تصریح کرد: بررسی های ما نشان می دهد که ۹۰ درصد موارد کودک آزاری از سوی والدین و فامیل و سایر اعضای خانواده و تنها ۱۰ درصد از سوی غریبه ها اتفاق می افتد و این واقعیتی است که در تقریبا همه جای دنیا اتفاق می افتد و مختص ایران نیست.

به گفته وی، کودک آزاری رتبه اول را در خشو نت های خانگی به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

در کنار ادعاهای دروغ، حرف والدین سحر خدایاری را هم بشنویمسخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه از رسانه‌ها می‌خواهم شرایط خانواده سخر خدایایری را هم ببینیم و بیش از این آنها را آزار ندهیم، گفت: آنها خودشان صحبت‌هایشان را مطرح می‌کنند. در کنار ادعاهای دروغ، حرف والدین را هم بشنویم.

ترامپ: ایرانی‌ها هنوز برای دیدار آماده نیستند اما آماده می‌شونددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت که به‌دنبال دیدار با حسن روحانی همتای ایرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر ماه جاری نیست. جمهوری اسلامی اهل مصالحه نیست اره ارواح عمتون بشینید حتما آماده میشن میان هیچوقت هم اماده ی مذاکره نمی شوند

در کنار ادعاهای دروغ، حرف والدین سحر خدایاری را هم بشنویمسخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه از رسانه‌ها می‌خواهم شرایط خانواده سخر خدایایری را هم ببینیم و بیش از این آنها را آزار ندهیم، گفت: آنها خودشان صحبت‌هایشان را مطرح می‌کنند. در کنار ادعاهای دروغ، حرف والدین را هم بشنویم.

بیمارستان‌های کشور در برابر زلزله مقاوم نیستندرییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: بیش از نیمی از بیمارستان‌های کشور در برابر زلزله مقام نیستند. اگر زلزله آبان ماه ۹۶ به جای سرپل ذهاب در شهر کرمانشاه یا کلانشهری همچون تبریز و تهران رخ می‌داد با حجم زیادی از تلفات روبرو بودیم. قران شرح وبیان هرچیزاست.همه اقوام رامثل قوم لوط وهودوثمودتنبیه می کنیم.چنانچه خوشگذران شهری به فسق بپردازندمهلت می دهیم تالازم شودان شهررازیروروکنیم سپس ان رازیروزبرمی کنیم ولی مابه ایشان ستم نکردیم بلکه خودشان به خودشان ستم کردند.،قران کریم،اشکارمی شودخداوندمتعال اقوام رادرطول ت

او معماری شرقی را به دیزنی‌لند برداو معمار قصه‌هاست. داستان‌های زیادی را با ساخته‌هایش برای کودکان تعریف کرده است. «شوخ‌طبع، تلاشگر، با حوصله و مسئولیت‌پذیر»؛ اطرافیانش او را اینگونه توصیف می‌کنند. \r\nپس از پایان تحصیلاتش به آمریکا رفت و در دیزنی‌لند مشغول به کار شد. چند سالی است که به ایران رفت و آمد دارد اما از ظاهری که برای شهرهایمان ساخته‌ایم ناراضی است. می‌گوید اینجا اغلب به پول فکر می‌کنند و ارزش چندانی برای کاری که باید برای رضایت مردم انجام شود، قایل نیستند.

حداقل سن ازدواج برای دختران در اندونزی به ۱۹ سال افزایش یافتپارلمان اندونزی حداقل سن ازدواج برای دختران در این کشور را به ۱۹ سال افزایش داده است. انتظار می‌رود این قانون جدید بتواند ازدواج کودکان در این کشور را مهار کند. طبق بیانیه پارلمان اندونزی، نمایندگان به اتفاق آرا با اصلاح قانون فعلی ازدواج موافقت کردند. نمایندگان محترم به اتفاق آرا اصلاح قانون